Arko Sabun Modifiye Önerileri
(14/05/2018, Saat: 11:49)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gec babam ogrenciyiz masalini. Ulkede tekel2000 cigarasi olmus 9lira, benzinin litresi 6 lira,gul suyu 10lira. Foruma girecek internetin telefonun vs. varsa sen istesen eminim 65 lirayi 1 ay icinde bir kosede biritirirsin.  Ama gencsin iste,tarifeye ayda 65 lira ekle adam samsung telefon veriyor oglum diyince arkadasin, daha ilgini cekiyor. Ona para cikar bizim sabuna cikmaz sorun orda. Smile
Not: 5senelik note3 le yazildi, ama cokca sabun denendi.

Komşum cebinde iki maaşını bir araya getirip aldığı telefonu taşıyan ama kontörü olmayan, ev parasına araba alan ama benzini olmayan adamlar tanıyorum. İnsanlar sadece mal edinici olmuş, yaşamaktan daha fazla mutlu ediyor herhalde sahip olmak Confused
Nedir, ne değildir?
Burada arkadasımızı kırmak gucendirmek degil amacımız, umarım bizi yanlıs anlamaz. Dost acı soyler hesabı, en azından bu kucuk gurubumuz icinde birbirimize ama en basında kendimize durust olalım vurgusu yapmak istemistim.
Mevzu arko veya tobs olayı degil, bir ise veya bir hobiye girmek ogrenmek ilerlemek istenirse, bir sekilde oradan buradan kısılarak zaman ve maddiyat yaratılır. Yeter ki istek arzu olsun. Bunu soylemeye calıstık gırgır icinde ama icten cumlelerle. Hayır sonra gizli kusluk kırılganlık oluyor, haberimizde olmuyor, 4 ay sonra beklenmedik bir anda Allah affeder, ben seni affetmem patlaması yasanıyor, aman diyeyim kardesim. Tobs u yemisim, sen arkonu nasıl istiyorsan modifiye et sorun yok. Teklif var ısrar yok komsum.
Saygılar Sevgiler
Ben diğer arkadaşların yöntemlerini okuduktan sonra şöyle bir yol izledim size de tavsiye ederim.

Arko tıraş sabununu benmari tekniğiyle eritirken kafadaki o kremsi yapı oluşmuyor sadece belirgin bir yumuşama söz konusu. Tekniği doğru uygulayabilmek için önce buzlukta dondurdum bu rahat ve düzgün rende için gerekli daha sonra bir cam kaseye rendeledim. Bu rendeyi 1 tur dönecek kadar yaklaşık 10 sn gibi mikrodalgada ısıttım. Bu sonrasında benmari tekniğiyle uygulanacak ısıl işlemin süresini kısaltmak açısından önemli! Sonra bu hafif yumuşamış karışımın içine biraz arko krem, sandal ağacı yağı ve gliserin ekleyip cam kaseyi cezve benzeri küçük bir kapta sıcak suyun içine oturttum. Miktar olarak göz kararı yaptım niyetim tekniği test etmekti. Akışkan bir karışım elde ettim. Karışım soğuduğunda renk yumuşaklık ve koku olarak ortaya çıkan sonuçtan memnun kaldım ancak köpürtme konusunda hayal kırıklığı. Oranlarla oynamak gerekli

Arkadaşlara tavsiyem acaba nasıl olur diye merak ettikleri bir şey varsa fırçaya yükleme yaptıktan sonra köpürtme kasesine istedikleri şeyi ilave ederek tecrübe edebilirler. Sonuçtan memnun kalmaları halinde yukardaki yöntemi deneyebilirler. Malum bir arko çubuk neredeyse 1 sene gidiyor. Beğenmediğiniz bir karışımla tıraş olmazsınız.
Demir tasa bastığım arko sabunun üstüne numara 3 ten biraz ekleyip dinlenmeye bıraktım,1-2 gün sabunun kolonyayı çekmesi için yeterli olabilir, az önce bu formülle tıraş oldum, arkonun kokusu çok daha güzel olmuş+tıraş sonrası kuruluktan eser yok, arko reloaded gibi birşey oldu Big Grin
@abdussamedy komşum ne demir tası metal tas demen lazım forumda duydun mu hiç demir tas Big Grin Big Grin akşam akşam güldürdün beni
@jegal Smile
(11/12/2018, Saat: 19:16)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Demir tasa bastığım arko sabunun üstüne numara 3 ten biraz ekleyip dinlenmeye bıraktım,1-2 gün sabunun kolonyayı çekmesi için yeterli olabilir, az önce bu formülle tıraş oldum, arkonun kokusu çok daha güzel olmuş+tıraş sonrası kuruluktan eser yok, arko reloaded gibi birşey oldu Big Grin
Konu hakkında hiç bilgim yok desem yeri var ama arko genel anlamda kuruyor kurutuyor, aynı şekilde kolonya da nemlendirmeden ziyade cildi kurutuyor. Bu 2 malzeme birleşince nemlendirme durumu söz konusu olmaması gerekir diye düşünüyorum. @efrasyab komşum yanılıyor muyum?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam kolonyada yuksek oranda alkol oldugu icin, ustu acik veya hava alan bir kapta birakildigi takdirde geriye sadece eser miktarda esans ve katki maddesi kalmistir. Eger ki kolonyanin iceriginde gliserin ve benzeri yagli maddeler yoksa, acikcasi arkonun tras performansinda bir degisim olmamalidir.
teknik detayları hakkında melesef yorumda bulunamam, fakat güzel bir sabun oldu
(11/12/2018, Saat: 20:42)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konu hakkında hiç bilgim yok desem yeri var ama arko genel anlamda kuruyor kurutuyor, aynı şekilde kolonya da nemlendirmeden ziyade cildi kurutuyor. Bu 2 malzeme birleşince nemlendirme durumu söz konusu olmaması gerekir diye düşünüyorum. @efrasyab komşum yanılıyor muyum?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üstadım kolonya, alkol, esans, damıtılmış su ile en basit şekilde yapılır. Arko sabunun performansını olumlu yönde etkileyecek bir bileşeni yok.

Siz eğer performansı yükselmiş hissediyorsanız ne ala. Sabunun kokusunu etkilemek istiyorsanız benmari usulu eritin, donmaya yakın bir iki damla esans damlatın hapsolsun içinde daha evladır.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 847 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 58,944 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 257,235 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,967 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 113,964 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 101,139 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 417,159 12/12/2022, Saat: 14:14