7 Konuda Hatalar
Hem eğlenceli, hem nitelikli Smile Okurken keyif alınacak bir konu.. Teşekkürler ihtilaf üstat. Çok emek var bu forumda..
@lorenzo "Tıraş videolarındaki cildi kösele kadar sağlam kişilere özenip uyar mı uymaz mı diye düşünmeyip aynı ekipmanı kullanmaya çalışmak" okuduktan sonraki tepkim: "Aaaa bu ben oluyorum galiba!" Smile
Çok güzel bir yazı, üye olmadan önce ilk okuduğum yazılardan biri, yalnız bir sorum var.

Son tıraşımda yüzümü ıslatmadan daha iyi köpüklediğimi farkettim. Islatırsam ne kadar uğraşırsam uğraşayım kapatıcı olmuyor. Daha önce kıvamı beceremediğimi düşünüp, sabun yüklesem bile sonuç değişmeyince köpük lavaboyu boyluyordu.

Şu an bu şekilde pek sıkıntı da yok gibi. Bu da kişiden kişiye değişen bir konu mudur acaba?
@Infinitum komşum, bu kişiden kişiye değişen bir konu değil, köpürtme tekniğindeki ufak bir hatanın göstergesidir. Sanırım köpük kıvamınızı biraz sulu tutuyorsunuz, yüzünüzdeki suyla birleşince daha da sulanıyor. Ama kuru şekilde daha başarılı köpük kıvamı oluşturuyorum ve sakallarımı yeterince yumuşatıp tahrişsiz tıraş olabiliyorum diyorsanız, böyle devam edin. Siz memnunsanız ne zararı olabilir ki? Her ne kadar hepimiz genel olarak standart bir seremoni takip etsek de, tıraşta 2+2=4 eder gibi kesin yargılara varamayız. Nasıl rahat ediyorsanız öyle devam edin bence.
Bu forum kütüphane gibi. Durmadan yeni bir külliyat çıkıyor karşıma.

Çok faydalı bir yazıymış. Klasik tıraşa yeni başlayınca aynı yerden eski alışkanlık ile 3/4 kere geçilebiliyor. (Boğaz tahrişinin nedeni)

Bir de gerdiriyorum hala. Kalan köpüğü de süresim geliyor oysa cildi kurutuyormuş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
@Dragon
Komsum vegan sabunlar biraz farklı olabiliyor, fazla kopugu 1 dakika yuzde tutunca cilde yumusaklık veriyor bir balzam surmus gibi. Ben oyle tecrube ettim, siz yazınca paylasmak istedim.
Konu cok guzelmis cidden.
(27/09/2017, Saat: 00:23)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Dragon
Komsum vegan sabunlar biraz farklı olabiliyor, fazla kopugu 1 dakika yuzde tutunca cilde yumusaklık veriyor bir balzam surmus gibi. Ben oyle tecrube ettim, siz yazında paylasmak istedim.
Konu cok guzelmis cidden.

Vegan sabun nedir @dikdik_s üstadım? Hayvansal yağ olmayan mı? Proraso sandal hangisine girer?
Dostum o sekil tecrube ettiklerim caties bubbles gibi vegan amerikan artisian lar. Proraso emin degilim vegan mı. Ama prorasoda o bahsettigim etki pek olmuyor. Mesela bildigim kadarı ile saponificio lar vegan sabun. Onlardan varsa bir deneyebilirsiniz. Son perdeniz sonrası yuzunuze surun fırcada kalan kopugu, 30sn. bekleyip durulayın. eksta bir nemlendirme, yumusatma yapıyor tıras sonrası icin.
"Artan köpük ziyan olmasın diye yüze sürmek"
Bunu ben tiras sonrasi fircada kalan kopukleri yuzume surup durukuyarak yapiyordum Big Grin

Ne zarari varmis ?
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
Hataları/Hatalarımızı düzelten bir yer.
İhtiyaç duyduğumuzda kütüphanemizdeki bir başucu kitabı gibi.

Eğer burası olmasa idi, çelik usturaya başlamam mümkün olmazdı.

Hepinize/Hepimize teşekkürler.

İyi ki varız/İyi ki varsınız....

E n v i r o n m e n t a l i s t

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: