The Bluebeards Revenge Shavette Razor
Bende ilk ustura tıraşımı Bluebeards' la yaptım umduğumdan kolay oldu diyebilirim.
Bende bugün impa'dan almış bulunmaktayım ilk defa deneyeceğim umarım her şey yolunda gider Smile
Sedeften sonra kullandığım ilk ustura oldu ve rahatlıkla beğendiğimi söyleyebilirim. Sedefteki o şıkır şıkır haller, o hafiflik yok ama daha güvenli daha hissiyatlı bir tıraşı var. Birde boyun bölgesindeki çene kemiğine paralel sakallar içinde gayet kullanışlı.Tersten alabilme imkanı sağlıyor. Sanıyorum diğer klipsli usturalar da böyledir.
Bu usturanın ağırlığı kaç gram acaba ? İnternette hiçbir yerde, kendi sitesinde bile ağırlığının ne kadar olduğu yazmıyor. Eğer elinde hem ustura hem de hassas tartısı olan bir komşum var ise ölçüp yazması beni çok mutlu eder. Zira ağırlık olarak Sedef ustura ile pek bir farkı yok ise başka modellere bakmaya başlayacağım, özellikle 60-65 gramlık Parker usturalar gayet ilgimi çekiyor.
(08/10/2020, Saat: 16:03)dearlord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu usturanın ağırlığı kaç gram acaba ? İnternette hiçbir yerde, kendi sitesinde bile ağırlığının ne kadar olduğu yazmıyor. Eğer elinde hem ustura hem de hassas tartısı olan bir komşum var ise ölçüp yazması beni çok mutlu eder. Zira ağırlık olarak Sedef ustura ile pek bir farkı yok ise başka modellere bakmaya başlayacağım, özellikle 60-65 gramlık Parker usturalar gayet ilgimi çekiyor.

Sakal tıraşı için değil de saç tıraşında enseleri filan almak için uzun zamandır kullanıyorum. Başka jiletli ustura tecrübem yok, bu işimi gayet güzel görüyor. Klipsli olması büyük avantaj, en azından jilet yüklemesi çok güvenli.
5j5mv9.jpg
Düzeltme: Üstteki mesajdaki ağırlık razor için geçerliymiş.
(08/10/2020, Saat: 16:03)dearlord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu usturanın ağırlığı kaç gram acaba ? İnternette hiçbir yerde, kendi sitesinde bile ağırlığının ne kadar olduğu yazmıyor. Eğer elinde hem ustura hem de hassas tartısı olan bir komşum var ise ölçüp yazması beni çok mutlu eder. Zira ağırlık olarak Sedef ustura ile pek bir farkı yok ise başka modellere bakmaya başlayacağım, özellikle 60-65 gramlık Parker usturalar gayet ilgimi çekiyor.

Üstad bu youtube videomda BB incelemem var size fikir verme konusunda yardımcı olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=qMNTLGPZ2Zo
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(08/10/2020, Saat: 21:49)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad bu youtube videomda BB incelemem var size fikir verme konusunda yardımcı olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=qMNTLGPZ2Zo

Efsanevi video olmuş üstadım. Çok beğendim
Bence ustura
@"dearlord" üzerinden epey zaman geçmiş ama başlığı okuyup satın almayı düşünenler açısından belirteyim 32 gram civarı bir ağırlığı var.
Komşularım merhaba. Parker SRX den sonra bu ustura bana baya bi agresif geldi. Acaba kullanırken böyle bir hisse kapılan varmı acaba. Agresif ağır bir ustura olduğu bilinen Parkerdan bir tık daha fazla tedirgin etti beni açıkçası ki yüzüm köseledir. 5 gün ardı arda günlük ustura tıraşı olan bir insanım.

Denediğim jiletler: Sharp edge, Bolzano, PermaSharp, Derby Usta. Bu gün de perma sharpın berberler için olanını deneyeceğim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  LORD Dipsosable Straight Razor onur98 2 2,825 25/03/2019, Saat: 22:15
Son Yorum: dr_green
  Feather Japanese Style Straight Razor DX bossyje 34 54,898 21/12/2018, Saat: 18:48
Son Yorum: süvari
  Pereira Shavery One Finger Ring Shavette posicor 4 4,360 09/06/2018, Saat: 13:36
Son Yorum: impaticaret
  Dovo Shavette jiletli ustura papazerigi 82 111,263 01/01/2018, Saat: 17:14
Son Yorum: astroid
  Bespoken Damascus Shavette ckeskin 15 19,063 03/07/2016, Saat: 22:30
Son Yorum: ckeskin
  Shavette ile Hergün Tıraş Olmak Niko 7 6,963 03/07/2016, Saat: 12:06
Son Yorum: Mauser
  Daune Shavette inter 11 10,349 23/03/2016, Saat: 22:35
Son Yorum: zaganos4463
  Tipsoft Straight Razors and Shavette Serisi onur98 18 16,316 21/06/2015, Saat: 19:39
Son Yorum: d0vo
  Sanguine R5 vs. Bluebeard's Revenge ckeskin 25 29,252 26/11/2014, Saat: 19:33
Son Yorum: ooppss

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: