Sakalı Gereğinden Fazla mı Yumuşatıyoruz?
Tüm bu deneyimlerden, cildi olabildiğince inceltmeden, koruyarak sakalı yumuşatmak sonucu çıkıyor. Cilt tipine göre, sakal tıraş esnasında rahatça temizlenecek ve cilt incelmeyecek kadar ön hazırlık yapılarak denge kurulacak.

Anlaşılıyor ki, aslında tüm değişkenlerin kombinasyonlardaki rolü tamamiyle cilt tipine bağlı.. Bu noktada öne çıkan ise, cildi minimum yorarak sakalı maksimum yumuşatabilmek..
(19/05/2016, Saat: 02:35)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm bu deneyimlerden, cildi olabildiğince inceltmeden, koruyarak sakalı yumuşatmak sonucu çıkıyor. Cilt tipine göre, sakal tıraş esnasında rahatça temizlenecek ve cilt incelmeyecek kadar ön hazırlık yapılarak denge kurulacak.

Anlaşılıyor ki, aslında tüm değişkenlerin kombinasyonlardaki rolü tamamiyle cilt tipine bağlı.. Bu noktada öne çıkan ise, cildi minimum yorarak sakalı maksimum yumuşatabilmek..

+1
Duş yani buhar gözenekleri açacağı için yüzünüzde süreceğimiz her turlu krem , köpük, yağ, losyon cilt tarafından hızlan emilecektir. Bu surelen köpüğün etkisini azaltabilir.

Nexus 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(19/05/2016, Saat: 13:25)hamdib Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Duş yani buhar gözenekleri açacağı için yüzünüzde süreceğimiz her turlu krem , köpük, yağ, losyon cilt tarafından hızlan emilecektir. Bu surelen köpüğün etkisini azaltabilir.

Bakım amacıyla kullanılan ürünler için doğru; amaç bu zaten..

Ancak tıraş için yapılan köpüklemede cildi ve sakalı köpüğe doyurup tıraşa başlıyoruz. İyi bir ön hazırlık sonucunda köpüğün etkisinin azalması mümkün değil komşum. Ancak ince bir köpük yapıldığında teziniz doğrulanır, cilt köpüğü emer ve çok konforsuz bir tıraş yaşanır.
Şahsen ciddi bi fark yarattığını sanmıyorum ama gözlemim sıcak suyla yada duştan hemen sonra tıraş olduğumda daha fazla tahriş yaşadığım. Muhtemelen cilt yapısı sebebiyle herkeste farklı etki gösterir. Sürekli dönen sıcak su muhabbeti sebebiyle 2 hafta önceye kadar öyle tıraş oluyordum. Sonra bi soğuk suyla/duşa girmeden deneyim dedim daha memnun kaldım. Perdeler arasında soğuk suyla yüzü yıkayınca daha rahatlatıcı oluyor. Bide mentollü sabun varsa soğuk tadından yenmiyor. Bıçağı da buz gibi suda biraz bekletince etkisi artıyor. Tavsiye ederim.
"Be bold, shave cold" geofatboy
(19/05/2016, Saat: 13:45)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bakım amacıyla kullanılan ürünler için doğru; amaç bu zaten..

Ancak tıraş için yapılan köpüklemede cildi ve sakalı köpüğe doyurup tıraşa başlıyoruz. İyi bir ön hazırlık sonucunda köpüğün etkisinin azalması mümkün değil komşum. Ancak ince bir köpük yapıldığında teziniz doğrulanır, cilt köpüğü emer ve çok konforsuz bir tıraş yaşanır.
Aslında aynı şeyi soyluyoruz, duş ve kullandığımız şampuan jel vs cildin doğal bariyerlerini olumsuz etkilemekte bu durumda onu tahrişe açık hale getirebilir. O bakımdan dusun sade suyla alınması ve kullanılan köpüğün cilt dostu olması daha iyi sonuç verecektir kanımca. Diğer yandan herkesin cildi farklıdır, yağlı akneli ciltler için duş bir çözüm olurken, kuru ve hassas ciltler için tahrişe meydan hazırlamak olabilir.

Ben ne zaman duş sonrası traş olsam boğaz bölgesi tahriş oluyor. Progress 2. Ayar ve Gillette super silver. Hemen Bepanten merhem sürmüştüm.Traşın üzerinden 5 saat geçmiş hali bu...

7c1d3ff0b9707ee7b358ebb954e1d0ed.jpg

satılık R41,37C slant,EJ89

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7369
İki seneden fazla olmuş konuyu açalı. Unutmuştum, gezinirken rastladım. Tesadüfi olarak bu sabahki tıraşımdan sonra hem de . Epeydir Arko  sabun kullanmıyordum. Bu sabah yüzümde güzelce köpürttüm ve aynamı alıp mutfağa geçtim. Bir sigara yaktım. Yaklaşık 10 dakika boyunca fırçamla yüzümde yavaşça oyalandım. Sırf keyif olsun diye. Sonra banyoya geçerek en beğendiğim jilet ve alet kombinasyonuyla tıraşa başladım. Sadece iki günlük sakallarım o derece yumuşamış ki 3 perdede ancak temizleyebildim. Bu denli yumuşatmadan daha önce de deneyimlemiştim ama bu kez cidden çok ekstrem bir sonuç aldım. Normalde 1 dakika kadar çalıştığımda çatır çutur keyifle kesilen sakallarım 10 dakikadan fazla köpükle yumuşayınca zor kesildi.
Duş sonrası ben de verim düştüğünü düşünüyorum. Kişisel bir durum olmakla beraber soğuk köpüğün de bana daha iyi geldiğini düşünmeye başladım.. Bir süre tıraşı duştan önce ya da sonra olmayarak durumu daha da tecrübe etmeye çalışacağım..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Soğuk tıraş ciddi manada tahrişi azaltıyor. Şahsi düşüncem duş yapılmışsa tıraş öncesi hazırlığı abartmamak yönünde. Yoksa sonuç Niko Üstadın dediği gibi oluyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Uzun Sakalı Kısaltma Yöntem ve Tercihleri ihtilaf 10 41,050 19/11/2013, Saat: 00:46
Son Yorum: Suhulet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: