Semogue 1305
Hazır konusu varken inceden hortlatayım dedim.(affınıza sığınarak). Semogue 1305'i yaklaşık 5 aydır kullanıyorum. Elbette hem forum tavsiyeleri, hem de uygun bir fiyatının olması beni cezebetti ve İMPA'dan (dükkandan) aldım. Öncelikle belirtmeliyim ki daha evvel kullandığım fırçalara göre çok daha keyifli ve konforlu. Kıl dökmesi fazla yapmadı. İlk zamanlar yapmıştır ama o da fazla bir miktar değildir. İlk kullandığımda önce bir süre sıcak suyun içinde tuttum. Bir süre sonra suyun kırmızı bir renk halini aldığını fark ettim, sonradan böyle bir durumla da karşılaşmadım. Break in süreci için uğraştım denemez. Sadece arada arko ile boşa köpürttüm, şu an baktığımda fırçanın bir çok kılının ucunun çatallaştığını görebiliyorum. Bir de forumda gördüğüm kadarıyla bazı üstadlar fırçaların içindeki siyah kılları da ayıklıyorlarmış, ben bunu yapmadım. Genel olarak beni memnun eden tıraşlar oluyorum bu sebeple de elbette tavsiye edebilirim.
Saygılarımla...
Ben bu fırça ile bir türlü güzel köpük elde edemedim. Özellikle sert sabunlarda. Bu fırça ile köpük oluşturamadığım sabunlarda porsuk fırçalarım harikalar yaratıyor. Sorun bende mi fırçada mı çözemedim.
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
Aynı sorunu ben de yaşıyorum komşum. Kıl kalitesi muhteşem ama şu güne dek 2 perdeyi çıkaracak köpük yapabilmiş degilim. Aynı sabunlar; çok daha sonra aldığım omega fircalarla harikalar yaratıyor. Sabun bitirmek için güzel oluyor fakat tıraş esnasında tekrar köpük yapmakla uğraşmak bezdirdi. Bir de sap kısmının boyasının atması ayrı can sıkıcı. Bu nedenler birleşince çok uzun zamandır elim gitmez oldu, köşede duruyor öylece.

HTC U11 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanmaktan ziyade vitrinlik süslük .
Semogue'ların break-in i epey uzun sürebiliyor, tüm kıllar çatallanıncaya kadar şans verin bence.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Benim SOC'ta da aynı sorun var.Fırçayı 4-5 ay elde köpürtüp kurumaya bıraktım, adam olunca tıraşlarda benimle olacaktı. Olmadı bir türlü abi. Merakımdan aldığım omega 10066 geldiği gün yaptığı köpükle beni şaşırttı. Omeganın biraz daha büyük modelini 10108'i aldım o da aynı şekilde güzelce köpüğe boğdu beni. Semoguelar süslü, güzel fırçalar fakat görevini yerine getirmek konusunda 20-25 liralık Omegalar daha tutarlı.
Break-in kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü ben de aylarca tek fırça olarak kullandım. Uçları çok yumuşak porsuk kıvamında neredeyse. Tobs avokado ile bir tirasimi 5 kez köpük yapmak zorunda kalarak bitirmistim. Aylarca kullanmadım kremi, geçen ay bı omega ile deneyeyim dedim bugüne kadar ki en güzel köpüğü elde ettim.

HTC U11 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Domuzlar kullandıkca guzellesiyor, ama tam guzellesecegi zaman ahsap sapından veya boyasından dolayı sapında cıkacak sorun, o kadar emek verip break in yaptıgınız o guzelim dugumu, sap sorunu dolayısıyla kullanamamak veya sorun yasamak uzucu olur. 1305 yakısıklı ama, 610 veya 810 serisi akrilik sapıyla daha uzun omurlu bir tercih olur bence.
Benim ucuz Banat Perfect fırçam bile çok daha iyi köpük yapıyor. Geçen hafta Jaguar 236 aldım, o da bu fırçadan iyi çıkarsa Semogue 1305 kutusuna dönecek.
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
@habaz
Arkadaslar kopuk yapma problemi varsa, belki kullandıysanız bir preshave in yagı veya yuzunuzdeki yag vs. bulasmıs olabilir. Beyaz sirkeli prilli su icinde bir sure tutup, sonra beyaz el sabunu ile elinizde kopurtup kurutun. Ertesi gun sabununuzla kullanıp fark varmı test edin.
Kopuk olmuyor dediginiz, fırcanız kopugu emiyor olmasın. Tıras oncesi fırcanızı 3-5 dakika ılık su icinde bekletin, dogal kıllar suyu ve kopugu emer, suda bekleterek suyu emip bizim kullanım esnasında kopugumuzu enmemesini saglıyoruz.

Cogunuz biliyorsunuz belki ama belki atlanıyordur diye tekrar hatırlatmak istedim.
Saygılar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Semogue 1470 Domuz Kılı Fırça asrnnn 2 1,152 11/10/2023, Saat: 14:03
Son Yorum: farukkati
  Semogue Torga-C5 Premium Domuz Kılı Tıraş Fırçası Fatih23 18 8,795 05/04/2023, Saat: 12:22
Son Yorum: Mecanica
  Semogue 2000 Pele69 9 3,448 18/01/2023, Saat: 11:49
Son Yorum: exselans
  Semogue SOC Boar Bristle karakartal 93 78,954 17/12/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: Shavettin
  Semogue 830 seiko 330 270,838 30/09/2022, Saat: 10:54
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Semogue 620 (ilk izlenimler) linguist 62 58,301 07/07/2022, Saat: 17:33
Son Yorum: mixfruit
  Semogue 2000 1905sss 14 7,046 05/03/2021, Saat: 21:30
Son Yorum: 1905sss
  Semogue Sap Boya Atması Infinitum 9 3,639 23/04/2020, Saat: 13:10