Rapira Platinum Lux
Bana bayercy üstaddan hediye gelen denemelik jiletler içinden bir yaprak Rapira Platinum Lux de çıktı.
Jileti kullandım ama kötü çıkar önyargısı ile tıraş öncesi yan tarafa bir de Gillette 7 Sarı hazırlamıştım.
Tıraşa başladığımda ilk önce yanlış jileti taktığım gibi bir fikre kapıldım ve kontrol ihtiyacı duydum.
En az Gillette 7 Sarı gibi bir keskinlik mevcut. Atlama, takılma yok. Kesimde yumuşak bir his, tahriş yok, konforlu.
Kullandığım makina Gillette Tech.

dikdik_s Üstadım sağolsun önerimi kırmadı.
Ben bir kere kullandım ve aynı jileti bir kere daha kullanacağım. İkinci tıraşta kötü sonuç verse - tek kullanım için bile  f/p olarak Bence yeni bir şans verilmesi gereken bir jilet.
Yorumları okuduğumda üretimde parti ve yıl farklılıkları olabilirmi düşüncesini de korumaktayım. 2013 öncesi yorumlar genellikle kötü. Bu tarihten sonra yorumlar daha iyice.
Arkadaşlar rapira platinum lux bugüne kadar kullandigim en konforlu jilet soylemek istedim. Yag gibi ve tahrissiz. Ayricada gayet keskin

Sent from my iPhone using Tapatalk
Son iki gündür ne zamandır kullanmadığım Perma Sharp'la tıraş oluyordum. Sonuç benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. Bu konuda detayı uygun bir yerde denk gelince yazacağım.

Bugün Rapira Platinum Lux + Arko + Futur klonu (2. ayar) ile tıraş oldum. Bu jileti ilk kez kullandığım için, çok kötü olursa aletin ayarını değiştirerek denerim düşüncesiyle Futur klonunu seçmiştim.

Sonuç beklentimin çok üzerinde, çok tatminkar. Keskinlik konusunda benim üst noktam Polsilver ve Feather. Bu jilet keskinlikte onlara çok yakın ve sadece bir tık altta. Konfor konusunda ben en yukarı Polsilver'ı koyuyorum. O konuda da Polsilver'dan yine bir tık altta ama Feather'la en azından eşit.

Jilet öylesine güzel tıraş verince çok yakın tıraş beklentisine falan da girmeden, 2. ayarda 2 perde ile tıraşı bitirdim. Sıfır tahriş. Önce şapla, üzerine alkollü AS ile denedim. Hiç bir yanma hissetmedim. Sinekkaydı mı? Kaymadı Smile. Ama kötü bir tıraş da olmadı. Benim günlük tıraşta keyifle kullanacağım bir jilet.

Denemeyenler için bir şans vermelerini tavsiye ederim.
@pilotic
Kardes son istanbul ziyaretimde impadan aldım bir kartela ben. Memnunum guzel jilet tavsiye olunur.
@dikdik_s üstad hangi jiletten bahsediyorsun?
Konu baslıgı kardes.
E ondan var bende Smile

Voshkod ve Ladas ile birlikte eBay'den almıştım.
E gorunce yazdım, bende aldım bi kartela, tum dostlara da tavsiye olunur dedim iste. Smile
Geleneksel tirasa baslarken denemek icin gillette 7 oclock (yesil), permasharp, derby, polsilver, wilkinson, astra (yesil ve mavi), rapira sss ve platinum lux almistim
Bu jilet kesiyormu kesmiyormu ben bi anlam veremedim 3. yaprağı kullanıyorum tek memnun kalmadığım jilet bu oldu.
(14/02/2018, Saat: 15:54)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Efrasyab
Su gri renkte rapira platinum gondermis olmam lazım sanada, onu da birgun denermisin, bende onu seviyorum kimse begenmiyor ama bi sende dene bakalım.

@dikdik_s hocam persona olsun üç kuruş fazla olsun... :-)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 665 688,468 21/04/2024, Saat: 22:28
Son Yorum: Alkali
  Gillette platinum esevetnov 88 61,420 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 187,888 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Treet Platinum Wilkinson 90 106,099 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,682 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 271,866 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,539 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 544,589 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,723 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy
  Asco Platinum sfenks 16 9,087 05/06/2022, Saat: 12:20
Son Yorum: greenbottleblu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: