ORAK Lüks tıraş makinesi
12 yıl önce aldığım ilk makinemdi kendisi. jileti içinde sıkı tutamaz oynatır tıraş ederken çekme yolma ve tahriş yapardı keserkende cazır cazır ses çıkarırdı bu sebeple. merak ediyorum yeni üretimlerindede bu sorun devam ediyormu?

bu aletten birkaç ay sonra yumanın biraz daha ağır kopyası önder makine alıp rahat etmiştim ve 10 yıl kadar önderi kullandım
http://trasklavuzu.blogspot.com/
yenı uretımıde o sekılde
acıkkende kapalıykende
cıngırak gıbı salladıgınızda
şıngır şıngır
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Bu marka (ORAK) ismi itibarıyla size de ürkütücü ve tekinsiz gelmiyor mu?

İsterse vintage aristocrat Gillette kalitesinde olsun adı ORAK olan bir alete yaklaşama ben.
değil mi distiribütörüde azrail sanki Smile
Mühle r 89
Rossmann isana man
EJ sandalwood soup
@haldun
@kumuca
Big GrinBig GrinBig Grin
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
selam arkadaşlar,öncelikle paylaşmış oldugunuz bilgiler için çok çok teşekkür ediyorum. yaklaşık 1-2 ay önce kullandığım fusionun kartuşları bitti ve hep isterdim çocukluğumda tıraş olurken izlediğim babam gibi tıraş olmak. fusion jel falan tahrişlerinden bıkmıştım internette geleneksel tıraşı araştırırken bu foruma rastladım her konunuzu okudum ve istanbula ne zaman yolum duserse tahtakaleden bir ws makine alıcam ama şimdilik buralarda bir hırdavatçıda buldugum orak marka makine ve pembe rapira jilet 3 liraya aldığım lider marka fırça ve arko sabunla geleneksel tıraşa başladım bu ekipmanı 1 aydır kullanıyorum haftada 2 kere tıraş olurum sakallarım çok sert değil rapira 3 tıraş kullanıyorum.ilk tıraşlarım bastırdığımdan çok tahrişli geçti ama artık heralde elim alıştı ne bir kanama ne bir tahriş olmuyor fakat forumda okuyorum bazı arkadaşlar kolonya surduklerinde yuzleri yanmıyormuş yaşım 22 ve 5 yıldır tıraş olurum ne zaman tıraş olsam yuzume tıraş sonrası kolonya yakıyo tahriş olmasa bile berberde bile oluyor. Sizce sorun makinede mi? En yakın zamanda istanbula gittiğimde rimei veya ws alcam ve daha tecrubelenince muhle r89 almayı dusunuyorum herkese çok çok teşekkür ediyorum
Saygılar ..

Hayırlı tıraşlar Smile
hoşgeldin
WS'i metroda daha rahat bulursun.
yüzdeki yanma normaldir. tıraş kolonyası mı kullandığın yoksa el kolonyası mı?
Saygılarımla
(07/11/2012, Saat: 02:41)AsiT_59 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: selam arkadaşlar,öncelikle paylaşmış oldugunuz bilgiler için çok çok teşekkür ediyorum. yaklaşık 1-2 ay önce kullandığım fusionun kartuşları bitti ve hep isterdim çocukluğumda tıraş olurken izlediğim babam gibi tıraş olmak. F**** jel falan tahrişlerinden bıkmıştım internette geleneksel tıraşı araştırırken bu foruma rastladım her konunuzu okudum ve istanbula ne zaman yolum duserse tahtakaleden bir ws makine alıcam ama şimdilik buralarda bir hırdavatçıda buldugum orak marka makine ve pembe rapira jilet 3 liraya aldığım lider marka fırça ve arko sabunla geleneksel tıraşa başladım bu ekipmanı 1 aydır kullanıyorum haftada 2 kere tıraş olurum sakallarım çok sert değil rapira 3 tıraş kullanıyorum.ilk tıraşlarım bastırdığımdan çok tahrişli geçti ama artık heralde elim alıştı ne bir kanama ne bir tahriş olmuyor fakat forumda okuyorum bazı arkadaşlar kolonya surduklerinde yuzleri yanmıyormuş yaşım 22 ve 5 yıldır tıraş olurum ne zaman tıraş olsam yuzume tıraş sonrası kolonya yakıyo tahriş olmasa bile berberde bile oluyor. Sizce sorun makinede mi? En yakın zamanda istanbula gittiğimde rimei veya ws alcam ve daha tecrubelenince muhle r89 almayı dusunuyorum herkese çok çok teşekkür ediyorum
Saygılar ..

Hayırlı tıraşlar Smile

Alkol oranı düşük (derecesi düşük) kolonya ya da alkol oranı daha da düşük splash tarzı ürünler kullanmayı deneyebilirsiniz. Ben normal kolonya ile ilk sürüşte hafif yanma harici rahatsızlık duymuyorum. Orak makina yuma benzeri olan ise biraz agresiftir, yok siyah plastik sapli olan ise bilmiyorum. DE89 veya R89 için tecrübe çok gerekli değil, kolayca eliniz alisacaktir.
arkadaşlar ben 3 parçalı olan traş makinasından aldım kromlu olandan makinayı çok sevdim o paraya o performans gerçekten mükemmel. Firmanın bu parçalı ürünün yeni model olması kaliteyi arttırmış... firma yetkililerini aradım makina ile bilgi aldım .. özkan bey kendilerininde özel bir makina üretmeyi planladıklarını mühle ve edwin jagger gibi firmaların ürünlerini incelediklerini söyledi .. orak metal olarak inanıyorum ki özel bir ürün yaparlar... haydi hayırlı traşlar....
Mühle r 89
Rossmann isana man
EJ sandalwood soup
(07/11/2012, Saat: 12:11)kumuca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar ben 3 parçalı olan traş makinasından aldım kromlu olandan makinayı çok sevdim o paraya o performans gerçekten mükemmel. Firmanın bu parçalı ürünün yeni model olması kaliteyi arttırmış... firma yetkililerini aradım makina ile bilgi aldım .. özkan bey kendilerininde özel bir makina üretmeyi planladıklarını mühle ve edwin jagger gibi firmaların ürünlerini incelediklerini söyledi .. orak metal olarak inanıyorum ki özel bir ürün yaparlar... haydi hayırlı traşlar....

Kaplama kalitesi de iscilik de vasatın üstünde. Ben de beğeniyorum bu makinayı. Ama yine de Ej veya Merkur den sonra oyuncak gibi geliyor. Şöyle biraz etli butlu bi makina yapsalar ben alirim ama mesele piyasadaki talebin az olması ve ucuza yönelik olması. Umarım yakın zamanda böyle bir ürün sürerler piyasaya. Taniyorsaniz forumumuza da davet edin bi çayımızı icsinler. Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YUMA traş makinesi papazerigi 481 392,122 28/04/2023, Saat: 03:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 700 807,263 18/04/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: Kaptan
  tima tıraş makinası srwann 19 27,635 19/07/2022, Saat: 16:33
Son Yorum: muhendisbey
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 13,668 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  Kartuşlu Tıraş Bıçaklarının Tutulma Nedenleri erdoganzi 36 27,699 11/11/2021, Saat: 20:21
Son Yorum: taka
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,358 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 113,938 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,703 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,249 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 42,960 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv

Hızlı Menü: