7 Konuda Hatalar
Komşum yermek için söylemedim, yanlış anlaşılmasın, bir çok yorumumda Yuma ve Domuz fırçaları ne kadar beğendiğimi belirtmişimdir zaten. Ben yıllarca Arko+Domuz fırça yanına kartuş kullandım, forumu keşfettikten sonra Yuma aldım ve o ilk baştaki tahriş ve kesiklerden bahsettim yukardaki yorumumda da. Benim ilk aletim Yuma, o alette alıştım DE kullanmaya, jileti iki tarafta da hizalamaya çalışmaya vs. Dediğim gibi amacım kötülemek ve ya bu ucuz ürünlerle tahriş yaşanır, pahalı ürünler iyidir demek değil. Hala rotasyonumda Omega domuz fırçalar vardır mesela, artık DE kullanmıyorum gerçi ama konuyu tekrar okuyunca ilk başladığımda yaşadıklarımı hatırladım sadece. Olay tamamen keyif meselesi elbette Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Bu Yuma neden nalburda satılır hala anlamam
Amele işi olarak algılanıyor demelkki
https://www.instagram.com/u1071/
Asıl meslekleri kilitçilik oldukları için Smile

Yuma' ya alışıp bir ömür boyu kullanan insanlar var. Köylerde , kırsal da hatta belki sizin çevrenizde de vardır.

Sadece amaç tıraş olmaksa ziyadesiyle işini yerine getirebilecek bir alet ,ancak bu forumda birçok arkadasın salt amacı tıraş olmak değil. Hobi , keyif , yeni tatlar , yeni lezzetler.

Durum böyle olunca alternatifler kaçınılmaz oluyor , fakat asla zorunluluk olmadı.

(23/06/2015, Saat: 17:38)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu Yuma neden nalburda satılır hala anlamam
(23/06/2015, Saat: 14:42)kasif Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş öncesi yağları Kırkpınar sitilinde tüm sakal bölgesine yaymak !   pre shave oil i ya da kremi nasıl kullanıyorsunuz? Sanırım ben yanlış birşey yapıyorum

Sanırım bahsedilen yağın miktarı. Üç dört küçük damla yağı nemli sakala yedirerek masaj yapar gibi uygulayıp birkaç dakika bekliyorum ben de
(23/06/2015, Saat: 21:09)adamentium Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Asıl meslekleri kilitçilik oldukları için Smile

Yuma' ya alışıp bir ömür boyu kullanan insanlar var. Köylerde , kırsal da hatta belki sizin çevrenizde de vardır.

Sadece amaç tıraş olmaksa ziyadesiyle işini yerine getirebilecek bir alet ,ancak bu forumda birçok arkadasın salt amacı tıraş olmak değil. Hobi , keyif , yeni tatlar , yeni lezzetler.

Durum böyle olunca alternatifler kaçınılmaz oluyor , fakat asla zorunluluk olmadı.

Bende kullandım canım mübareği Smile Geçenlerde denk geldim 1.5 TL´yine aldım duruyor ...
şu konuda aynı fıkırdeyız az mıktarda yağı /kremi iyice yedirip 1-2 dk bekleyip yüzü yıkamadan köpüğü uyguluyorum burda herkes ayrılıyor sanırım bazı kişiler yuzunu yıkayıp kopuk uyguluyor bazıları yıkamadan uyguluyor yıkayınca ben verim alamıyorum
(24/06/2015, Saat: 13:27)kasif Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şu konuda aynı fıkırdeyız az mıktarda yağı /kremi iyice yedirip 1-2 dk bekleyip yüzü yıkamadan köpüğü uyguluyorum burda herkes ayrılıyor sanırım bazı kişiler yuzunu yıkayıp kopuk uyguluyor bazıları yıkamadan uyguluyor yıkayınca ben verim alamıyorum

Komşum normalde yıkamadan kullanılıyor bir çok tıraş öncesi ürün, ama tıraş öncesi ürün esas köpüğün kıvamını etkiliyor mu orası önemli. Tıraş önesi kremleri cildi nemlendirip sakalları iyice yumuşatmak için kullanılıyor sonuç olarak. Ben 3-4 dk bekledikten sonra yıkamak hususunda beis görmüyorum, sonuçta işini yapmış oluyor o süre zarfında. Yıkamayınca sanki köpüğe etki edecek endişesi duyuorum, demek ki psikolojik bir etkisi var. Placebo Smile
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Tıraş yağınızın içinde taşıyıcı yağlar harici Bay Leaf yağı, Tarçın yağı, Limon yağı vs gibi uçucu yağlar da kullanıyor iseniz ciddi miktarda köpük sönmesi ve sabun performansında düşüş yaratıyor. Kendiniz de görmek isterseniz en sevdiğiniz sabunu çok güzel ve kıvamlı bir şekilde köpürtüp, köpürttüğünüz kaseye 2 damla uçucu yağ ekleyerek o çok beğendiğiniz yoğurt kıvamlı köpüğün el sabunu köpüğü haline dönüşmesini izleyebilirsiniz Smile

Sadece taşıyıcı yağlardan oluşan tıraş öncesi yağları köpük performansına çok etki etmiyor bence. Ben eğer tıraş öncesi yağ kullanıcaksam tıraştan 15 dakika kadar önce 3-4 damla yüzüme sürüp iyice masaj yaparak yediriyorum sonra ister yüzde köpürterek ister tasta köpürterek standart tıraşımı oluyorum.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

bilgiler için tesekkurr @straht @chinaski

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: