Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi?
Birde bunun tahriş olan yere üfleyip rahatlatan modelini çıkarırlar tam olur. Sonra öpücük konduranını, sonra yanaktan makas alanını  Big Grin
Sıcak sıcak tıraş yapıyor Smile) o da güzelmiş.
Bence ustura
Artık gillette'in işi paraya döktüğü her hamlesinden belli oluyor. Bu adamlar bir dönemin en iyi jiletlerini, de makinelerini üretmiş kimse de eline bu konuda su dökememiş. Ancak gelin görün ki pazardaki üstünlüğünü kullanıp kartuşluya geçişi desteklediler ve şimdi tam bir sömürü düzeni kurdular. Şaşırmıyorum aslında, çünkü bu şirketin yöneticileri her hafta toplanıp "nasıl daha fazla kar elde ederiz?" diye beyin fırtınaları yapıyor. Bir jiletin kullanım ömrü bir kartuşluya bedel olmasa bile bir kartuşun fiyatı 50 jilete bedel. Çevre kirliliği ve tahrişe değinmiyorum. Amerikan markaları iyidir hoştur ancak rekabet bittiğinde kanını emer insanın. Bu sadece gillette için değil günümüz kapitalist ve kar odaklı çoğu şirket için geçerli maalesef.
Geleneksel tıraşa geçeli neredeyse 1 yıl olacak. Geçen hafta aradaki farkı iyice anlamak işin Gillette Blue 3 aldım. 9 kartuşlu 90 kere yakın tıraş yazıyo üstünde. Bir kartuşla 10 yakın tıraş yani. Sakallarım sert ve yoğun. Razorus’tan Özgün beyin sakalları gibi deyim siz anlayın. 3 kez yakın tıraş ederse iyi dedim. Ve aldım elime jileti. Almaz olaydım. Çekiştire çekiştire tıraş oldum, sanırım altındaki plastik kısımla alakalı. Yüzümü mahvetti, bol tahrişli kötü bi deneyim. Şapı sürdüğüm zaman resmen yandı suratım. Kıl dönmesi ve sivilce olursa da şaşırmam. Ayrıca tahmin ettiğim gibi 3 yada 4 kez tıraş edebilir beni. Sonrasında tenekeye döner.. Ben kartuşlularla bi türlü anlaşamıyorum. Bu yüzden yıllarca sakallı gezdim. Elektrikli makineyle kısaltıyodum. İyi ki gleneksel tıraşla tanışmışım. Sorunun da cevabı benim için gayet net olmuş oldu: Jiletler gerçekten kartuşlulardan iyi.
Jilet
(31/12/2020, Saat: 05:51)Pulhar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tıraşa geçeli neredeyse 1 yıl olacak. Geçen hafta aradaki farkı iyice anlamak işin Gillette Blue 3 aldım. 9 kartuşlu 90 kere yakın tıraş yazıyo üstünde. Bir kartuşla 10 yakın tıraş yani. Sakallarım sert ve yoğun. Razorus’tan Özgün beyin sakalları gibi deyim siz anlayın. 3 kez yakın tıraş ederse iyi dedim. Ve aldım elime jileti. Almaz olaydım. Çekiştire çekiştire tıraş oldum, sanırım altındaki plastik kısımla alakalı. Yüzümü mahvetti, bol tahrişli kötü bi deneyim. Şapı sürdüğüm zaman resmen yandı suratım. Kıl dönmesi ve sivilce olursa da şaşırmam. Ayrıca tahmin ettiğim gibi 3 yada 4 kez tıraş edebilir beni. Sonrasında tenekeye döner.. Ben kartuşlularla bi türlü anlaşamıyorum. Bu yüzden yıllarca sakallı gezdim. Elektrikli makineyle kısaltıyodum. İyi ki gleneksel tıraşla tanışmışım. Sorunun da cevabı benim için gayet net olmuş oldu: Jiletler gerçekten kartuşlulardan iyi.

Komşum ben 2016 dan sonra ilk kez geçen ay mach3 aldım elime ve ilk hamleden sonra bıraktım unutmuşum bastırmayı vs Smile ısrar etseydim bende de sizin yaşadığınız problem olacaktı muhtemelen, Geçmiş olsun bu arada
(31/12/2020, Saat: 08:59)ErkanY. Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben 2016 dan sonra ilk kez geçen ay mach3 aldım elime ve ilk hamleden sonra bıraktım unutmuşum bastırmayı vs Smile ısrar etseydim bende de sizin yaşadığınız problem olacaktı muhtemelen, Geçmiş olsun bu arada
Sağol komşum. Zaten denemek için aldım bidaha da denememSmile
Jilet
Yaklaşık 2 yıldır jilet takılan usturayla tıraş oluyorum. Ancak bugünden itibaren artık kartuşluya geçme kararı aldım. Sebebi ise artık her tıraştan sonra yüzde kesik değil ancak noktasal kanama meydana geliyor. Tekniğimi iyileştirdim, birçok jilet denedim en konforlusunu denedim ama nafile. Aslında buna katlanabilirdim çünkü ustura tıraşı benim için çok keyifliydi ancak uzun vadede bir problem çıkmasından korkuyorum. O yüzden üzülerek ustura tıraşından kartuşa geçiyorum.
(30/08/2020, Saat: 00:20)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kartuşlular daha iyidir ancak yapıları gereği kazımaya meyillidirler. Bu durumun sonucu da ciltte tahriş ve kazınmış cilt olarak meyvesini verir. Yaprak jiletse düzgün teknikle kılı kökünden alır. 2 ve 3.perde de komple sıfırlar. Kartuş belki bu eylemi( yakın tıraş ) tek seferde yapar ancak bunu keserek değil kazımak sonucu yapar. Yaprak jiletle de tekniğiniz kötüyse kazırsınız ancak ortaya çıkacak tahriş durumu kartuş kadar kötü olmayacaktır. Biri keser , diğeri kazır.

Ben ustura kullanıyorum. Her tıraştan sonra yavaş ve bastırmadan kessem de tahriş ve noktasal kanamalar çok oluyor. Keskinliği az jilet de bunu değiştiremiyor. Tekniğim iyi ancak bu sorundan dolayı kartuşluya geçmeyi düşünüyorum. Kartuşlular reklamlara göre 0 tahrişle tıraş ediyormuş. Kartuşa geçmeli miyim
(17/01/2021, Saat: 13:37)shopol21 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben ustura kullanıyorum. Her tıraştan sonra yavaş ve bastırmadan kessem de tahriş ve noktasal kanamalar çok oluyor. Keskinliği az jilet de bunu değiştiremiyor. Tekniğim iyi ancak bu sorundan dolayı kartuşluya geçmeyi düşünüyorum. Kartuşlular reklamlara göre 0 tahrişle tıraş ediyormuş. Kartuşa geçmeli miyim

Komşum, geleneksel tıraş denilince ilk akla jiletli ustura veya güzel bir çelik ustura geliyor fakat kişinin eli bir şekilde buna yatkın olması gerekiyor. Mesela benim elim usturaya hiç mi hiç yatkın değil, bu konuda kendimi yetenekli bulmuyorum Smile

Jiletli usturayla tahriş sorunu yaşıyorsanız, kartuşlu alet yerine güzel bir DE alete geçiş yapmanız tavsiye ediyorum.

DE aletle her gün 3 perde tıraş olduğum halde tahriş sorunu yaşamıyorum Smile
(17/01/2021, Saat: 14:43)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, geleneksel tıraş denilince ilk akla jiletli ustura veya güzel bir çelik ustura geliyor fakat kişinin eli bir şekilde buna yatkın olması gerekiyor. Mesela benim elim usturaya hiç mi hiç yatkın değil, bu konuda kendimi yetenekli bulmuyorum Smile

Jiletli usturayla tahriş sorunu yaşıyorsanız, kartuşlu alet yerine güzel bir DE alete geçiş yapmanız tavsiye ediyorum.

DE aletle her gün 3 perde tıraş olduğum halde tahriş sorunu yaşamıyorum Smile

@batmanforever Volkan abiye kulak verin.

Kartuşlu kazımaz. Kılı çeker keser. Bu da batık oluşumuna sebep olur. Ustura için extra teknik yetenek cesaret şart. Bende de yok. Ama DE alet daha çok tolerans aralığına sahiptir.

Kartusa geçmeden bir müddet deneyin.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: