sakal tamam. peki ya tüyler?
Eli kabiliyetli olan birine cakmakla yaktirin en iyisi.ispirtolu pamuk daha basit ama
Komple usturayla alıp geçiyorum. Gözün altındakileri makine sadece.
(04/01/2015, Saat: 01:15)s_iyo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kökten çekmenin sakıncası nedir

güçlendirdiğinden eminim hocam
hem gözlemlerim
hemde erkeklere epilasyon yapan bir hekim
dostumuzun uyarıları bu yönde

tıraş yöntemi artışa neden olmuyor
yakılmasıda bir şeyi değiştirmiyor

ama çekilerek kökünden alınan kıllar
kesinlikle artıyor ve güçleniyor

hep söylerim
babamın kulakları berberin uyguladıkları sayesinde
kurt adam kulağı gibi oldu
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(03/06/2015, Saat: 13:44)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: güçlendirdiğinden eminim hocam
hem gözlemlerim
hemde erkeklere epilasyon yapan bir hekim
dostumuzun uyarıları bu yönde

tıraş yöntemi artışa neden olmuyor
yakılmasıda bir şeyi değiştirmiyor

ama çekilerek kökünden alınan kıllar
kesinlikle artıyor ve güçleniyor

hep söylerim
babamın kulakları berberin uyguladıkları sayesinde
kurt adam kulağı gibi oldu

Tıraşta jilet veya ustura ile alırsak daha da artar diye duyuyorum ben de hep, bu nedenle Berberimde sir uygulatıyorum. Bir doğrusunu bulamadım şu işin. Sad
Kesilen tüyün güçlenmesi çoğalması konusunda "öyle bir şey yok" diyorlar. O yüzden ben geçen gün ustura ile aldım.

Bayanların da yüzünde ince tüyler olabiliyor, bunları bildiğiniz bizim gibi tıraş olarak alanlar var. Yukarıdaki cümleyi doğrulayan en büyük tecrübelerden birisi bu. Bir diğeri bacak tüyleri.

Bu konuda "bilimsel" net bir kaynağa ulaşamadım ben veya ulaşmayı beceremedim.

Yolma yönetiminde benim bildiğim köküyle tüyler alındığında aynı yerden tekrar tüy çıkmıyor. Yani kıl kökü gittiğinde iş bitiyor, köklerin sayısı da beli olduğuna göre aslında yolunan yerden tekrar tüy çıkmaz diye düşünülebilir ama pratikte öyle olmuyor sanırım.

Burun, kulak tüylerinin çoğalmasının bir sebebi de ilerleyen yaş. Bunda genetik faktörlerin de büyük rol oynadığını göz ardı etmemek lazım.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Vücut kıl yoğunluğu ile kurt adam potansiyelim olmasına rağmen çok temiz sakal hatlarım var; sakal bölgesininin üstünde nerdeyse hiç kıl/tüy yok tertemiz, çok şanslıyım o açıdan Smile
Göz doktorları elmacık kemiklerindeki tüylerin, kılları çekilmesinin göz sinirlerine zarar verdiğini söylerler .
Bu kaş ortası ve yanak kıllarından kurtulmak için Bioder'in Biocure tüy azaltıcı kremini kullanmaya başladım. Düzenli kullanımda 1.5 aydan sonra etkisini göstermeye başladığını ve tüyleri kalıcı olarak azalttığını söylüyorlar. Temiz cilde günlük olarak sürülüyor, etkili olması için tüyleri ağda veya cımbız ile kökünden almak gerekiyormuş. Sürülecek bölgenin küçük olduğunu düşününce bir kutu kremden belki yüzden fazla kullanım çıkar. Bakalım, kullanmaya başlayalı 10 gün oldu, 1-2 ay sonra yine değişiklikleri yazarım.

Ürünün tanıtım sayfası: https://bioder.com/epilation/urunler/biocure-yuz-kremi
Berbere gittiğimde o hallediyor kendim tıraşımda makine ile alıyorum, o kısma jilet vurmuyorum.
 Tıraş aleti
(03/06/2015, Saat: 13:03)Rodion Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komple usturayla alıp geçiyorum. Gözün altındakileri makine sadece.

Bendensin üstad. Peeling oluyor hem; suratın sadece yarısına jilet vurup diğer yarısını eş geçmek niye?
Till the break-in, use the cheap cream.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sakal kaşıntısı cosinus30 18 14,924 24/10/2020, Saat: 02:28
Son Yorum: Tiyatrocu
  Sakal çıkış yönünün çaprazını alırken yüzü kesmek Gungordum 17 8,749 17/02/2020, Saat: 23:20
Son Yorum: Gungordum
  Uzun sakal için tavsiye Devil67 23 12,390 12/08/2019, Saat: 11:09
Son Yorum: Sh@dow

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: