Semogue 620 (ilk izlenimler)
@cihankeskin komsum, badger and blade de okumustum, aynen dediğiniz gibi oldu, adamlar direk aldığınız yerle temasa geçin dedi, tam türk usulu, Smile 11 yıl amerikada yaşadıktan sonra ilginç geliyor bazı şeyler.
Mustafa bey yardımcı olacak gönderin fabrikaya gönderiyim dedi. Bende üşendim açıkcası, fabrikaya gidicek inceliyecekler, belki knot değişecekler geri gelmesi falan 50 liralık şey için değmez soğudum semogueden Smile simdilik badger kullanmaya devam.
Not: 10 lira ptt kargoya verene kadar ali expresten bi 22mm boar knot alıp taksam olur mu acaba?
(26/01/2017, Saat: 01:26)yener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cihankeskin komsum, badger and blade de okumustum, aynen dediğiniz gibi oldu, adamlar direk aldığınız yerle temasa geçin dedi, tam türk usulu, Smile 11 yıl amerikada yaşadıktan sonra ilginç geliyor bazı şeyler.
Mustafa bey yardımcı olacak gönderin fabrikaya gönderiyim dedi. Bende üşendim açıkcası, fabrikaya gidicek inceliyecekler, belki knot değişecekler geri gelmesi falan 50 liralık şey için değmez soğudum semogueden Smile simdilik badger kullanmaya devam.
Not: 10 lira ptt kargoya verene kadar ali expresten bi 22mm boar  knot alıp taksam olur mu acaba?

Semogue ve Zenith bana göre en iyi iki boar fırça markası. Ben boar knot almazdım aliexpress ten.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Bu benim klasik tıraş için kullandığım fırçam. http://www.yourshaving.com 'dan almıştım yaklaşık iki haftada elime ulaşmıştı. (site güvenilir bir site,fiyatlar shippingi ekleyince yükselebiliyor fakat evladiyelik ürünler elde edebilirsiniz.)

Fırçaya dönecek olursak ilk zamanlar gerçekten sert kıllara sahip bir fırçaydı.Kullandıkça özellikle sıcak suyu gördükçe köpük toplaması gayet iyi oluyor.Daha da yumuşaması için eskiden haftada dört gün(2 ay boyunca) kaynar suda bekletirdim fırçayı,hacimli ve yoğun köpük toplamasında bunun da etkisinin olduğunu çok net söyleyebilirim.Birkaç kıl dökülmesi oldu fakat çok net bir kelleşme olmadı.Genel olarak fiyat performans oranı gayet iyi bir fırçadır.Kıllar yumuşadıkça hakikaten çok güzel köpük topluyor.
(03/04/2017, Saat: 21:38)Paladin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha da yumuşaması için eskiden haftada dört gün(2 ay boyunca) kaynar suda bekletirdim fırçayı,hacimli ve yoğun köpük toplamasında bunun da etkisinin olduğunu çok net söyleyebilirim.

Fırçayı kaynar ya da çok sıcak suda bekletmenizi tavsiye etmem. Zira yapıştırıcı eriyip sap ile düğüm ayrılabilir.
(04/04/2017, Saat: 15:53)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırçayı kaynar ya da çok sıcak suda bekletmenizi tavsiye etmem. Zira yapıştırıcı eriyip sap ile düğüm ayrılabilir.

Sizinle aynı fikirdeyim,zaten artık bekletmiyorum çünkü baya bir sıcak yedi.Kıllar çok yumuşadı fakat o sıcakların illaki genel fırça yapısına bir zayıflatıcı etkisi olacaktır diye düşünüyorum.Dökülene kadar ılık normal tıraşa devam edeceğiz artık.
Selamlar,
Konuyu hortlattım ama 620 ile 610 arasında fark gözlemledim.610 kılları 620'ye göre daha sert geldi bana.Ağartma kıllardan mı kaynaklanıyor bu durum acaba?
Keyifli tıraşlar herkese...
Ben bu fircayi alali 1 hafta civarinda oldu. Inanilmaz begendim. Jaguar 1071, fs 28 mm finest, yaqi sentetik 26mm den sonra aradigim firca buymus dedim. Yuzume hasur husur surme istegimi tam karsiladi. Su cekmesi ve kil uclarinin catallanmasi oldukca iyi. Az miktarda kil doktu. Su an birsey dokulme namina gorunmuyor.

Ufak boyu ile de oldukca cazip. Tavsiye ederim
Fırçayı birkaç ay önce almış ve gayet memnun bir şekilde kullanırken bu sabah knot saptan ayrılıverdi. Her şeye rağmen güzel fırça.
(23/07/2018, Saat: 09:31)yamtar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırçayı birkaç ay önce almış ve gayet memnun bir şekilde kullanırken bu sabah knot saptan ayrılıverdi. Her şeye rağmen güzel fırça.
Merhaba,

Tiras sonrasi fircayi silkelerken knot dipini tutmanizi tavsiye ederim. Sapla killarin dugum oldugu yerde killarin icinde kalan bir kabariklik fark edersiniz. O kisma bastirarak cirparsaniz bilezikle birlikte knotun merkez kacla sap yapiskanina yaptigi kopma istegi azalir. Bunun yaninda kaynar su etkilerini ayri tutuyorum.

Gecmis olsun.
(24/07/2018, Saat: 08:02)raptiye Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Tiras sonrasi fircayi silkelerken knot dipini tutmanizi tavsiye ederim. Sapla killarin dugum oldugu yerde killarin icinde kalan bir kabariklik fark edersiniz. O kisma bastirarak cirparsaniz bilezikle birlikte knotun merkez kacla sap yapiskanina yaptigi kopma istegi azalir. Bunun yaninda kaynar su etkilerini ayri tutuyorum.

Gecmis olsun.

Teşekkürler üstat, sanırım kaynar sudan böyle oldu. Çok sıcak su ile tıraş olmayı seviyorum. Daha önce farklı marka fırçalar da kullandım ama başıma hiç böyle bir durum gelmemişti. 404 Epoxy ile yapıştırdım umarım sağlam bir şey olur.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,152 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,809 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Semogue 2000 Pele69 9 3,448 18/01/2023, Saat: 11:49
Son Yorum: exselans
  Semogue SOC Boar Bristle karakartal 93 78,955 17/12/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: Shavettin
  Semogue 830 seiko 330 270,852 30/09/2022, Saat: 10:54
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Semogue 2000 1905sss 14 7,046 05/03/2021, Saat: 21:30
Son Yorum: 1905sss
  Semogue 1305 uataman 116 130,015 26/08/2020, Saat: 12:36
Son Yorum: nurettinarikan
  Semogue Sap Boya Atması Infinitum 9 3,640 23/04/2020, Saat: 13:10