Koreli Feather CJB
Çelik ruh sağlığım için sıkıntı mazallah sevgili asymptote üstadım Tongue

Çelik parasına bi kaç tane şunlardan aldım zorba üstadımın merakımı uyandırmasıyla, bu da şeher velespiti, gerçi dünya turuna çıkan da var bunla Smile

taptsy.jpg

zvxugz.jpg
Sele bisikletten pahalı olmalı.. Smile Hocam en iyisini yapıyorsun, şeyimizin kıymetini bilmemiz lazım.. Wink
Yakın tıraş gibisi yoktur..
(06/12/2014, Saat: 04:49)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sele bisikletten pahalı olmalı.. Smile Hocam en iyisini yapıyorsun, şeyimizin kıymetini bilmemiz lazım.. Wink

Gözüm gibi bakıyorum Tongue Seleye yane, uçurmasınlar diye Big Grin

Meyve pıçaana gelirsek, feather evet kaliteli ama sam seong kesinlikle bi hakkın ustura. Her tıraş öncesi içim kıpır kıpır desem yalan olmaz. Hafif gerdirmelerle, kısa vuruşlarla uzatabildiğim kadar uzatıyorum tıraşı.

Başka arayışlara gerek kalmaz eminim bunu alırsanız.

http://www.ebay.com/itm/Sam-Seong-Kamiso...1c492da03f
Biraz önce ilk sayfadaki linkten siparişimi verdim. İki kutu feather profesyonel ve EMS taşıma ücreti ile birleşince 8,87 € fiyat 100 liranın üzerine çıktı. 10 gün içinde ulaşacağını söylüyorlar, bakalım...
(06/12/2014, Saat: 18:15)alikox Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz önce ilk sayfadaki linkten siparişimi verdim. İki kutu feather profesyonel ve EMS taşıma ücreti ile birleşince 8,87 € fiyat 100 liranın üzerine çıktı. 10 gün içinde ulaşacağını söylüyorlar, bakalım...

Hayırlı olsun. EMS büyük ihtimalle gümrüğe giriyor. Umarım takılmaz jilelerden falan.
www.BarbarosRazors.com

Hayirli olsun diyeyim oncelikle hocam.forumdan bir sure uzak kaldigim icin kacirmis olabilirim konuyu da;bu gumruk olayi nedir? Kisitlama falan mi geldi acaba?
(06/12/2014, Saat: 22:22)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun. EMS büyük ihtimalle gümrüğe giriyor. Umarım takılmaz jilelerden falan.

Sağolun üstadım. Kendi özel kutusu içinde açıkta değil diye takılmayacağını umuyorum lakin ülkemizdeki çoğu şey gibi bu da şansa bağlı.

(07/12/2014, Saat: 02:18)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayirli olsun diyeyim oncelikle hocam.forumdan bir sure uzak kaldigim icin kacirmis olabilirim konuyu da;bu gumruk olayi nedir? Kisitlama falan mi geldi acaba?

Sağolun. Kesici alet / bıçakların posta yolu ile ithalatı yasak, jiletleri de bu kapsamda değerlendirebiliyorlar. Gümrük memurunun insiyatifine bağlı, yukarıda dediğim gibi, şans işi...
ben epey bır sanslıyım desenıze.resmen zarf ıcınde bıcak geldı bana fınlandıyadan 2 kere Smile
CJB ve jiletler yılbaşından önce ulaştı, yorum yazmak için biraz kullanıp aşina olmayı bekledim, yaklaşık onbeş günlük kullanımın ardından CJB ve Feather Professional hakkındaki görüşlerim aşağıdadır:

Boyutlar: Uzunluk 150mm, sap uzunluğu 83mm, bıçak uzunluğu 50mm

İmalat kalitesi:
CJB fotoğraflarda iyi bir izlenim bırakmasa da, bir kusur içermiyor. Elde güven veren, sağlamlık hissi uyandıran bir ağırlığı var. Cilde temas eden mat yüzeyinde çizik, çapak gibi kusurlar yok. Açılır kapanır mekanizması yine metalden yapılmış ve dayanıklı görünüyor.

Sapı diş fırçalarının saplarına benzer yarı yumuşak plastikten yapılmış, ufak tefek kalıp çapakları mevcut. Kaynatarak dezenfekte etmeye uygun olmayabilir.

Dördüncü gününde yaklaşık bir metre yükseklikten yere düşürdüm, çizik ya da kırılma olmadı.

Kullanım:
Coolcut kullanırken gözlük kullanmam sebebi ile bıçağı istediğim açıda tutmakta zorlanıyordum. CJB boyutunun küçük olması ve kuyruğunun olmaması sayesinde istenilen açıda kolayca kullanılabiliyor.

Injector mekanizması ile bıçakları yüklemek kolay ve tehlikesiz. Makina sırtına biraz bastırınca mandal gibi açılıyor ve uç kısmından bıçak yükleniyor. Bıçağın rahat hizalanması için bıçak kutusunda bir çıkıntı ve CJB üzerinde de buna uyumlu bir girinti mevcut.

Makinanın plastik sapı ıslak ve sabunlu olsa dahi kaymıyor ve biçimi, üzerindeki çıkıntılar kolay, güvenli bir kullanım sağlıyor.

Traş:

Feather professional bıçak makinanın ağzından 1.2mm dışarıya çıkıyor. Bu DE makinalara göre ilk bakışta korkutan bir özellik olsa da zaman içerisinde DE kadar rahat kullanılabiliyor.

Feather bıçaklar oldukça keskin ve dayanıklı. İlk iki traş, acemiliğin de katkısı ile, biraz tahrişli oldu ancak daha sonra az tahrişli ve sonrası konforlu traşlar verdiğini söyleyebilirim. Henüz Mühle 89 rahatlığına ulaşmış değil ancak birkaç hafta içinde varacağını düşünüyorum. Traş sonrası çok konforlu, sakallar uzarken kaşıntı batma vb. olmuyor ve traş daha uzun süre gidiyor.

İlk bıçağı yere düşürmem nedeni ile görünürde birşey olmasa da değiştirdim. Şu an ikinci bıçak ile 10 günü aşan süredir traş oluyorum, henüz keskinliğinden rahatsız edici bir azalma olmadı. Yabancı forumlarda bu bıçakları strop edip uzun süre kullanılabileceğinden bahsedenler var lakin uğraşmaya değer mi (mali açıdan) bilemiyorum.

Coolcut kullanırken ufacık bir el sürçmesinde tahriş ya da kesik kaçınılmazdı, CJB ve Feather çok daha anlayışlı, traş olurken birkaç kez keskin bir batma hissi sonrasında birkaç saniyelik korku içerisinde akacak kanları bekledim ancak hiçbirşey olmadı.

Buraya kadar yazdıklarım hep olumlu izlenimler, tek olumsuz tarafı saklama kısmı. Katlanamadığından bıçak sürekli açıkta. Ya her kullanımdan sonra bıçağı çıkarmak gerekli (ki tehlikeli buluyorum) ya da bir kutu bulmak. Tesadüfen evde eski bir diş fırçasının iki parçalı akrilik kutusunu buldum, boyut olarak tam bu bıçağa uygun oldu lakin kazara üst parçadan tutarsam açılma riski var (yere düşürdüğümü söylemiş miydim?)

Sonuç olarak, eğer Koreden temin zahmetine katlanılabilirse, ya da eBaydeki fiyatı ödenirse günlük kullanım için gayet uygun bir araç.
Hal hazırda dx kullanıyorum. SS kamisori alma aşamasındayım Ankara'da birinde cjb varsa dx ile yan yana karşılaştırmak isterim, kamisorıi tutuşunuda merak etmekteyim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 109,377 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  FEATHER ARTİST CLUB SS clone Tanfoglio 3 3,939 27/11/2020, Saat: 01:14
Son Yorum: TA1OZH
  Feather Japanese Style Straight Razor DX bossyje 34 54,743 21/12/2018, Saat: 18:48
Son Yorum: süvari
  Feather Artist Club 101 Umutakdag 10 9,371 10/02/2017, Saat: 22:42
Son Yorum: Umutakdag
  Usturayı Güvenli Tutuş ve Başlangıç /Kai,Feather Korumalı jiletler ve Coolcut martin 8 20,527 02/01/2017, Saat: 11:47
Son Yorum: KASSAM
  Feather Artist Club DX Folding bossyje 48 63,443 07/08/2014, Saat: 10:04
Son Yorum: emre-sti
  Feather artist club rg tugruldogan 72 80,231 27/07/2014, Saat: 02:26
Son Yorum: emre-sti
  Parker'dan Feather'a linguist 5 9,539 14/06/2012, Saat: 01:04
Son Yorum: emiriko

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: