İlk Geleneksel Traş
Arkadaşlar merhaba, sakal traşından bir türlü istediğim verimi alamadığım için uzun araştırmalar sonucu bende sayenizde geleneksel traş ile dün tanıştım. Bu konuda tecrübelerimi paylaşmak ve sizin değerli görüşlerinizi almak istiyorum.

Öncelikle mach3 benzeri traş bıçakları ile traş olurken cildimde hiç tahriş olmuyordu benim amacım sakallarımı bir türlü tam alamamaktı (çok sert ve sık sakalım yok), gelenksel traş ile sakallarımı yanak kısmında tam alabildim ilk sefer olmasına rağmen ancak boyun kısmında inanılmaz bir tahriş ve kızarıklık oluştu ve tüm gün geçmedi. Bu durum beni inanılmaz üzdü. Kullandığım malzemeler mühle R89, Simpsons 46, cella sabun ve astra jilet ( elimde polsilver, gillette 7 ve feather de var). İlk traşda boyun kısmını yukarıdan aşağıya aldım, aynı gün akşam ise boyun kısmında sakalların yere paralel gittiğini düşündüğümden bende sadece boyun kısmını paralel kestim. Bunun dışında sabun bir türlü videolarda izlediğim kadar köpürmedi, ön hazırlık konusunda da ikinci traşı belki yüzümü yumuşatamadım diye duştan sonra oldum ama sonuç değişmedi. Bunun için ayrı bir başlık açtığım için özür dilerim ancak gerçekten bir hayal kırıklığı yaşadım, tekrar tekrar tabi ki deneyeceğim ama eğer yanlış yaptığım bir şey varsa bunu sizden öğrenmek istedim. Dünden beridir de okumaya çalışıyorum ancak tam tatmin edici bir cevap bulamadım. Sorun cildimde olsaydı mach3 ile de tahriş olması gerekmez miydi, ön hazırlık konusunda duştan sonra olmama rağmen yine oldu, kesim açısını üstten yukarı yerine yere paralel yaptım yine oldu. Boynumun traştan yaklaşık 18 saat sonraki halini sizinle paylaşıyorum. Bu konuda ki önerilerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.
Saygılarımla.
Fazla bastırmaktan kaynaklanıyordur. İlk zamanlar eski bastırma alışkanlıklarını atamıyoruz. Eliniz alıştıkça düzelecektir. Ve tahriş olan bir cildi minimum 2 gün dinlendiriniz ve mümkün olduğunca ilk bir iki ay sinekkaydı olması için zorlamayınız.

Sent from my iPhone using Tapatalk
https://www.instagram.com/u1071/
http://i68.tinypic.com/of0jfq.jpg
Utunc cevap için teşekkürler, işden dolayı her gün traş olmam gerekiyor o zaman mach3 ile devam edeyim bir iki gün dimi ?
Tabi ki hazirlik, dogru kopuk yapma ve aci- baski kontrolu en temel noktalar. Fotografa bakilirsa boyun bolgenizdeki killar biraz yatik. Cikis yonlerini tespit edip o yone dogru almaya calisin ve muhakkak baskisiz alin bir dahaki sefere
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Bastirmis gibi duruyor ve tersten almissiniz sanirim boyin zor bolgedir. Ben el aliskanliginiz oturmadan rotasyona sicak bakmiyorum ondan bence bir sure de ile devam edin ama temiz tras olmaya calismayin derim. Eliniz alistiktan sonra istediginiz gibi degistirirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Pazar sabahı yukarıdan aşağıya aldım, sonra birkaç video izledim ve akşam nasıl anlatsam yere paralel şekilde denedim ------> bu yönde ve diğer tarafı <------- bu yönde kestim yani boynu ortadan ikiye ayırırsak dikine ikinci kesişimde sağ tarafı ve sol taraf sakalları tersten almayacak şekilde yerer paralel kestim. Bastırma konusunda ne desem yalan söylemiş olurum büyük ihtimal bastırmışımdır. Ancak tek güzel tarafı yanak bölgesi harika oldu ve farkı gerçekten hissettim. Şimdi birincisi hiç bir şekilde bastırmayacağım, hazırlığa daha dikkat edeceğim peki son olarak yön olarak hangisini seçmeyelim bunu da öğrenirsem diğer denemeyi ona göre yapacağım, ilginiz için tekrar teşekkürler.
Kullandığınız ekipmanlar iyi ancak her iyi ekipman her kişiye iyi gelemeyebiliyor. Kendi tecrübemden yola çıkarak yazacağım ej 89 ile sizinde elinizde olan jiletleri bende denemiştim ve benzer sonuçları almıştım daha sonra progress e geçmiştim. 89 serisi mild olduğundan yeni başlayanlara öneriliyor ama bence çok mild ve jilet seçen bir makina. 89 serisinin de bence yeni başlayanlara sadece mild olduğu için de önerilmemesi gerekir diye düşünüyorum. Yeni başlayanlarda makina kesmiyor diye biraz fazla zorluyor ve sonuçlar malum. Hatta aksine 89 serisinden tam verim almak için biraz ustalaşmak gerekiyor. Köpük konusunda da Cella değişik bir sabun porsuk fırça ile özellikle pratik yoksa biraz zor köpük verir. Cella yı ucuz bir domuz kılı fırça deneyin sonuçlara şaşıracaksınız.
Makina mı değiştirmem mi gerekiyor Sad domuz kılı fırçayı hassasiyetten ötürü almak istemedim oysa çok daha ucuzdu, hemen karar vermek istemiyorum ama sanırım hatalı tercihler yaptım sadece okuduklarım ile hareket edip kendimce bir set oluşturmuştum.
Mach3, kullanacağınız her DE makineden sorunsuz ve iyi tıraş verecektir. İşin keyfi sabun ve fırçada. Macera aramayın Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dört aylık geleneksel tıraşçı levtrotsky 11 2,921 29/09/2021, Saat: 16:28
Son Yorum: Schumi
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,435 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama Perseus 56 18,943 21/09/2020, Saat: 23:36
Son Yorum: element
  Geleneksel tıraş dünyasına merhaba Fenotip 49 12,526 06/04/2020, Saat: 09:46
Son Yorum: BuraKaya55
  Merhaba memleketimin geleneksel traş severleri... dante 22 6,816 23/02/2020, Saat: 14:18
Son Yorum: Jaguar Paw
  bende geleneksel tıraş severim mrden 29 8,174 08/10/2019, Saat: 17:57
Son Yorum: FearOfATG
  Geleneksel Tıraş Tavsiye Silentsv 43 17,963 25/06/2019, Saat: 10:24
Son Yorum: ugur10
  Geleneksel tıraşa başlamayı düşünüyorum Tunaykanb59 8 4,296 22/03/2019, Saat: 23:19
Son Yorum: 3RD1
  Merhaba geleneksel tıraş! tundralower 10 4,465 22/03/2019, Saat: 13:02
Son Yorum: FearOfATG
  Merhaba değerli traş seveler mfcasin 18 6,557 10/03/2019, Saat: 10:26
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: