Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable
Hemen hemen bir aylik sakali finwe hocamdan aldigim bb ile 9 ayarda trasa basladigimda kafamda acaba progress mi alsaydim gibi sorular vardi.feather jiletle 9 ayarda bb sanki ustura gibiydi.dogru secim bb.super.tek perdede bitirmeyi dusunuyordum trasi ama 1 ayarda ikinci perdeyle bu zevki biraz daha uzatmak istedim.super super super.
Linguist geri döndü Smile
Nihayet yıllardır babamdan isteğim siyah uzun saplı ayarlı Gillette elime geçti. Orijinal kutulu, kutusu Almanya üretimi t 1 tarihli ilk günkü gibi tertemiz. Ancak babam ya 67 yılında ya da 71 yılında aldığını söylüyor çünkü Almanya'ya bu iki tarihte gitmiş. Şimdi t 1973 olduğuna göre acaba bu tarih işleri kesin değil mi ya da babam sonra ki bir tarihte de gitmiş olabilir mi? Bir de en az 30 yıllık 2 kutu permasharp açılmamış jilet yanında hediye gibi oldu!
Linguits komsu hosgeldin.

Sabah sabah alacakaranlık kusagına girmeyelim hocam, baba kara delikden gecmis olmasın hocam, 70 li yıllar cılgın yıllarmıs,
Dimetiltriptamin DMT o zamanlar serbestti diyorlar, baba 71de gozu kapayıp 73te acmıs olmasın. Big Grin
20p589u.jpg
Komşular, bu güzelliği temizlemek istiyorum. Aletin jilet yerlestirilen bölümünde ve kafanın alt kısmında sabun lekeleri var. Birkaç yazı okudum ancak hâlen cesaret edemedim zira manevi değeri de yüksek bir şey benim için. Sizlerin kullandığı, Barbicide kadar pahalı olmayan bir metot var mı? Teşekkür ederim.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@Bostani Diş fırçası + bulaşık deterjanı kullanın.
(08/11/2018, Saat: 17:48)Bostani Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular, bu güzelliği temizlemek istiyorum. Aletin jilet yerlestirilen bölümünde ve kafanın alt kısmında sabun lekeleri var. Birkaç yazı okudum ancak hâlen cesaret edemedim zira manevi değeri de yüksek bir şey benim için. Sizlerin kullandığı, Barbicide kadar pahalı olmayan bir metot var mı? Teşekkür ederim.

Bostani komşum ben nasıl yaptığımı anlatayım belki sizde uygularsınız, balackbeauty aleti eğer kafa kısmen plastik değilse ,yani tamamı metal olanları bulaşık deterjanı eklenmiş kaynayan suda açık vaziyette 10-15 dk kaynatıp ,eğer mekanizmada tortu vs.varsa kısmen çıkar,daha sonra diş firçası ile fırçalayıp kullanıyorum.
11snvro.jpg
2vn27mf.jpg
250jr5f.jpg

Bu da benim BB. İlk vintage aletim 1975 yapımı. Forumda @KAYHAN abiden aldım. İnternetten sipariş ettiğim dezenfektan da bugün geldi kısmetse yarın sabah ilk tıraşımı olacağım. Baya bi heyecan var ilk vintage aletim olması sebebiyle Smile
(08/11/2018, Saat: 21:49)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu da benim BB. İlk vintage aletim 1975 yapımı. Forumda @KAYHAN abiden aldım. İnternetten sipariş ettiğim dezenfektan da bugün geldi kısmetse yarın sabah ilk tıraşımı olacağım. Baya bi heyecan var ilk vintage aletim olması sebebiyle Smile

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Bilge Kaan bu vintage dediğiniz de eski üretim gibi bişey oluyor herhalde fazla bilgim olmadığı için öğrenme amaçlı soruyorum.
(08/11/2018, Saat: 22:06)erfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Bilge Kaan bu vintage dediğiniz de eski üretim gibi bişey oluyor herhalde fazla bilgim olmadığı için öğrenme amaçlı soruyorum.

Evet hocam doğrudur. Sadece tıraş aletinde değil her şeyde geçerli. Vintage giyim moda oldu şu sıralar mesela 70-80lerin kazakları
Merhabalar,

Öncelikle belirtmek isterim ki bu jilet Wilkinson plastik modelden sonra kullandığım ikinci alet.

Aletin oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum. Babam ta 80lerde almış ve bana gelene kadar sağlam kalmayı başarmış. Aynı şeyin günümüzdeki kaç alette yaşanabileceğini bilmiyorum. Aletin ayarlanabilir olmasını ve jilet kısmının çevrilerek açılıyor olmasının da çok iyi olduğunu düşünüyorum. Bu özellik sayesinde her jiletin hangi ayarda benim için uygun olduğunu rahatça olcebiliyorum ve aman jilet düştü kaygım olmuyor. Acelem varsa 1'e alıyorum, sanki kartuşlu kullanır gibi dalıyorum; bana mısın demiyor.

Tek şikayetim sabunun zaman zaman jiletin altındaki bölgede tıkanması ve jilete yapisabilmesi. Tabii, bunun benle de alakası olabilir zira henüz Arkodan terfi alamadım ve yükleme işinde de iyi olduğumu düşünmüyorum.

Eğer bir alet alayım, ömür boyu kullanayım diyorsanız benim tavsiyem bu güzellikten yana olacaktır. Elbette, Futur gibi yine ayarlanabilir ve daha yeni aletler piyasada bulunuyor fakat bence bunun tadı bir ayrı Smile

Sevgiler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star Gilette Slim Adjustable eggman 395 387,458 24/09/2023, Saat: 20:37
Son Yorum: layken
  1971 Gillette Super Adjustable agatam 0 1,829 16/02/2022, Saat: 20:29
Son Yorum: agatam
  Weishi Qshave Parthenon Adjustable Safety Razor Poerio 26 16,977 23/02/2021, Saat: 22:51
Son Yorum: sertac42
  Gillette Vintage Slim Twist (İngiliz yapımı, 1977) SumNauta 36 26,269 12/12/2020, Saat: 18:34
Son Yorum: furina
  Feather DER-A Double Edge Adjustable emiriko 16 13,214 20/08/2020, Saat: 19:55
Son Yorum: umutatakul
  Gillette Toogle Suhulet 19 26,816 05/05/2020, Saat: 20:42
Son Yorum: CK89
  Janus Adjustable Razor CK89 6 3,221 10/03/2020, Saat: 05:17
Son Yorum: CK89
Heart Gillette British Aristocrat eggman 111 131,620 26/01/2020, Saat: 15:47
Son Yorum: Jaguar Paw
  Vintage Gillette Rocket (Parat modeli) SumNauta 12 10,138 18/12/2019, Saat: 13:01
Son Yorum: Jaguar Paw
  Gilette Slim Adjustable Mekanizması gr00v3r 6 3,888 06/12/2019, Saat: 14:00
Son Yorum: Serjames

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: