Tıraş sonrası kaşıntı
Ben akşam 10 gibi tras olup 12 gibi yatıyorum. Şu ana kadar bir problem olusturmadı
www.BarbarosRazors.com

Tıraş sonrasında sakallarım uzarken yanaklarımda sivilce çıkıyor. Örneğin sakalımı kestikten sonra 2 gün geçsin eğer o sabah kesmezsem kaşıntı ve sivilcelenme başlıyor. Jiletten diyeceğim ama permasharp astra mavi gillette 7clock sarı paket hangisiyle kessem sonuç aynı. Mesela dün gece tıraş oldum demin aynaya baktım yüzüm hafif hafif kızarmaya başlamış. Sakallar batarak mı çıkıyor ne yapıyor anlamadım. Dün yan bile almadım sadece sakalların çıkış yönüne yukarıdan aşağıya doğru aldım.
Bir cildiye doktoruna görünmeyi ihmal etmeyin
Kullanmış olduğunuz jiletleri bende beğenerek kullanıyorum. Bence de sorun jiletlerde değil. Hazırladığınız köpüğe dikkat edin, köpük gerekli kıvama gelmeden kullanılırsa tıraşı konforsuz hale getirebilir. Birde en önemlisi tıraş aletini bastırmadan kullanın. Size şöyle tarif edeyim, tıraş aletini yüzünüde kendi ağırlığıyla gezdirin. Size tavsiyem kıvamlı bir köpük hazırlamanızı ve aleti bastırmamanızı tavsiye ediyorum. Bir diğer tavsiyem de köpüğü fırçayla yüzünüze sürdüğünüzde ara ara elinizle de köpüğü cildinize yedirmeniz. Bu işlem köpüğün cildiniz üzerinde daha fazla kaygan hale getirilmesini sağlayacaktır.

Keyifli tırşlar diliyorum,
(13/05/2018, Saat: 21:13)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş sonrasında sakallarım uzarken yanaklarımda sivilce çıkıyor. Örneğin sakalımı kestikten sonra 2 gün geçsin eğer o sabah kesmezsem kaşıntı ve sivilcelenme başlıyor. Jiletten diyeceğim ama permasharp astra mavi gillette 7clock sarı paket hangisiyle kessem sonuç aynı. Mesela dün gece tıraş oldum demin aynaya baktım yüzüm hafif hafif kızarmaya başlamış. Sakallar batarak mı çıkıyor ne yapıyor anlamadım. Dün yan bile almadım sadece sakalların çıkış yönüne yukarıdan aşağıya doğru aldım.

R-41 den kaynaklı desem .
Önerileriniz için teşekkür ederim yalnız makinayı bastırsam tıraştan sonra tahriş olmaz mı? Bende tıraş sonrası ne bir kızarıklık ne bir yanma ne bir tahriş hiçbir şey yok. Ne zaman ki üstünden 24 saat geçiyor sakallar çıkmaya başlıyor o zaman kaşıntı başlıyor. Köpüğün kıvamında da problem yok ama köpüğü cilde iyi yedirme anlamında elle masaj yapmayı yarın sabah bi deneyeyim komşum. Dediğiniz gibi sakallara daha iyi nüfuz edebilir

(13/05/2018, Saat: 22:10)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R-41 den kaynaklı desem .

Üstad futurla olunca da aynı oluyor sakal uzarken kartuşluyla olurken de oluyor. Acaba tıraş sonrası cildimi iyi mi nemlendirmiyorum bu neden olabilir mi?
Bende sizin gibi geleneksel tıraşa yeni başladığım günlerde aylarda herşeyi doğru yaptığıma inanırdım Smile Doğru yaptığıma inandığım aşamalar aslında doğru değilmiş. Hatayı hep alette, jilette, sabunda ve tıraş sonrası kremlerde arardım. Köpük kıvamını dengeledikten sonra ve ayrıca aleti gerçekten bastırmadan kullanmaya başladıktan sonra ciltteki tahriş, silvilce ve jilet yanıklarından kurtulmayı başardım. Köpüğü cilde uygularken elinizle de yedirmeyi unutmayınız faydasını göreceksiniz.
(13/05/2018, Saat: 22:11)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Önerileriniz için teşekkür ederim yalnız makinayı bastırsam tıraştan sonra tahriş olmaz mı? Bende tıraş sonrası ne bir kızarıklık ne bir yanma ne bir tahriş hiçbir şey yok. Ne zaman ki üstünden 24 saat geçiyor sakallar çıkmaya başlıyor o zaman kaşıntı başlıyor. Köpüğün kıvamında da problem yok ama köpüğü cilde iyi yedirme anlamında elle masaj yapmayı yarın sabah bi deneyeyim komşum. Dediğiniz gibi sakallara daha iyi nüfuz edebilir

Üstad futurla olunca da aynı oluyor sakal uzarken kartuşluyla olurken de oluyor. Acaba tıraş sonrası cildimi iyi mi nemlendirmiyorum bu neden olabilir mi?

Yok komşum sizin durum genetik gibi . Tıraş olduğunuz gün boyu bu şekil şikayetleriniz olsa tamam diyecegim hatanın ne olduğu ve çözümüne kadar . Yıllık iznine çıktığınız da 2 gün sonraki durumunuzu gözlemleyin 3-4....7 gün ve üzeri durumlarında sakkalarınız cilde batıyor mu kaşıntı yapıyor mu . O zaman tekrar değerlendirelim .
(13/05/2018, Saat: 22:51)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok komşum sizin durum genetik gibi . Tıraş olduğunuz gün boyu bu şekil şikayetleriniz olsa tamam diyecegim hatanın ne olduğu ve çözümüne kadar . Yıllık iznine çıktığınız da 2 gün sonraki durumunuzu gözlemleyin 3-4....7 gün ve üzeri durumlarında sakkalarınız cilde batıyor mu kaşıntı yapıyor mu . O zaman tekrar değerlendirelim .

Ramazan bayramı geliyor bayramda dediğiniz gibi bi değerlendirme yapayım sonucu buraya yazarım üstad cevap İçin teşekkürler
Bende de tıraştan sonraki gün sakallar uzamaya başlayınca kaşıntı batma oluşuyor günlük tıraş olurum ya da gün aşırı

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Tahrişlerinin Tedavisi error... 84 124,358 17/01/2023, Saat: 12:24
Son Yorum: Shavettin
  traş sonrası BEPANTHOL hbbsabuncu 53 78,666 14/12/2022, Saat: 11:22
Son Yorum: Shavettin
  Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyaları calexico 59 59,589 30/05/2021, Saat: 12:50
Son Yorum: Schumi
  Arko tiras kolonyalarinin kokulari nikitherat 15 13,100 29/05/2021, Saat: 14:45
Son Yorum: Laylaylom
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,657 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Marmara tıraş kolonyası Arko sabun kokulu mennan 15 6,214 25/01/2021, Saat: 19:26
Son Yorum: Ricochet
  Tıraş Harici Balsam Kullanmak aerials 7 5,079 07/10/2020, Saat: 00:36
Son Yorum: marv
  NANO ABSOLUTE TIRAŞ SONRASI KREM KOLONYA marv 5 3,148 02/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: mustbe
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 20,602 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv
  Nivea Tıraş Sonrası Balsam DelikanliTiras 38 35,644 04/06/2020, Saat: 12:14
Son Yorum: aliyuksel

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: