Merkur Progress
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim herkese daha iyi nasip olur inşallah Smile
Kesinlikle satabilecekleri fiyatları siteye yazmaları gerekiyor. Online müşteri haybeye 36 lira fazla verecek. Yazık günah stratejilerini değiştirmeleri gerekiyor.
(31/01/2012, Saat: 13:11)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu makine gillette adjustable benzeri diye dusunmustum ama resimlerine yakindan bakinca ve uc parcali oldugunu gorunce ayar mekanizmasini anlamaya calistim. jilet takildiktan sonra kafa parcalari birlestirilip alttaki cirkin plastik tutamacla sonuna kadar sikistiriliyor ve daha agresif yapmak icin ayni vida rakamlara gore gevsetilerek jiletin sikisma etkisiyle elastik bicimde kivrilarak guvenlik barina olan yakinligini azaltiyor. Ben ayni yontemi zaten bir liralik yumada kesfetmistim. simdi merkur progres denilen bu alet ayarli mi olmus oluyor anlamadim ustelik bir cok kisi bu aleti gillette adjustable a tercih ederim demis.

1.futur da aynı şekilde ayar yapmıyormu .
2.ayarlı bir makine almak istiyorum aklım progres diyor kalbim futur(progres işlevsel futur ikon mu
3.uzun saplı progres sorun olurmu
saygılar
futurda sap tamaen cevriliyor
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(03/05/2012, Saat: 23:30)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: futurda sap tamaen cevriliyor

üstadım,futur ve progres aynı şekildemi ayardan kastım şudur;jiletin gerginliğindenmi faydalanarak mild agresif skalası değişiyor.prepsipte iki alette jilet çeliğinin mukavetine karşı koyarak ayar sağlıyor yoksa daha farklı bir yöntemmi
saygılar
(03/05/2012, Saat: 23:30)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: futurda sap tamaen cevriliyor

İşte bu da beni korkutuyor hocam. Jileti taşıyan yerin kenarları ve üstünden tutularak tıraş anında çevrilmesi gerekir o zaman da eğer el ıslaksa alet elden kayabilir ve bir çiziğe yol açabilir sanırım değil mi? Bir ara bir Futur fotoğrafı vardı konunun birinde adamın kanı vardı ve bir yorum, ayar yapılmak istenirken adamın kendini kestiğinden bahsediyordu. Doğru mu canlandırdım acaba kafamda?
(03/05/2012, Saat: 23:37)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

üstadım,futur ve progres aynı şekildemi ayardan kastım şudur;jiletin gerginliğindenmi faydalanarak mild agresif skalası değişiyor.prepsipte iki alette jilet çeliğinin mukavetine karşı koyarak ayar sağlıyor yoksa daha farklı bir yöntemmi
saygılar

Jileti alete yerleştirince bir T harfi oluştuğunu düşünürseniz. Jilet 1'de iken jiletin keskin uçları olabildiğince aletin sapına yaklaşıyor böylece yanağına paralel konumlanıyor. Böyle olunca sanırım mild deniyor. Ayar sayısı arttıkça T harfini alacak şekilde jiletin keskin ucu aletin sapından uzaklaşıyor ve alet agresif oluyor. Yanlışım varsa düzeltin.
(03/05/2012, Saat: 23:42)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

saygılar

Jileti alete yerleştirince bir T harfi oluştuğunu düşünürseniz. Jilet 1'de iken jiletin keskin uçları olabildiğince aletin sapına yaklaşıyor böylece yanağına paralel konumlanıyor. Böyle olunca sanırım mild deniyor. Ayar sayısı arttıkça T harfini alacak şekilde jiletin keskin ucu aletin sapından uzaklaşıyor ve alet agresif oluyor. Yanlışım varsa düzeltin.

bu şekilde mild ayarda jilet yüze daha dik açıyla dokunuyor.jilet yüze dik açıyla dokundukça kesme yeteneği daha az kazıma dezavantajı fazla olmazmı. o zaman alet mild oldukça daha yatık kullanmak lazım . tam ters orantıHuh
(03/05/2012, Saat: 23:50)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

saygılar

bu şekilde mild ayarda jilet yüze daha dik açıyla dokunuyor.jilet yüze dik açıyla dokundukça kesme yeteneği daha az kazıma dezavantajı fazla olmazmı. o zaman alet mild oldukça daha yatık kullanmak lazım . tam ters orantıHuh

Ayar 1'de iken ve "mild" sıfatını almışken jiletin olabildiğince yanağa paralel oluyor bu şekilde nasıl dik açıyla ulaştığı sonucuna vardınız ben mi cümlemde hata yaptım acaba :/
emiriko daha önce kullandığınız makinelere göre bir karşılaştırma yapabilrmisiniz acaba ? Örneğin 1 deyken hangisine tekabül ediyor gibi.
(03/05/2012, Saat: 23:52)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03/05/2012, Saat: 23:50)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

saygılar

Ayar 1'de iken ve "mild" sıfatını almışken jiletin olabildiğince yanağa paralel oluyor bu şekilde nasıl dik açıyla ulaştığı sonucuna vardınız ben mi cümlemde hata yaptım acaba :/

yok üstadım hata benim kavrama eksikliğinde progresi yakından göremedim hayal gücümde leonardo da vinciye rakip o yüzden karıştıWink

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 358,679 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,319 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 312,889 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 42,695 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 299,366 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 134,058 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Rex Envoy & Progress sudüşleri 8 3,691 02/10/2020, Saat: 18:41
Son Yorum: GecayS
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 27,632 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 12,914 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,679 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: