Arko Tıraş Sabunu
@"ekindgn" senin dolap doludur zaten , başkaları da alsın bırak Big Grin
(20/01/2021, Saat: 15:32)marv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"ekindgn" senin dolap doludur zaten , başkaları da alsın bırak Big Grin

Smile)).
Mesaj alindi Smile)

Arko bambaska benim icin, ona her zaman en iyi yer ayrilir Smile
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Arko, bence çok güzel bir sabun ancak hazırlanışına bağlı olarak çok farkedebilen bir sabun. Eğer sıcak suyla ve sıcak bir çanakta köpürtülürse tamamen eriyebiliyor ve kıvamlı ama pürüzsüz, şeffaf bir kıvam alıyor. Bu şekilde ciltte çok kuruma kaşıntı yapmıyor. Bunun aksine yüzde köpürtülürse çok koyu oluyor. Yüzde de köpürtülebilir ama fırçanın sıcak olması gerekiyor, aksi takdirde çözünmemiş olarak hissediliyor.
Ben kaynamış suya batırılarak ısıtılmış fırçaya yükleme yapılan sabunu, çaydanlığın üstüne konarak ısıtılmış çanakta köpürttükten sonra elle yaymayı tercih ediyorum. Fırça beni tahriş ediyor. Sabun ısıtılarak hazırlanırsa yüze yayılırken yapışkan olmayan, basıya direnebilen sağlam bir köpük oluşuyor.
(03/02/2021, Saat: 11:45)mtcn77 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko, bence çok güzel bir sabun ancak hazırlanışına bağlı olarak çok farkedebilen bir sabun. Eğer sıcak suyla ve sıcak bir çanakta köpürtülürse tamamen eriyebiliyor ve kıvamlı ama pürüzsüz, şeffaf bir kıvam alıyor. Bu şekilde ciltte çok kuruma kaşıntı yapmıyor. Bunun aksine yüzde köpürtülürse çok koyu oluyor. Yüzde de köpürtülebilir ama fırçanın sıcak olması gerekiyor, aksi takdirde çözünmemiş olarak hissediliyor.
Ben kaynamış suya batırılarak ısıtılmış fırçaya yükleme yapılan sabunu, çaydanlığın üstüne konarak ısıtılmış çanakta köpürttükten sonra elle yaymayı tercih ediyorum. Fırça beni tahriş ediyor. Sabun ısıtılarak hazırlanırsa yüze yayılırken yapışkan olmayan, basıya direnebilen sağlam bir köpük oluşuyor.

Desene “vintage” tip “scuttle” Arko için ideal
images?q=tbn:ANd9GcQhJ0ESGvGX8A5x3UiNUER...Q&usqp=CAU
(03/02/2021, Saat: 15:47)Hexciter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Desene “vintage” tip “scuttle” Arko için ideal

O da biraz fazla vintage - hiçbir yere bulamıyorum... Biz vintage-a vintage demeyiz, vintage bizim olmadıkça! Fırça
Başta üreticisi olmak üzere pek çok kişinin hakkını yediği bir ürün Arko Traş Sabunu.

Olaya şöyle bir bakış açısıyla bakalım.

Amazon UK'de

X4BEgld.png

q7IGgPA.png

pKaeysq.png

Tabac 11£, Wilkinson Sword 2,25£ iken Arko 5£'dan satılıyor. Diğer iki ürünün gramajları da Arko'nun 1,5 katı bu arada. Tek Arko satıcısı da yukarıda eklediğim olmamasına rağmen 1700 adet değerlendirme almış. Tabac 1259, Wilkinson Sword (ülkenin yerli, bilinen markası) 1250 yorum almış. Merak edenler araştırabilirler ki aynı web sitesinde en çok yorum yapılan çubuk sabun da Arko.

Genel olarak satın almadan yorum yapmak mümkün olmayacağından ve istatiksel olarak yorum sayısı ve satış sayısı orantılı olacağından şunu kabaca söyleyebiliriz ki Arko'nun 100 gramının 5,5£ Tabac'ın 100 gramının 8,8£ olduğu bir ortamda Arko daha çok satmış.

Üzerinde hiçbir İngilizce bilgi olmamasına, bu ülkede bir reklamı olmamasına, Arko ya da Evyap'ın bilinen bir marka olmamasına rağmen insanlar bu kadar rağbet göstermiş. Demek ki bu ürün kendini satmış. İnsanlar ya dönüp tekrar almış ya da birilerine tavsiye edip aldırmış.

Paketlemesi çok güzel ve kaliteli olan, Almanya'da üretilme gibi itibar avantajı olan bir ürünün önüne geçmiş.

Ancak Evyap halen şu ürünü biraz geliştireyim demiyor. Kilosunu perakende 18 liraya sattığı ürüne, yani hamaliyesi yüksek olan ürüne, lavanta kokusu ekliyor. İşte o ürün

Ancak kendi web sitesinde kilosunu 70 liraya sattığı traş sabununa hiç bir yatırım yapmıyor.

Şuan dünyada çevrecilik, plastik atığı azaltma vb. konular oldukça rağbet görüyor ve çoğu şirket bu işten ekmek yemenin peşinde.

Evyap gibi bir firma için şu ürüne bi lavanta kokusu, ya da bir tütün kokusu eklemek çok zor olmamalı.

Güzel bir cam, porselen, bambu kapta bu ürünü sunsa; kağıtta paketlenmiş yedeklerini satsa; birkaç da esans alternatifi eklese çok rağbet görecek bir ürün.

Bana göre performansı Tabac'dan daha iyi. Köpürtmesi çok daha kolay, daha fazla kayganlık sağlıyor. Gel gelelim Tabac'daki o güzel karanfilimsi koku yok. Banyo berber dükkanı gibi kokuyor.

Biz alışkın olduğumuzdan bizi çok rahatsız etmiyor ancak yorumları okursanız yabancıların tek şikayeti tuvalet deterjanı gibi kokması.

Niye bu kadar dert ettin de bu kadar yazdın, hiç mi işin yok diyebilirsiniz. Aksine çok işim var ama bazen insanın canı iş yapmak istemez de kaçmak için başka iş uydurur ya kendine. Öyle bir zamanıma denk geldi.

İyi tıraşlar
(23/03/2021, Saat: 22:48)Hacivat34 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ...

Komsum cok guzel yazmissiniz, elinize saglik.
Ayrica hosgeldiniz.
Daha fazla inceleme yazinizi/yorumlarinizi bekliyoruz.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Proraso Azur & Lime ve Tabac Original sabun eşliğindeki traşları da tecrübe ettikten sonra arada bir Arko ile kaçamak yapmanın hâlâ tadı başka. Diğerleri kadar güzel kokmuyor, cildi korumuyor ama hâlâ sözü geçen bir akıcılıkta traşı tamamlama vesile oldu.

Şu anda yüzü şaptan yanık ve bir o kadar da yakın traş olmuş bir şekilde, Arko ile rahatlatıcı bir traş sonrasının tadını çıkarıyorum. Diğerlerinin daha doğal esansları olsa da şöyle tada tada değil de doya doya traş olmak için Arko yine vazgeçilmez.
valla kim ne derse desin de, şu fiyata şöyle güzel bir sabun yok. yerli malı değilde, yabancı bir sabun olsaydı seveni daha çok olurdu diye düşünüyorum.
(26/04/2021, Saat: 23:56)mvorun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: valla kim ne derse desin de, şu fiyata şöyle güzel bir sabun yok. yerli malı değilde, yabancı bir sabun olsaydı seveni daha çok olurdu diye düşünüyorum.

Pazarlama, ambalaj ve ürün çeşitliliği zayıf bence.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,318 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 650 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
  Arko sabunun kase versiyonu neden hiçbir yerde satılmıyor? badgergagaci 3 847 21/01/2024, Saat: 17:20
Son Yorum: exselans
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 950 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,492 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,412 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,238 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,338 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,978 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,736 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: