DE Alet Seçimi Genel
Knob, topuz veya düğme (ayar). Argo olarak "kıvırma kolu" derim ben bazen Tongue.

Ayrıca ben de o topuzu veya düğmeyi nostaljik ve güzel buluyorum.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Topuz fena değil ! Smile
www.BarbarosRazors.com

(22/01/2015, Saat: 18:09)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Wilkinson en iyi jileti bile hadım edebilecek bir makine.

(22/01/2015, Saat: 20:15)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mancho ya katılıyorum başka bir makina kullanırsanız aktığını göreceksiniz agieda

Sent from my iPhone using Tapatalk

(22/01/2015, Saat: 20:54)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Polsilver iyi jilettir agieda komşum hemen silmeyin bence de. EJ ile çok hoş sonuçlar aldım ben şahsen.

Bu kadar üstad söylüyorsa vardır elbet bir bildikleri, Polonyalıya şans verilecek, ama tahriş iyice geçtikten yani 5 gün sonra.Çünkü boynumun altı felaket durumda.

Peki üstadlarım, geçen gene başka bir sorumda herkes EJ kullan rahat et gibisinden bir şeyler söylemişti şimdi de sizler benzerini söylüyorsunuz. EJ'den gerçekten memnun olmam garanti mi? Forumda herkes bir EJ'dir tutturmuş gidiyor. Merkur var diğerleri var. Söylemek istediğim şu 100 küsur TL bu makineye vereceğim(evet namussuz pek de şık insan kendisini zor tutuyor) ancak ya memnun kalmassam? 3TL'lik jilet değil ki kaldırayım atayım. Kaldı ki deneme yanılma yöntemiyle sürekli makine almam bana ucuza mal olmayacak.
Esas konudan uzaklaşacağız ama EJ gerçekten iyi mi? (Mancho üstad muhtemelen Mac3 diyecek Smile )
Progress’e şans verin, EJ89dan geçilmiyor forum. Gerçi progress de öyle.

(23/01/2015, Saat: 02:37)agieda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu kadar üstad söylüyorsa vardır elbet bir bildikleri, Polonyalıya şans verilecek, ama tahriş iyice geçtikten yani 5 gün sonra.Çünkü boynumun altı felaket durumda.

Peki üstadlarım, geçen gene başka bir sorumda herkes EJ kullan rahat et gibisinden bir şeyler söylemişti şimdi de sizler benzerini söylüyorsunuz. EJ'den gerçekten memnun olmam garanti mi? Forumda herkes bir EJ'dir tutturmuş gidiyor. Merkur var diğerleri var. Söylemek istediğim şu 100 küsur TL bu makineye vereceğim(evet namussuz pek de şık insan kendisini zor tutuyor) ancak ya memnun kalmassam? 3TL'lik jilet değil ki kaldırayım atayım. Kaldı ki deneme yanılma yöntemiyle sürekli makine almam bana ucuza mal olmayacak.
Esas konudan uzaklaşacağız ama EJ gerçekten iyi mi? (Mancho üstad muhtemelen Mac3 diyecek Smile )
www.BarbarosRazors.com

(23/01/2015, Saat: 02:48)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress’e şans verin, EJ89dan geçilmiyor forum. Gerçi progress de öyle.

Ecnebi forumlarında da Progress'in pek sağlam olmadığından fazla kurcalamaya gelmediğinden bahsediyorlar. Birisi temizlerken pimi mi neyi atmış firmaya geri göndermek zorunda kalmış ki tam benlik bir sakarlık örneği hani adamda kendimi gördüm.

Peki her ikisi de olmazsa üstadım,gitti 250...
Bence bu endişe yersiz. Çıkmasının da mahsuru yok, küçük bir bilezik tutuyor onu. Diyelim ki tutmadı, zararı yok 2 parça yerine 3 parçalı bir aletiniz olur. Tıraşına etkisi olmaz.

(23/01/2015, Saat: 02:55)agieda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ecnebi forumlarında da Progress'in pek sağlam olmadığından fazla kurcalamaya gelmediğinden bahsediyorlar. Birisi temizlerken pimi mi neyi atmış firmaya geri göndermek zorunda kalmış ki tam benlik bir sakarlık örneği hani adamda kendimi gördüm.

Peki her ikisi de olmazsa üstadım,gitti 250...
www.BarbarosRazors.com

(23/01/2015, Saat: 03:04)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence bu endişe yersiz. Çıkmasının da mahsuru yok, küçük bir bilezik tutuyor onu. Diyelim ki tutmadı, zararı yok 2 parça yerine 3 parçalı bir aletiniz olur. Tıraşına etkisi olmaz.

Üstadım;

Peki insanlar EJ neden alıyorlar Progress varken? Aralarında ki fark 50 Tl,çok sayılmaz. Ne olur sorularımı ukalalık olarak almayın, her geçen gün kafam karışıyor ondan soruyorum...
(23/01/2015, Saat: 03:11)agieda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım;

Peki insanlar EJ neden alıyorlar Progress varken? Aralarında ki fark 50 Tl,çok sayılmaz. Ne olur sorularımı ukalalık olarak almayın, her geçen gün kafam karışıyor ondan soruyorum...

Estagfurullah, fiyat etken olabilir. Ej yi çık yumuşak diye beğenmeyip sonra r41 alıyorlar birde ettimi size 200, progress olsaydı ikisininde verdiğini aşağı yukarı verirdi. Bunda neden aramamak lazım bnce. Kimisi neden 50 liralık finest fırça alırken kimisi neden 300 liralık simpson alıyor sorusu gibi aynı bu da. Bir noktada zevkler denile de bilir.
www.BarbarosRazors.com

agieda komşum ej 89 aldığınızda memnuniyet garanti sayılır fakat aletin tıraşına ve konforuna alışınca biraz daha temiz ve agresif bir tıraş istemeye başlayacaksınız sonrasında agresif bir makina arayışı etc başlayacak ama progress iniz varsa ayarı sayesinde ister yumuşak ister agresif tıraş olabilirsiniz aç-kapa misali. Yani ilk seferde progress alırsanız sizi uzun süre memnun edecektir hatta temiz kullanımla forever. Benim günlük aletim merkür 37c slant neden? İki parça çok hızlı sök tak yapılıyor, hafif, compact, ve efektif bir alet. Wtg ve xtg tertemiz olur. Zaten sizde zamanla bu aletlerden edineceksiniz eminimki

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
Ben niye ej89 aldım, birincisi en kötü çok az zararla ikinci el satarım diye düşündüm. İkincisi, töleransı fazla, kendimi kesmem tahriş etmem zor diye düşündüm. Üçüncüsü evet progress daha iyi yatırım ancak şahsi tercihim görüntüsünü beğenmediğim (evet sarı knob bu laf sana dostum) bir alet yerine klas duran bir 89 Barley tercih sebebi oldu, ileride de agresiflik için gerekirse Futur, r41 gibi yine görüntüsüyle beni cezbedecek tercihlerim olduğunu düşündüm.

Son olarak komşum, DE ile tıraş olmayı sevdiyseniz, ki wilko + permasharp ile bile mutlu olduğunuzu görüyorum, EJ'yi beğenirsiniz. Ben de aynı adımları attım sizinle. Tabii ki görüntü sıkıntı olmuyorsa Progress de alabilirsiniz, 1.5-2 civarı 89 kafanın tıraşını verdiği söyleniyor.

Her iki aleti de çok zarar etmeden elden çıkarabilirsiniz. Böyle konularda benim yaklaşımım param ile tecrübe satın alıyorum.

Tıraş malzemeleri uzun bir yolculuk, alın satın tadını çıkarmaya bakın farklı ürünlerin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullandığınız En Mild Alet? FearOfATG 135 64,632 29/09/2020, Saat: 18:45
Son Yorum: kzldagpro
  Adjustable DE Alet Seçimi yigitemre 56 55,031 09/08/2020, Saat: 09:20
Son Yorum: Lord Sparhawk
  DE Alet Ağırlığının Tıraşa Etkisi treasurer 0 2,064 15/05/2020, Saat: 01:44
Son Yorum: treasurer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: