Favoriler Nasıl Düzeltilmeli
(19/09/2018, Saat: 11:35)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ustura jiletli olsun olmasın dediğiniz gibi el alışkanlığı şart. Ben enseyi de kendim DE ile toparlıyorum. 1 senedir saçımı da kendim kesiyorum. Big Grin
@starex hocam kesmemek için bir yerimi çok yavaş ve dikkatli hareket ediyorum farkında olmadan kasıyorum kendimi sanırım resmen alnım terliyor tıraş olurken. Ustura ile genel anlamda hala çok temiz tıraş çıkaramıyorum ama fena da olmuyor. Hani bir tabir var ya kösele gibi mi diyorlardı heh işte benimki hala öyle olmadı sanırım olmasını beklemek gerek herhalde Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Merhabalar, 3 ay kadar oldu geleneksele başlayalı fakat favori kısmında hep bir sorun yaşıyorum her tıraş sonrası düzelte düzelte neredeyse favori kalmadı diyebiliriz Smile siz nasıl kesiyorsunuz favori kısmını önerilerinizi alabilirmiyim
DE ile ben de zorlanıyorum. Zaten top sakalım olduğu için faul ve top sakal etrafını hep ustura ile düzeltiyorum.
Bende ustura yok komşum. Kartuşlu ile sorun yaşamıyorum aslında önce favorileri kartuşluyla alıp devamına DE ile gidebilirim ama o kartuşu ellemek istemiyorum. Sanırım birçok kişi aynı sorunu yaşıyor. Aletim mühle 89
Bence el alışır bi şekilde denedikçe. Faulu en başta tam sınırından almaya çalışmayın 1 cm aşağıdan başlayıp milim milim çıkın. O şekilde en sonunda eliniz yerini bulur diye düşünüyorum.
@altanbey komşum benimde ilk geleneksel tıraşa başladığım zamanlarda iki favorim aynı hizada olmuyordu Smile Daha sonra favorimde olan sabunları parmağımla sıyırıp nereden kesiceksem çizgi halinde tekrar favorime sabunu sürüyordum.İki favorim de eşit hizada mı diye aynadan son kontrolü yapıp ustura veya DE alet ile kesiyordum.Zaman geçtikçe deneyimin ,el pratiğin hepsi gelişecektir.Her gün tıraş zorunluluğun varsa 2,3 gün kulak memesi hizasından tıraş ol favorilerin düzelsin Smile
Bence en pratiği kulağın orta memesi ile burunda belirlenen bir yeri hizalamak.
(01/10/2019, Saat: 01:49)altanbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar, 3 ay kadar oldu geleneksele başlayalı fakat favori kısmında hep bir sorun yaşıyorum her tıraş sonrası düzelte düzelte neredeyse favori kalmadı diyebiliriz Smile siz nasıl kesiyorsunuz favori kısmını önerilerinizi alabilirmiyim
Biri uzun kaldığında çok fark yoksa dokunmayın derim. Kısır döngü oluyor yoksa Smile Zamanla da el alışıyor zaten.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(01/10/2019, Saat: 09:30)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biri uzun kaldığında çok fark yoksa dokunmayın derim. Kısır döngü oluyor yoksa Smile Zamanla da el alışıyor zaten.

+1

Yoksa benim gibi direkt gözlüğün kulağa oturduğu noktadan sıfırlayıp kesersiniz. Gerçi ben favori sevmem, Balıkesir Bakım Okulundan 2013'ten kalma bir alışkanlık benimkisi. Sıfır favori. Big Grin
"A Samurai always wears two swords."
Bende kulak memesine göre hızalamaya çalışırım. Birde gözlük taktığım için iz oluşturur sağdan ve soldan izin altına göz kararı inip keserimSmile Seneler içinde alıştık artık el otomatik gidiyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Eski Tıraş Jiletleri Nasıl Keskinleştirilir? MerkurFutur 9 8,480 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: MerkurFutur
Lightbulb Scuttle Nedir, Nasıl Kullanılır? porsuk 23 29,378 30/08/2020, Saat: 00:30
Son Yorum: marv
  Favoriler EŞİT olarak nasıl kesilir? teknikcocuk 11 12,668 15/08/2018, Saat: 15:37
Son Yorum: manuple
  Geleneksel Tıraşa Nasıl Başladım ? - Kendi Tıraş Tekniklerim Xo-oX 14 12,740 14/05/2016, Saat: 11:02
Son Yorum: rating

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: