Tıraş Yağı (Zeytin yağı ile tıraş)
ben yağlarla tıraş oldum çok sefer. Şimdi bu zeytinyağının içerisinde skualen diye bir madde var o ciddi bir nemlendirici ve kayganlaştırıcı. şimdi ben macadamia yağı jojoba yağı skualen ve tea tree oil yani çay ağacı yağı ile skualeni karıştırıyorum böylece yağdaki kayganlık inanılmaz artıyor ve cilde çok süper bakım yapıyor. Yapmanız gereken şey çok az bir shea butteri cildinize sürmek 1 dakika sonra bu yağların karışımında 4-5 damla alıp cilde yedirin sonra başlayın tıraşa.
daha DE'ye geçmeden once ben de bir ara doğaldır vs diyerek Mach3 ile denedim, tam bir fiyasko olarak sonuçlandı. harcadığım yağ ile 1kg patates kızartması çıkartırdım herhalde, o kadar bol keseden sıvadım her yerimi, ama yine de olmadı Wink yüzüm vıcık vıcık olmasına ragmen tıraş sabununun verdiği rahatlığı hiçbir şekilde alamadım.

Mach3'den mi kaynaklandı bilemedim, tekrarlamaya niyetim yok, sabunlarımla mutlu mesudum ben Smile
Benbirkaç kere denedim fakat tahriş ile sonuçlandı. Bıçakta biriken yağı sabunlu su tasında temizlemeden devam ettim belki de bundandır. Bu başlığı okuduktan sonra tekrar deneyesim geldi Smile
Uygulamada başarısız olanlar olduğundan yazmak istedim. Açık taraklı bir makine ile çok iyi sonuçlar alınabiliyor. Bende Merkur 41C var. Uygun jiletle soğuk suda bile tahrişi geçtin çok daha iyi bir ciltle tıraşı bitirebiliyorum.
(18/11/2015, Saat: 13:04)Azubel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benbirkaç kere denedim fakat tahriş ile sonuçlandı. Bıçakta biriken yağı sabunlu su tasında temizlemeden devam ettim belki de bundandır. Bu başlığı okuduktan sonra tekrar deneyesim geldi Smile
Ben de denedim komşum
Ama fırça sabun keyifli
Sentetikleri ise özellikle tavsiye ediyorum
Bir çok porsuk'tan başarılı

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cildime hiçbir şekilde uygun olmayan Proraso preshave'in daha öncesinde bir hayli de tahriş olmuş yüzümü, tabiri caizse, tarlaya çevirmesinden sonra Özgün Bey'in (Sayın Lord Sparhawk'ımız Smile ) imdadıma koştuğu ve tavsiye ettiği bir yöntem oldu. Tahrişi tedavi sürecinde inanılmaz etkili. Tıraş sonrası bir ürün de gerektirmiyor, yalnızca soğuk su ile yıkayıp zeytin yağının kalanının cildi besleyip onarmasına izin veriyorsunuz.
Zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağını tıraş öncesi için kullandığım ve sevdiğim olmuştur .
Direk tıraş olmadım olmamda sabun hissiyatı bambaşka
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Bugün tıraşımda denedim. Yüzümün sağ yanını tıraş ettikten sonra duşa girip tıraşa 3 tıraşa yetecek kadar Arko Fresh tıraş kremi sıkıp tutarı tıraşımı tamamladım.
Şap taşı sürdüğümde zeytinyağı ile tıraş ettiğim sağ yanağımda biraz tahriş hissettim.
Saf sızma zeytinyağının cilde faydalarını teslim etmekle birlikte zeytinyağının kokusu ve yapışkan hissi keyif vermedi.
Vasat üstü bir tıraş kremi zeytinyağından daha tahrişsiz ve keyifliydi. Belki zeytinyağı ve arkasından duş iyi bir Pre Shave etkisi vermiştir ama fırça- köpük ikilisi geleneksel tıraşın en keyifli ikilisi bence. Bunları dışarda bırakacak kadar iyi bir etkisi yok zeytinyağının bence.
(12/07/2020, Saat: 15:21)dailyshaver Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün tıraşımda denedim. Yüzümün sağ yanını tıraş ettikten sonra duşa girip tıraşa 3 tıraşa yetecek kadar Arko Fresh tıraş kremi sıkıp tutarı tıraşımı tamamladım.
Şap taşı sürdüğümde zeytinyağı ile tıraş ettiğim sağ yanağımda biraz tahriş hissettim.
Saf sızma zeytinyağının cilde faydalarını teslim etmekle birlikte zeytinyağının kokusu ve yapışkan hissi keyif vermedi.
Vasat üstü bir tıraş kremi zeytinyağından daha tahrişsiz ve keyifliydi. Belki zeytinyağı ve arkasından duş iyi bir Pre Shave etkisi vermiştir ama fırça- köpük ikilisi geleneksel tıraşın en keyifli ikilisi bence. Bunları dışarda bırakacak kadar iyi bir etkisi yok zeytinyağının bence.

Komşum bir de zeytinyağını tıpkı bir pre-shave ürün gibi kullanip 2-3 dk bekledikten sonra tasta köpürttüğünüz sabunu/kremi yüzünüze uygulayıp bir daha tıraş olmayı deneyin derim. Mild alet+keskin jilet kombinasyonlarını daha bir dertsiz tasasız yapıyor bu denli bir kullanım. Tahriş dönemleri için de birebir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kiss my Face Tıraş Ürünleri trache 16 28,510 22/08/2019, Saat: 01:34
Son Yorum: Ratiere
  Doğal ( All Naturel ) Tıraş Kremleri ihtilaf 10 16,638 24/04/2019, Saat: 23:51
Son Yorum: solidas
Thumbs Down Tierra Mia Organics Tıraş Sabunu Southwestern 5 4,478 26/12/2018, Saat: 11:04
Son Yorum: Sofistike
  "The Sabun" tıraş sabunu linguist 103 164,509 14/03/2017, Saat: 17:07
Son Yorum: ckeskin
  SAB-TIRAŞ SABUNU emiriko 27 42,490 04/05/2016, Saat: 22:07
Son Yorum: brkdmn
  SaffHayat Bitkisel Tıraş Sabunu mavi 30 49,807 30/01/2015, Saat: 23:29
Son Yorum: Hasan Ali

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: