Deodorant / Stick Deodorant / Roll on
2. gün önce aldım bu sebamed fresh modelinden, kullanıyorum bakalım. Bu sararma olayı uzun vadede belli olacağı için şimdilik birşey diyemeyeceğim ama bu ürünü alırken alüminyum içermeyen nivea fresh fıs fıs deodorant alayım bir tanede ikisinide deneyeyim dedim, niveanın içeriğine baktım. Keşke içeriklerini çekseydim ama niveada içeriği 15-20 maddeden oluşuyorken, sebamed 8 madde mevcut. Bu sebeple nivea almadım. Akşam sebamedin içeriğini atarım.
Sebamed deodorant o kadar sağlıklı bir ürün ki, işe yaradığı tek şey size deodorant kullanıyorum hissiyatını yaratmak. Psikolojik açıdan güzel koktuğunuzu düşünmenize yardımcı olur gerçekten. Üçüncü şişemi bitirmek ve bir daha almamaya karar vermek üzereyim. Uzun süre deodorant kullanmadan yaşamıştım ve neredeyse hiçbir farkı yok. Bazen kullanmayı unutuyorum duştan sonra, gün sonunda kontrol ediyorum yine bir fark yok. Öyle bir dışarı çıkarken ferahlamak adına güzel çiçek kokulu bir losyon sürüyormuş gibi kullanıyorum. Tabii belki daha etkili olduğunu düşünen, sebamed deoyla daha iyi anlaşan aramızdan çıkacaktır; bu benim tecrübem tamamen.
Şaplardaki alum ile ile deodorant/roll-on'da bulunan alüminyum bir ilgisi var mı acaba?
(04/10/2019, Saat: 10:30)kirmizibalik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şaplardaki alum ile ile deodorant/roll-on'da bulunan alüminyum bir ilgisi var mı acaba?

Roll on larda Alumniyum Cloride mi ne yazıyor, kimisinde alumniyum zirkonyum var, şapta ki potassum alum var. Farklarını açıklayabilecek bilen bir komşumuz var mıdır acaba?
Forumda bir komşumuzun indirim uyarısıyla internetten iki adet Body Shop Roll-on almıştım. Kokular güzel ama kalıcı diyemem.
Sürdükten sonra hemen kuruyor ve ince beyazımsı bir katman kalıyor. Gün içinde kokusunu almıyorum ama bir yandan da hiç terlemedigim için ter kokusu da yok..bütün gözenekleri kapatıyor sanki. Iyi mi kötü mü bilemedim ama marka genelde doğal veya vegan ürünlere sahip olduğu için bir miktar rahatladım. Kışın o kadar terlemedigim için kullanmama gerek yok, zaten Antiperspirant kullanmıyorum normalde. Arm &Hammer ve Sebamed kullanıyorum, çok memnunum.
d3e148e7d04e9d94c58f9d1c0bed7d18.jpg

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Erkekler için Deodorant Önerileri

https://www.evyapshop.com/blog/icerik/er...-onerileri
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Geçenlerde %50 indirimde Gratis'ten Crystal Deodorant Stick 120 gr (Alum Block) almıştım 27TL gibi bir fiyata, şimdi 40 gram olan paketi o fiyatlarda. Temiz cilde uygulama sonrası gün içinde hiç bir koku olmadan işini başarı ile yaptı. İş gezileri sebebi ile yolda geçirdiğim zamanlarda da yaklaşık 2 gün bu performansını koruduğunu söyleyebilirim. 120 gram olan üründe altan çevirme ile yükseliyor, bir nevi katı ofis tipi yapıştırıcılar gibi. Ufak olan versiyon muhtemel üzerini örten bir kapak ile geliyordur. Şimdilik gayet memnunum ve böyle giderse artık bu tarz ürünler kullanacağım. İki ürünün linkini de aşağı ekliyorum.

53b1040303712b9bfa3069af3c6b9667.jpg

https://www.gratis.com/crystal-deodorant...u=10002883

https://www.gratis.com/crystal-deodorant...u=10005631
Bence bu gratisin ve diğer firmaların sattığı buna benzer ürünler, ali bıyıklı ve iha şap taki ürünün aynısı veya benzeri (bu sadece benim tahminim ürünleri bilimsel olarak laboratuvar ortamında incelemedim). Kapitalist dünyanın kuralı 4 tl lik şapı ismini değiştirip 27 tl ye satabilme imkanı sunması. Not. Ali bıyıklı veya iha şapı koltuk altında denemedim, fakat ellerimde kullandığımda belli bir süre el içi terlemelerini engellediğinin farkına vardım.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(18/01/2020, Saat: 18:15)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence bu gratisin ve diğer firmaların sattığı buna benzer ürünler, ali bıyıklı ve iha şap taki ürünün aynısı veya benzeri (bu sadece benim tahminim ürünleri bilimsel olarak laboratuvar ortamında incelemedim). Kapitalist dünyanın kuralı 4 tl lik şapı ismini değiştirip 27 tl ye satabilme imkanı sunması. Not. Ali bıyıklı veya iha şapı koltuk altında denemedim, fakat ellerimde kullandığımda belli bir süre el içi terlemelerini engellediğinin farkına vardım.
Ben tıraştan sonra şap yerine bunlardan kullanıyorum. Ucuz şaplar gibi parçalanmıyor suratı çizmiyor ve atmak zorunda kalmıyorsunuz. Dolayısıyla ömrü çok uzun. Şapı kurula kutusuna koy gibi işlerle uğraşmak istemeyenlere öneririm.

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
https://beyfendi.org
Spreyli deodorantını beğenmedikten sonra markaya olan güvenimden ötürü bir de roll on'a şans verdim, iyi ki de vermişim. Sanırsam bu ürünle deo arayışım son bulacak. Sırf meraktan bir de cilt şapını deneyeceğim, o kazanamazsa bu ürünle yoluma devam ederim gibi.a05857b655ac715ddda6bc28d9c58f1b.jpg

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sağlıklı Deodorant Kullanımı Üzerine posicor 23 15,082 24/06/2018, Saat: 01:07
Son Yorum: pundoe
  Crystal Doğal Deodorant Ürünleri - Rock Body Spray - Made in USA onurcakmak 8 13,406 01/04/2015, Saat: 23:41
Son Yorum: onurcakmak

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: