Jiletler Gerçekten Kartuşlardan İyi mi?
@shopol21 Ustura'yla tıraş olup , bu zamana kadar kartuşlu alet denememiş olmanız takdire şayan gerçekten. Zira '' reklamlara göre 0 tahrişle tıraş ediyormuş '' cümlenizden ben kullanmadığınız sonucuna vardım. Denemekte mahsur yok. Oldukça da ekonomik bir çözüm olarak yaşadığınız ızdıraba son verirse kartuşlu tıraş aletleriyle de hayatınıza devam edebilirsiniz. Neticede deneme maliyeti 20-30 tl yı geçmeyecektir. Böyle bir sorun için bedavadan ucuz bir metod olurdu.

Geleneksel tıraşa devam edecekseniz şöyle bir tavsiye verebilirim. Eğer bahsettiğiniz kanamalar kesik kaynaklı değil ve kıl dibinden kaynaklı kılcal kanamalarsa cildinize bir müddet dinlenmesi için fırsat tanıyıp , tıraş olma sıklığınızı azaltabilirsiniz. Yakın tıraş da ısrarcıysanız bu ısrarınızdan vazgeçip perde sayısınızı da azaltabilirsiniz. Tekniğinizle ilgili bir detaya girmiyorum çünkü tekniğinizin iyi olduğunu belirtmişsiniz. Hani çok gereksiz olacak ama sakal çıkış yönünüze göre zaten tıraş oluyor olmanız , hassas bir cildiniz varsa şayet cildinizi çok iyi tanıyor olmanızdan ötürü ters-çapraz almıyor oluşunuz , aşırı gerdirmeyle kıl köklerini aşırı cilt yüzeyine çıkarmıyor oluşunuz , aşırı ince ve sulu köpük kullanmayıp nizami köpük yapmanız , çok yavaş tıraş oluyor olma ihtimaliniz ve bundan ötürü de köpüğün yüzünüzde sönmesi ve tıraşa bu şekilde devam ediyor olmanız gibi aklıma gelen bu ve buna benzer teknik problemler zaten olmadığından , kartuşlu bir tıraş aletiyle cildi kazımak ( kesici bir aracı sürterek bir şeyin yüzeyindeki tabakayı kaldırmak) bir çözüm olabilir. Özel bir hastane de iyi bir dermatalog ' a gitseniz muayene ücretinizin 150- 300 tl dan aşağı olmayacağı ve muhtemelen de sorununuza çözüm üretebilmek için tek seansın yeterli olmayacağını düşünücek olursanız inanılmaz uygun bir çözüm olur.

Keyifli tıraşlar dilerim.
Cevapla
@shopol21 dilerseniz kartuşa geçip deneyebilirsiniz ancak bunun cilt problemlerinizi düzelteceğini ben sanmıyorum. Kartuşlar yapı itibariyle sakalı çekiştirip kesiyor ve bu daha çok cilt problemi demek. Bahsetmemişsiniz ancak naçizane tavsiyem tıraş olma rutininize bağlı olarak bir DE alet edinip bu şekilde devam etmeniz olur. Günlük veya iki günlükte 89 serisi alet, 4-7 günlükte ise ayarlı alet kullanabilirsiniz. Yakın tıraş kaygım yok, ama ustura keyfi de alayım diyorsanız R41. Kısaca bu şekilde özetledim ancak daha detaylı araştırmasını forum içinde siz yapabilirsiniz.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: