Haslinger Honig Tıraş Sabunu
msakalli komsumula ayni fikirdeyim Schafmilch'in performansı enfes. Bendede bitmis Le Pere Lucien bos kutu vardi size tam oldu..

@FurkanY komşum güzel inceleme keyifli traşlarınız ve incelemeleriniz eksik olmasın .
(25/10/2016, Saat: 01:03)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @FurkanY komşum güzel inceleme keyifli traşlarınız ve incelemeleriniz eksik olmasın .

Sağolun komşum teşekkür ederim, hep birlikte keyifli tıraşlarımız eksik olmasın Smile
Son iki günde iki farklı teste tabi tutmuş oldum sabunu. Dün geç uyanıp işe yetişmek için çok acele tıraş olup çıkmam gerekti, tabi köpüğü güzel ve dengeli hazırlayacak vaktim olmadı, köpük çok kuru bir köpük oldu. Arko tıraş kreminden hallice diyeyim. Direk giriştim feather jilet + de89 ikilisi ile vakit dar olunca. O kadar kuru yoğun bir köpük olmasına rağmen jilet aktı gitti, aynı işlemin TABAC sabunda ne hale geleceğini düşünmek bile istemiyorum, ya da kullandığım diğer markalarda, aletin krom tarağı takılır kalırdı suratımda jileti boşverin ( yaşamışlığım var ). Bugün ise biraz daha zamanım boldu. Dünün şaşkınlığı üzerimde olunca bir de tam tersini deneyeyim dedim, usturacı komşuların yaptığına benzer hatta deneysel olduğu için biraz daha sulu bir köpük yaptım. Köpüğün yarısı yüzümde kalıyorsa yarısı lavaboya döküldü yüzümden,sululuktan. Alet de89, jilet feather gene. Hiç sıkıntı yaşamadım.Sonuç bu sabunu artık benim için kişisel index sabunum seviyesine çıkardı.Aldığım her yeni sabunu bununla kıyaslayıp notunu öyle vereceğim. Bu sabundan proraso, cella, tabac üçlüsünden ( mahşerin üç atlısı diyorum ben bunlara sözlükteki ilk zamanlarımda sabun konusunu okurken dünyanın en iyi üç sabunu olduklarını sanmış ve bunları satın almıştım direk ) daha az bahsediliyor sözlükte. Tamamen şahsi fikrim ve kişisel görüşüme göre bu sabun gerçekten bu mahşerin üç atlısından daha iyi. Onlarca yüzlerce liralık sabun alışverişi yapıyorsunuz komşularım en azından bu sabunu da bir deneyin, 20 liralık sabun size nasıl bir keyif verecek şaşıracaksınız.
Edit: Sabunla ilgili son kez bir şey yazacağım, dudaklarım hemen çatladığı için tıraş sabunlarını dudağıma sürmem çok dikkat ederim. Geçen gün soğuktan dudağım çatladı, kanadı, kurudu. Tıraş olurken nasıl olsa çatlak kuru deyip köpüğü direk badanaladım yüzüme, dudaklarımın üzeri dahil. Akşama dudağım yumuşadı. Bu sabun benim için efsane artık.
Haslinger'in çok sesinin duyulmamasının nedeni almanlar'ın diğer milletler gibi forumlarda methiyeler düzmemesi. Yoksa 3T'yi de, amerikan artizyenleri de, italyan bademlileri de tokatlar çok rahat. Sanırım almanlar kendilerine saklıyorlar.

Henüz 20-25 sabun denedim ama denediklerim içersinde MWF'den sonra en iyi 2. sabun haslinger. Hatta kullanımı MWF'den daha kolay, her türlü iyi köpük veriyor, MWF biraz dikkat istiyor. Tek sıkıntısı o ufacık sabun bir türlü bitmiyor Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Bir haftadir Haslinger Honig ile guzel bir iliskimiz var. Daha kullandigim ikinci sabun olmasi nedeniyle kiyas ya da yorum yapmaya yeterli gormuyorum kendimi ama Arko'dan sonra cok begendim. Bitince Haslinger'in sandalagacini denemeye niyetliyim.
2a9d13e37b3e85db04bc864ca0f5bc45.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kokusu çok güzel ama henüz denemedim. Hatta bayağı bir bal kokusu var. Schafmilch i bir seyahatte hızlıca denedim ve beklentimin üstünde çıktı. Yüzde çok güzel bir yumuşaklık yapıyor.
@fatihbyfah kardeşim sayesinde ben de deneme şansı yakaladım , kendisine teşekkür ederim.
Sabun konusunda tecrübem çok yok yıllardır arko kullanırım lakin bu sabunu çok beğendim . Kaynamış şişe su ile köpürttüm ve incecik krema gibi güzel bir köpük verdi . Tıraşı keyifliydi, kokusu yapışkan değil alttan tatlı bir bal kokusu var. Beni en şaşırtan özelliği ise yanaklarımı yumuşacık yapması oldu. Kolonyadan başka şeye alışık olmayan bünyem sapıttı Smile
Kullananlara tek tavsiyem sabunu kullandıktan sonra yıkarken abartmayın . Durulamadan sonra dipte yağlı görünümlü bir su kalıyor, bu suyu dökünce yumuşatma etkisi azalıyor bence. Suyla köpükten arındırıp kapak açık kurumaya bırakın sonra kuruduktan sonra kapağı kapatın. Benim tavsiyem budur Smile
Beğendiğine sevindim abi Smile
Ben de merak ettim yorumlardan sonra. İmpa da kaplı olanlardan kalmamış sanırım. Koyunluya pek sıcak bakmadım Smile ama şu an adaçaylı ve aloeveralı arasında kaldım. Gerçi Tobs un aloe veralısının kokusunu pek beğenmemiştim zamanında.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,332 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 651 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 950 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,521 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,413 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,239 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,983 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,341 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,982 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,746 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: