rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası
Con'un bi videosunda görmüştüm sanırım. Parmağınızı 3 saniyeden fazla tutamayacağınız kadar sıcak suya fırçanızı sokmayın diye.
Sentetiklerin su tutma oranı diğer tip fırçalara kıyasla daha az olduğu için öncesinde soğuk ya da sıcak suda bekletme olayına gerek yok bence.Kaldı ki 20 liralık bir fırçada bunu tecrübe etmeniz hayrınıza olmuş,daha pahalı bir fırça olsa ve knot/düğüm ayrılsa içiniz yanardı büyük ihtimal.Şahsi kanaatim domuz fırçaları sıcak suda bekletmenin daha iyi olduğu.Sıcak su göreceli bir kavram olduğu için ( derece vermiyoruz sonuçta ) elimin dayanabileceği son sıcaklıkta knot ve düğüme dikkat ederek en az 1 dakika bekletiyorum,herhangi bir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar.
Sentetik fırça merakını gidermek için kolay ulaşılır ve nispeten ucuz bir seçenek olduğunu düşünüyorum.
Kıl yoğunluğu eleştirisine katılmakla birlikte gene de iş görüyor. Köpük yapmakta iyi. Kıllar yeterince yumuşak.
Porsuklar, breaking'ini tamamlamış domuz fırçalar dururken rotasyonda sıra ne kadar gelir bilmiyorum ama seyahat için gayet güzel ve yeterli.
Güncel fiyati 27 tl olmuş.
Geleneksel tirasa ilk basladigimda buyuk bir hevesle FS Best Badger firca almistim ancak daha sonra birden kendi zevkim icin bir canlinin oldurulmemesi duyarliligi agir basti ve porsuk fircami kullanmamaya karar verdim. Ayni duyarliligi koyun tavuk inek gibi hayvanlara gosterirmiydim? Tabiki hayir, cunku onlar sadece killari icin oldurulmuyor. Ancak bildigim kadariyla dunyada porsuk eti yiyen bir topluluk yok sadece kili kurku derisi icin oldurulen bir canli ve buda vicdanen beni rahatsiz etti. Domuz kilini ise islami acidan haram olmasi sebebiyle ic gundemime bile almamistim.

Dolayisiyla tek care bir sentetik fircaydi ve ilk fircamda isana men premium oldu. Tam bir hayal kirikligi cunku killar kalin ve batici ozellikle ikinci perde kopugu surerken diken gibi. Kopurtmesi eh iste idare eder diyelim ama sertligi cok rahatsiz edici.
(01/12/2017, Saat: 22:47)Ferman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tirasa ilk basladigimda buyuk bir hevesle FS Best Badger firca almistim ancak daha sonra birden kendi zevkim icin bir canlinin oldurulmemesi duyarliligi agir basti ve porsuk fircami kullanmamaya karar verdim. Ayni duyarliligi koyun tavuk inek gibi hayvanlara gosterirmiydim? Tabiki hayir, cunku onlar sadece killari icin oldurulmuyor. Ancak bildigim kadariyla dunyada porsuk eti yiyen bir topluluk yok sadece kili kurku derisi icin oldurulen bir canli ve buda vicdanen beni rahatsiz etti. Domuz kilini ise islami acidan haram olmasi sebebiyle ic gundemime bile almamistim.

Dolayisiyla tek care bir sentetik fircaydi ve ilk fircamda isana men premium oldu. Tam bir hayal kirikligi  cunku killar kalin ve batici ozellikle ikinci perde kopugu surerken diken gibi. Kopurtmesi eh iste idare eder diyelim ama sertligi cok rahatsiz edici.

Aynı gerekçelerle mutluluğu Razorock bc silvertip fibre ve epsilon 26-50 silvertip sentetik fırçalarda buldum ben de.
Thater, da vinci gibi bikaç fırçamı ne kıyabiliyorum ne kullanabiliyorum. Confused
Smile
Vücuduma hijyenik sebeplerle hayvan kılı sürmek istemediğim için vücut tıraşında (kolay temizlenebilmesi sebebiyle) , Isana Man sentetik fırça kullanıyorum, konfor aranmayan bu işte oldukça başarılı.
905lyjl.JPG
Bugün mağazada gördüm, sentetik vegan ürünmüş. İlk nesil sentetiği çok başarılı değildi bence. Deneyen oldu mu komşular?
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
(14/02/2022, Saat: 13:40)recklesstr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 905lyjl.JPG
Bugün mağazada gördüm, sentetik vegan ürünmüş. İlk nesil sentetiği çok başarılı değildi bence. Deneyen oldu mu komşular?

Önceki üretimleri bilmiyorum ama bu yeni fırçaların omurga diriliği güzel bir ayarda, biraz baskıyla açılıyor. Kıl uçları batıcı değil de, hafif uyarıcı düzeyde. Bastırarak veya uç temasıyla sallayarak kullanıma uygun. Sap kısmı kadifemsi dokuya sahip. Küçük fırça tercih edenlerin, hafif dirilik isteyenlerin beklentisini karşılar. Uygun fiyatı da diğer güzel tarafı. Uzun süreli kullanmadım ama beğendim fırçayı.
(14/02/2022, Saat: 13:59)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Önceki üretimleri bilmiyorum ama bu yeni fırçaların omurga diriliği güzel bir ayarda, biraz baskıyla açılıyor. Kıl uçları batıcı değil de, hafif uyarıcı düzeyde. Bastırarak veya uç temasıyla sallayarak kullanıma uygun. Sap kısmı kadifemsi dokuya sahip. Küçük fırça tercih edenlerin, hafif dirilik isteyenlerin beklentisini karşılar. Uygun fiyatı da diğer güzel tarafı. Uzun süreli kullanmadım ama beğendim fırçayı.

Çok teşekkürler komşum, anlattığınıza göre bana uygun Smile
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
(14/02/2022, Saat: 15:55)recklesstr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkürler komşum, anlattığınıza göre bana uygun Smile

Önemli değil.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Temizel yeni günlük tıraş için basmalı sentetik fırça Eyup 3 1,095 29/11/2023, Saat: 14:08
Son Yorum: Zireæl47
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 9 2,025 30/07/2023, Saat: 00:36
Son Yorum: sfenks
  Sentetik Fırça Tavsiyesi flame2013 254 156,642 28/04/2023, Saat: 03:29
Son Yorum: BAYsubjeckt
  İki tıraş fırçası arasında karar veremedim Mertecevit 7 1,427 22/04/2023, Saat: 19:34
Son Yorum: Mertecevit
  YAQI Berber 30' Tuxedo Sentetik Fırça ekindgn 15 6,201 04/04/2023, Saat: 01:55
Son Yorum: Mecanica
  Wilkinson Sword Tıraş Fırçası 47 TL tilki_92 18 6,322 23/02/2023, Saat: 16:07
Son Yorum: anlatıcı
  Zaza 150 Tıraş Fırçası implicit 1 1,718 29/12/2022, Saat: 20:24
Son Yorum: implicit
Photo Dededen Kalma Tıraş Fırçaları appashave 0 1,539 15/12/2022, Saat: 18:05
Son Yorum: appashave
  Simpson Synthetic Tıraş Fırçası CK89 6 4,350 14/06/2022, Saat: 15:57
Son Yorum: Conte
  Türkiye içi semogue hariç at kılı tıraş fırçası satan yer Papa_Khan 2 1,869 22/05/2022, Saat: 10:20
Son Yorum: Papa_Khan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: