Ustura İçin Jilet Seçimi
Gillette Silver Blue, extra extra keskin bir jilet,
Ustura'nın ustaları deneyebilir Smile
Zaza Platinum aşırı yumuşak doğası ile usturaya yeni başlayanlara daha güvenli bir ortam sağlayabilir. Ben memnun kaldım ama kesmiyor diye yanılıp da baskı uygulanırsa teori ters de tepebilir.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(27/06/2018, Saat: 11:16)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zaza Platinum aşırı yumuşak doğası ile usturaya yeni başlayanlara daha güvenli bir ortam sağlayabilir. Ben memnun kaldım ama kesmiyor diye yanılıp da baskı uygulanırsa teori ters de tepebilir.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Keskin olmayan jilet ve ustura kombinasyonunu pek beceremiyorum açıkcası. Belki tecrübe eksikliğinden, ancak perma sharp ile son tıraşımda hiç tahriş olmamıştı cildim ayrıca tek perde de temiz tıraş olmuştum. Ama mesela Crystal jilet denememde ilk kez tıraşı bitirmeyip başka jilet denemiştim.
Keskin olmayan jilet bence de yeni başlayan için daha mantıklı denebiliyor bu konudaki sayfalarda ama benim de tecrübe ettiğim konu jilet kesmeyince istemsiz baskı arttıtılabiliyor. Bu da talihsiz kazalara zemin hazırlayabilir...

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Komşularım öncelikle hepinize iyi akşamlar dilerim. Bu forumla tanıştıktan sonra usturayla traş olmaya başladım 1 yılı geçti hala da bu alışkanlığım devam ediyor. Şimdiye kadar birkaç jilet denemekle birlikte markette denk gelip bolca aldığım yeşil astrayı çoğunlukla kullanmaktaydım. Usturamda yine marketten aldığım sedef marka ucuz ustura. Ancak son zamanda yeşil astrayı beğenmemeye başladım daha keskin olur diye internetten fazlaca permasharp sipariş ettim ancak sonradan da kararsız kaldım. Komşularım sizce permasharp iyi midir yoksa benim basit usturayla kullanmak için çok mu agresif olur? Önerdiğiniz başka jilet olur mu?
Ben de sedef usturayla derby extra jileti denedim bugün. Sakallarınız çok sert değilse öneririm.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
@Timuçin
Merak etme dostum, keskin denilen de 1 tık keskin oluyor. Yesil astra ile sorunsuz kullanıyorsan, permasharplada kullanırsın sorun cıkmaz dostum
(13/02/2019, Saat: 22:12)lim10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de sedef usturayla derby extra jileti denedim bugün. Sakallarınız çok sert değilse öneririm.

Derbyi denedim yeşil astradan daha kötü geldi.

(13/02/2019, Saat: 22:13)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Timuçin
Merak etme dostum, keskin denilen de 1 tık keskin oluyor. Yesil astra ile sorunsuz kullanıyorsan, permasharplada kullanırsın sorun cıkmaz dostum

3-5 günde bir traş olunca sanırım daha keskin jilet gerekiyor. PErmasharp önceden bir kutu denemiştim daha keskin olduğunu hatırlıyorum. Bakalım verdiğim sipariş bir yıldan uzun süre götürür beni seneye tekrar sorarım.
(13/02/2019, Saat: 22:02)Timuçin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım öncelikle hepinize iyi akşamlar dilerim. Bu forumla tanıştıktan sonra usturayla traş olmaya başladım 1 yılı geçti hala da bu alışkanlığım devam ediyor. Şimdiye kadar birkaç jilet denemekle birlikte markette denk gelip bolca aldığım yeşil astrayı çoğunlukla kullanmaktaydım. Usturamda yine marketten aldığım sedef marka ucuz ustura. Ancak son zamanda yeşil astrayı beğenmemeye başladım daha keskin olur diye internetten fazlaca permasharp sipariş ettim ancak sonradan da kararsız kaldım. Komşularım sizce permasharp iyi midir yoksa benim basit usturayla kullanmak için çok mu agresif olur? Önerdiğiniz başka jilet olur mu?

Jiletli ustura da Sovyetler Birliği dağıldığında kullandığım Rus jiletleri dışında, uzun yıllar içinde 100 adet yarım jilet olan Permasharp ve Derby jiletleri kullandım.

Genel olarak her birini 2 veya 3 kez kullanıyorum.
Tıraşlarımı tek perde yapıyorum.
Son kez kullandığım jileti bazen de iki perde tıraşta kullandığım da oluyor.

Keskinlikleri konusunda şimdiye kadar olumsuz bir düşünceye rastlamadım.

Bir keresinde "hangisi iyidir" diye sorduğum Berber "Derby" şeklinde yanıt vermişti.

Bir kaç kez de Merkur jilet kullandım, o'nu da çok beğendim.

Jiletler kişinin yüzü, sakalın durumu ve kullanılan sabun vb. şeylere göre değişik hissiyatlar gösterebilir.
En iyisi fazla almadan ilk önceleri denemeler yapmalı, yüzüne giden veya hoşuna giden jileti bulduğunda da kullanmaya başlamalı.

Elbette arada farklı jilet markaları ile de tıraş olmalı.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Ben dün akşam saç tıraşı sonrası berberimi ustura ile tıraş ettim (klasik oldu o benim saçları kesiyor sonra ben onun sakalları) Bir tarafı derby usta ile diğer tarafı perma Sharp ile kestim. Usta'nın permadan aşağı kalır yanı yoktu kesinlikle..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 109,392 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  Hergün jiletli ustura ile tıraş olunur mu? Fatihkorkmaz 14 5,162 23/06/2023, Saat: 14:49
Son Yorum: MERCAN.04
Video SATILIK: Parker SRX Jiletli Ustura Paslanmaz Çelik asrnnn 1 975 24/04/2023, Saat: 18:49
Son Yorum: asrnnn
  Ali Bıyıklı ve Sedef Ustura BigHillMe 195 210,789 14/03/2023, Saat: 10:15
Son Yorum: inter
  CAPTAIN FAWCETT USTURA Erdi 11 5,575 24/02/2023, Saat: 13:34
Son Yorum: CemBarlas
  Zaza Focus R21 jilet tutma Oldstyle 16 5,967 26/07/2022, Saat: 17:35
Son Yorum: trustalt
Question Solingen Cerena Jilet Sorunu master44tr 2 1,652 06/05/2022, Saat: 23:08
Son Yorum: master44tr
  Usturaya jilet nasıl takılır detaylı anlatım Berberbey 11 7,161 06/05/2022, Saat: 20:11
Son Yorum: master44tr
  Jiletli ustura ve tıraş aleti kombini ile ilgili Oldstyle 5 2,629 27/09/2021, Saat: 10:00
Son Yorum: Oldstyle
  Parker Jiletli Ustura emiriko 33 62,868 10/09/2021, Saat: 09:01
Son Yorum: KurtaranS

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: