Kolonya kullanmak iyi mi?
Kolonya çok sert geliyorsa veya cildi kurutmasın isteniyorsa saf su veya witch hazel gibi kokusuz bir tonik ile sulandırıp içine gliserin ekleyerek kuruluk problemini engelleyebilirsiniz.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Kolonyayı kullanmaktan amaç mikrop kırmak ise, şap da aynı şeyi yapmıyor mu? Yani kokusu dışında sadece dezenfekte işi için şap sonrası kolonyaya ihtiyaç var mı?
Dezenfekteden ziyade alkolün açık kesikleri hızla kurutup kapatması ve yüzü germesi etkisinden dolayı kullanılıyor. Cildi kuru kimseler kullanmamalı, arko tıraş lostonu gibi yüksek alkollü ve kaba tip cilt yoran losyonlar da var, paşabahçe kolonyaları gibi yumuşak karakterliler de var, yapla karışık yumuşak başlı emülsiyon tipler de var. Herkes kendine uyanı bulaiblir önemli olan çok sert, yüksek esasnlı ve yüksek alkollü basit el kolonyalarından uzak durmak.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Konuyu hortlaşmış olacağım ama...

Bugün Ulus'da yer alan EST mağazasına uğradım, fiyatlar oldukça ekonomikti. 12 TL'ye 250 ML No4 tıraş kolonyası satın aldım.

Satıcıya sorduğumda zarar meselesini bunu özel olarak ürettiklerini, içinde yeşilçay, aloe vera, papatya gibi maddeler bulunduğunu ve bunların cildi nemlendirip iyileştirici etkisi olduğunu söyledi.
Hiç bilmiyorum ki
(03/10/2018, Saat: 15:38)krub Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu hortlaşmış olacağım ama...

Bugün Ulus'da yer alan EST mağazasına uğradım, fiyatlar oldukça ekonomikti. 12 TL'ye 250 ML No4 tıraş kolonyası satın aldım.

Satıcıya sorduğumda zarar meselesini bunu özel olarak ürettiklerini, içinde yeşilçay, aloe vera, papatya gibi maddeler bulunduğunu ve bunların cildi nemlendirip iyileştirici etkisi olduğunu söyledi.

EST mağazasının biraz daha açık adresini yazabilir misiniz?

E n v i r o n m e n t a l i s t

(05/10/2018, Saat: 11:27)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: EST mağazasının biraz daha açık adresini yazabilir misiniz?

Komşum çıkrıkçıların alt sokağında kalıyor, samanpazarına doğru giderken. Haritada yerini göstermek babında şu sayfayı da paylaşayım;
https://www.eyupsabrituncer.com/iletisim

Kolonya kullanmaya başladım bu arada, çok fazla yakmıyor ve kurutmuyor kesinlikle. Ayrıca kokusu da düşündüğümden kalıcı.
Hiç bilmiyorum ki
(05/10/2018, Saat: 11:56)krub Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum çıkrıkçıların alt sokağında kalıyor, samanpazarına doğru giderken. Haritada yerini göstermek babında şu sayfayı da paylaşayım;
https://www.eyupsabrituncer.com/iletisim

Kolonya kullanmaya başladım bu arada, çok fazla yakmıyor ve kurutmuyor kesinlikle. Ayrıca kokusu da düşündüğümden kalıcı.

Yerini hatırladım, meşhur Eyüp Sabri Tuncer kolonyalarının olduğu bina, eski adliye binasının karşısı.
Teşekkür ederim.

E n v i r o n m e n t a l i s t

nedenini bilmiyorum ama bana iyi geliyor. özellikle yanma hissediyorsam bir limon kolonyası bıçak gibi kesiyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bugün ne kullandım? (AS-Kolonya-Parfüm) canbaz 558 594,533 05/11/2022, Saat: 12:00
Son Yorum: cenkcenk
  Sipahiler Kolonya (SAMSUN) harveyspecter 8 7,317 04/01/2022, Saat: 11:28
Son Yorum: ekindgn
  Paşabahçe Kolonya Serisi mancho 29 69,122 12/08/2021, Saat: 11:54
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,659 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Hesaplı kaliteli kolonya çeşitleri BigHillMe 182 283,716 30/01/2021, Saat: 17:04
Son Yorum: fenolftaleyn
  Tıraş Harici Balsam Kullanmak aerials 7 5,079 07/10/2020, Saat: 00:36
Son Yorum: marv
  NANO ABSOLUTE TIRAŞ SONRASI KREM KOLONYA marv 5 3,148 02/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: mustbe
  Kolonya ve Tıraş Sonrası Ürünlerinin Raf Ömrü mavi 20 32,383 25/08/2018, Saat: 00:48
Son Yorum: FearOfATG
  Selin Ardıç Kolonya Pino 4 5,082 01/09/2017, Saat: 18:32
Son Yorum: DeaKeN
  RedOne After Shave Traş Sonrası Krem Kolonya 400ml manilafortuna 3 8,925 17/05/2016, Saat: 23:12
Son Yorum: anlatıcı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: