Banyo Tıraşı
Komşular yuma tıraş aleti, yeşil astra jilet,arko sabun,kenarda bu iş için ayrılmış fırça ile tahrişsiz kesiksiz sivilcesiz batıksız gayet iyi bir banyo tıraşı sonucu verdi.banyo tıraşında da kullan at dönemi bitmiştir,böyle iyi sonuç beklemiyordum açıkçası Smile
Denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun...
40günden fazla tırnak tüy uzatmak caiz değil diye biliyorum. 200 gün doğru işin ne kadar ekonomik olduğunu gösterir.
wilkinson sword kullanıyorum tavsiye ederim
Gerek aldiklarimdan, gerek komsulardan bir sekilde hediye seklinde gelen jiletlerden sakal tirasinda kullanamadiklarimi banyo tirasinda tuketmeye calisiyorum. Bu nedenle farkli jiletleri deneme sansim oluyor. " Banyo tirasina en uygun jilet " gibi yeni bir konu acmaya niyetim yok. Fakat resimlerdeki Voskhod ve Rapira bende bu tirasa da uygun gelmedi. Rapira'nin Voskhod'a gore yarim tik daha basarili oldugunu soyleyebilirim.eb4e295978473f71e2e0e63134b329a1.jpg795edd844acd3e1e2ec3ea74551e9043.jpg

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Yakışıklı aletler aldıktan sonra kullanmayı bıraktığım Wilkinson C. ile yine hiç beğenmediğim ama almış bulunduğum Wilkinson tıraş fırçası ile işe koyuldum. Arko tıraş sabunu ve derby usta bunlara eşlik etti. Gerçekten iyi bir sonuç aldım. Kullan at daha pratiktir vs ama belki de kullanmadığınız jiletleri böyle değerlendirebilirsiniz. Normalde elektrikli aletlerden kullanıyordum. Biraz tercih meselesi bu sanırım.
Konuyu hortlatacağım için üzgünüm ama merak ettiğim birkaç husus var.
1-) Genital bölgeye nasıl köpük sürüyorsunuz? Yani fırça ile mi yapıyorsunuz Smile eğer öyleyse, porsuk gibi hayvansal kılların kullanımı uygun mudur? Hijyeni nasıl sağlıyorsunuz. (Ben hastalık kapmaktan biraz korktum ve üstadların yorumlarını merak ediyorum
2-) tıraş sonrası neler sürüyorsunuz? Özellikle şap konusunu merak ediyorum
(13/11/2019, Saat: 07:58)Balan94 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu hortlatacağım için üzgünüm ama merak ettiğim birkaç husus var.
1-) Genital bölgeye nasıl köpük sürüyorsunuz? Yani fırça ile mi yapıyorsunuz Smile eğer öyleyse, porsuk gibi hayvansal kılların kullanımı uygun mudur? Hijyeni nasıl sağlıyorsunuz. (Ben hastalık kapmaktan biraz korktum ve üstadların yorumlarını merak ediyorum

Genital bölgede ve koltuk altında kullandığın takım taklavatı yüzde kullanmada ne kullanirsan kullan.
Benim düşüncem bu yönde...
Hocam; agresif olmayan bi alet ile bitmesini istediğiniz jiletleri kullanın. Fırçayla bilmemneyle uğraşmak, o ortamda bana saçma geldiği için hazır köpük ,jel tercih ediyorum. Şap o bölgelere biraz fuzuli geliyor bana, bir kaç gün alkolsüz aftershave’ler ile pudra tercih ediniz.
Bunların haricinde fırçadan mikrop bakteri kapmanız biraz olağanüstü bir durum olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(13/11/2019, Saat: 07:58)Balan94 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu hortlatacağım için üzgünüm ama merak ettiğim birkaç husus var.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
@Balan94
Banyo Tıraş takımı
1- plastik tas yada çelik tas senin kişisel tercihin 2 tane olması avantaj çünkü birini sıcak su tası yapabilirsin
2- Sabunun kullanmadığın kokusunu hoşuna gitmeyen sabunlar tasına basarsın
3- Tıraş aletin: Wilkinson sword,Yuma tıraş aleti veya koruma tarağı kırık permatikler isteğe bağlı BİC metal iyi iş yapar
4-Jiletin ise orta keskinlikde bir jilet tercih edebilirsin aklıma gelenler (derby-zaza)
4- Fırça pazardan fırçada olabilir hassas bölge olduğu için emekliliğe yakından kastım ömrü kısalmış fırça bence daha idael seçenek sıfır fırçada kullanılabilirsin
5-Genital bölge hassas bölge olduğu için küçük noktasal kesikler olabiliyor cilt şapını orada kullanabilirsin(banyo takımına ayırırsın)
6- Tıraşdan sonra arko nemlendirici krem iyidir kullanabilirsin

kolay gelsin
(13/11/2019, Saat: 10:48)Enigma Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Genital bölgede ve koltuk altında kullandığın takım taklavatı yüzde kullanmada ne kullanirsan kullan.
Benim düşüncem bu yönde...

Teşekkürler komşum. Tabii fırçalar farklı olacak  Big Grin

(13/11/2019, Saat: 11:10)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam; agresif olmayan bi alet ile bitmesini istediğiniz jiletleri kullanın. Fırçayla bilmemneyle uğraşmak, o ortamda bana saçma geldiği için hazır köpük ,jel  tercih ediyorum. Şap o bölgelere biraz fuzuli geliyor bana, bir kaç gün alkolsüz aftershave’ler ile pudra tercih ediniz.
Bunların haricinde fırçadan mikrop bakteri kapmanız biraz olağanüstü bir durum olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Doğal olan fırçaların kullanımında, fırçadaki hijyeni sağlayamamaktan korkuyordum aslında. Zannedersem sirke yeterli olur

(13/11/2019, Saat: 11:44)KamilAY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
@Balan94
Banyo Tıraş takımı
1- plastik tas yada  çelik tas  senin kişisel tercihin 2 tane  olması avantaj çünkü birini sıcak su tası yapabilirsin
2- Sabunun  kullanmadığın  kokusunu hoşuna gitmeyen sabunlar tasına basarsın
3- Tıraş aletin: Wilkinson sword,Yuma tıraş aleti veya  koruma tarağı kırık  permatikler isteğe bağlı BİC metal  iyi iş yapar
4-Jiletin ise  orta keskinlikde bir jilet tercih edebilirsin aklıma gelenler (derby-zaza)
4- Fırça pazardan  fırçada  olabilir  hassas bölge  olduğu  için emekliliğe  yakından kastım  ömrü  kısalmış fırça bence daha  idael seçenek sıfır fırçada  kullanılabilirsin
5-Genital bölge  hassas  bölge  olduğu  için  küçük  noktasal  kesikler olabiliyor cilt  şapını  orada  kullanabilirsin(banyo takımına ayırırsın)
6- Tıraşdan sonra  arko  nemlendirici krem iyidir kullanabilirsin

kolay gelsin

Detaylı yorumunuz için teşekkürler komşum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kulak - Burun Kılı Tırası dikdik_s 33 21,364 02/02/2020, Saat: 00:49
Son Yorum: Soner
  Damat Tıraşı rocco 20 13,323 25/01/2019, Saat: 18:00
Son Yorum: Serjames
  doğru tıraşı bulma sıralaması errate 59 66,549 10/04/2016, Saat: 18:05
Son Yorum: hamdib
  SAKAL VE BIYIK TIRAŞI totan35 26 47,533 10/05/2013, Saat: 23:49
Son Yorum: theunnamed

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: