Muhle R89
(11/12/2015, Saat: 22:26)AKadir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Neutrogena'yı bir kere de  tıraştan önce kullanırmısınız.  Smile
Yapma imkanınız olursa fikrinizi alabilirmiyim.
Tabi yarınki tıraşımda denerim

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Şu neurogenayı edinmek şartl oldu o zamanSmile yarın alayım bariSmileSmile
@zakayr azizim r89 hakikaten güzel alet yani yabana atılmaz. Kalitesi süper. Ama ben şimdiki bilgim olsaydı ws den sonra r41 gibi open comp bi alet alırdım. R89 da ws gibi closed comb yani aşırı korumacı bi alet yüzü kesmek neredeyse imkansız. Openlar ise taragı düz olduğundan dolayı daha yakın ama daha tehlikeli aletlerSmile ama yinede güvenli tabiSmile ws ucuz falan ama hakkatten güzel alet. Ama r89un agırlığı ele alınca heyt be dedirtiyor orası var; kendi akıyor zaten çok memnunumSmile Şimdi şunu öğrndim r89 ile r41in saplar aynı. Uygun fiyata sadece kafalar satiliyor. Ilk fırsatta r41 kafası alıp deneyeceğim. Boylece ayni sapta faklı makina kullanmiş olacağım. Şahsi tavsiyem wsnin yanına r41 alıp degisik teknikler geliştirmek; sonra zaten r89 kafasını ben ne desem alacaksın azizimSmile
Kea
@Kea.aksoy Open comb & Closed comb karşılaştırmasında forumda yazılanlar pek fark olmadığı yönünde idi okuduğum kadarıyla. Eski nesil makineler daha çok open iken yenileri Closed formunda imiş herhalde. Eğer daha agresif bir tıraş isteniyorsa open takılmak daha makul tabi.
Değiştirilebilir başlık hususunda yabancı forumlarda çok sık rastladığım bir handle var wolfman diye, çoğu başlığa uyumlu imiş. Rağbeti çok, fiyatı yüksek.
WS de iyi güzel hoş da bi ilerisini istiyor tabi insan. Ya nokta atışı bi DE makine alacağım yada Jiletli usturalara yöneleyim diyorum "risk budur" diyerek Smile
Neutrogena A101'de falan bulunabilir azizim 10 TL'lik bi krem. Kokusu, performansı şahane.

@zakayr komşum. Çoğu sap zaten çoğu kafaya uyumlu 3 parça aletlerde. Bunun az sayıda istisnası var. Amaç sadece sap almak ise Maggard Razors'un sapları oldukça uygun fiyatlı. Wolfman almanıza gerek yok sadece sap için. Bir de nokta atışı DE almak bence biraz zor. Ben hala DE alıyorum. Alıp deneyip sizi tatmin etmeyeni elden çıkartmak bence daha akıllıca.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@zakayr @cihankeskin
Bugün ilk iş neutrogina almakSmile kafa değişim olayı bence güzel. Çelik ustra deyince aklima western filmlerindeki berber adami traş ederken örtünün altindan berbere silah dogrultma sahnesi geliyorSmile tehlikeli yani. Ama bi ali bıýıklı almak lazım diyerek az önce impadan siparişi verdimSmile openların biraz daha agresif olduğu yaziyor ki biraz daha agresiflik yetet diye düşünüyorum. Babamdan çaldığım bi makine var mesela markasız bisey jileti elime alip yüzüme sürtsem aynı şey o denli agresifSmile agresyonun fazlası zarar. Mühle r89dan sonra ilerleyen dönemde şu antika fatboyları denemek isteiyorum aslinda
Kea
@cihankeskin Henüz WS'den başka makine kullanmadığımdan bir tane daha alıp işi koleksiyonculuğa dökmeyim diyorum ama insan okuyup araştırdıkça hepsini merak ediyor haliyle. Issız bir banyoya düşseniz yanınıza alacağınız tek safety razor hangisi olurdu mesela komşum? Smile
@Kea.aksoy Ali Bıyıklı hamlesi iyiymiş azizim, bi adrenalin yaşatır sana Smile Fatboy , slim bunlar hep listeye eklendi ama yollarımız nerde kesişir bilmiyorum.

@zakayr, tek bir aleti seçmek zorunda olsam sanırım Merkur Futur'u seçerdim.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Muhteşem bir parça, vitrine koyasım geliyor  Big Grin

İşçilik 10 numara, yabancı forumlarda sap çok hafif dengesiz yorumları yapılmış, ancak hiç katılmıyorum. Denge tam olması gerektiği gibi, ne sapta ne kafada. Fevkaladenin fevinde.

20160629_081118.jpg
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
Bende R89 Grande modeliyle aranıza katıldım.
Bugün itibariyle ben de bir r89 kullanıcısıyım. Uygun fiyatlı aletler ve merkur, EJ, Mühle gibi markalar arasında ne kadar fark olabilir diye düşünüyordum hep. Bugün gördüm gerçekten belirgin bir fark var. Uygun fiyatlı aletlerden de güzel sonuçlar alınabildiği bir gerçek ama Mühle ve benzeri markalarda konforun bariz şekilde arttığı da bir gerçek sanırım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 618 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Muhle r41 linguist 1,259 1,094,047 15/09/2023, Saat: 19:41
Son Yorum: layken
  Mühle Rocca rocnel 344 159,755 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,148 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 702 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,814 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,621 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,192 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,126 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,508 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: