Ustura İçin Jilet Seçimi
(12/11/2016, Saat: 16:46)KuzeyTurk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim Hocam.Gillette seven ve rapira swedish'in ustura için yarımı yok benim bildiğim.Ben mi yanlış biliyorum acaba?

Doğru Komşum onları kırarak kullanıyorum . Ustura da az keskin veya çok aşırı keskin jiletler ile verim alınamayacağını düşünüyorum .. Ustura jileti kanımca orta veya bir kademe üstü keskinlikte ve konforu iyi olan jiletlerden seçilmelidir . Ustura da makinanın koruyuculuğu olmadığı için jilet seçimi makinaya göre daha çok ön plana çıkıyor . Konuda daha önce feather jilet de demiştim ancak günlük tıraş olunacaksa cildi yorduğunu düşünüyorum ayrıca yeni usturaya başlayanlar için de feather i tavsiye etmiyorum .
Çok teşekkür ederim @ustaci Hocam. 543ce16e9060e5ef30539a48fd481f0f.jpg fotoğraf da paylaştığım jiletler bana yaramıyor,zaten ustura denemelerinde tek kullanıp atıyorum jiletleri ben.manayla bunları da kullanmış olurum.sizce uygun mudur?kör olduklarını biliyorum ama hem kurtulmuş olurum diyorum.Siz ne düşünüyorsunuz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Zaza ve bic i hiç kullanmadım. Diğerleride diğer memnun kalmadığım başka jiletler ile dolaptaki bir kutuda duruyor Smile Memnun kalmadıysanız hiç kullanmayın kendinize eziyet etmeyin maalesef geleneksel tıraşta birazda deneme yanılma yöntemi geçerli .. Dolap kullanmadığım bir sürü krem sabun dolu .. Ancak işin tekniğini öğrendikten ve uygun ürünleri bulduktan sonra keyif almaya başlanılıyor Smile
Usturada Wilkinson çok uyumlu ve konforlu bir tıraş sunuyor benim için. Feather az tahrişli ancak arada nokta kanamalı tıraşlarla sonuçlanabiliyor. DE'lerdeki favorim Sarı 7 o'clock tahriş ediyor bütün boyun bölgemi.
Shavette için sizce en uygun jilet hangisi üstadlar?
(31/01/2018, Saat: 21:48)Überbey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Shavette için sizce en uygun jilet hangisi üstadlar?

Sorunuzun yanıtı kişiden kişiye ve deneyime göre değişmekle birlikte çok keskin ve dalıcı jiletler yerine daha az keskin jiletleri kullanmanızı tavsiye ederim. Ben şahsen Rapira Swedish Supersteel den çok memnundum.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Geleneksel tıraş konusunda hala acemiyim belki çok fazla jilet ve sabun denemedim ancak bugüne kadar en rahat tıraşı Perma Sharp Süper Jilet ile oluyorum. Belki her cilt tipine farklı jiletler iyi gelebilir ama acaba keskin olduğundan mı rahat ediyorum çünkü DE alet yerine mümkün oldukça ali bıyıklı yada sedef ustura ile tıraş oluyorum. Örneğin Rapira Swedish Supersteel sanki yüzümde akmıyor takılıyor.
Ustura ve DE alet için farklı jilet tercihleriniz var mı merak ediyorum.
1. sırada Mavi Gilette Silver Blue

2. sırada Perma Sharp Yarım Jilet

3. sırada Yeşil Astra
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
@memuradam Ali Bıyıklı ustura ile 50mm jiletleri de deneyebilirsiniz. Ben bir yıldır Feather Süper Jilet ile kullanıyorum. Denemenizi tavsiye ederim.
@Efrasyab ve @kalantorxl teşekkürler öneriler için, Mavi Gilette Silver Blue ve Feather Süper Jilet deneyeceğim ilk fırsatta

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 109,362 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,159 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 972 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura BigHillMe 195 210,746 14/03/2023, Saat: 10:15
Son Yorum: inter
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,569 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Zaza Focus R21 jilet tutma Oldstyle 16 5,963 26/07/2022, Saat: 17:35
Son Yorum: trustalt
Question Solingen Cerena Jilet Sorunu master44tr 2 1,649 06/05/2022, Saat: 23:08
Son Yorum: master44tr
  Usturaya jilet nasıl takılır detaylı anlatım Berberbey 11 7,152 06/05/2022, Saat: 20:11
Son Yorum: master44tr
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,626 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 62,865 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: