50 mm. SE Jiletler
(13/12/2016, Saat: 18:11)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Feather proguard jileti yaklaşık 20 defa (15 'ten sonrasını saymadım) kullandım ve bugün attım. Demek ki bir jileti 3 hafta içi rahatlıkla kullanabileceğim.

ben bazen ne kadar kullandığımı unutarak atıyorum =)
Thumbs Up 
Cilt yapısı ne kadsr etki eder bilmem ama bi denemede ben yapıyım 10 tıraş iyiydi zorlamadım fazla eger @emre-sti @msakalli siz minimum 15 hatta unutacak kadar kullanıyosanız ben bişeyleri yanlış yaptım demekki...
Ben şimdiye kadar sadece 1 adet Proguard jilet kullandım. Söylediğim gibi 15-20 kez tıraş olabildim. Sakalımın sık ve yoğun olmaması sanırım bunda önemli bir etken. Bundan sonrakileri de en az 15 kez kullanırım.
(16/12/2016, Saat: 22:17)utarkn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Feather Shavette ile 50 mm SE jilet kullanan aletlerin tıraşı arasında ne gibi farklar var arkadaşlar. Feather Shavette ile SE aletlere göre daha yakın tıraş olunması gibi bir durum var mı? Hiç 50 mm SE kullanan bir alet/shavette ile tıraş olmadım ve forumda böyle bir karşılaştırmaya denk gelmedim. Tecrübeli üstatlar aydınlatırsa sevinirim.

Yakın traş sıralaması yapayım kullandığım aletler ile perde sayıları eşit olacak şekilde.

Yanak ve boğazda
1- Feather artist club dx
2-Rocnel SE50
3- Feather artist club ss

Çene kısmında ise feather usturaları korkudan dolayı fazla bastırmadan kullanırım o yüzden Rocnel SE50 daha yakın alıyor çeneyi
Bu tip jiletler acaba AliExpress'te filan satılıyor mu, Dorco markanın böyle jiletleri olduğunu gördüm fakat satışta bulamadım, acaba muadil jilet bilen duyan komşumuz var mıdır ?
Aliexpress'te görmedim ama Amazon'da ShearsDirect adında Çin yapımı bir Kai Captain Kamisori çakması yanında 10 adet adı sanı belli olmayan 50mm jilet geliyor. Son zamanlarda Aliexpress'teki Hrico adindaki saticida Feather AC SS çakması usturalar satılmaya başlandı. Bir süre sonra Aliexpress'te de 50mm jilet görmeye başlarız diye umuyorum.

Bunlar dışında benim bulduğum Rakuten'de satılan Schick Proline 50mm jiletler var. Doğrudan Japonya'dan geliyor. Yalniz sitenin bir uygulaması var. Şimdi siz jiletin fiyatını görüyorsunuz ama ona biraz da yol parası ekleniyor. Ilk ödemede kredi kartınızı veriyorsunuz, ürünün bedeli çekiliyor. Satıcı yol parasını hesaplayıp ikinci kez bir ödeme daha alıyor. Hatırladığım kadarıyla yol parasi çok abartılı bir para değildi.

https://global.rakuten.com/en/store/ha-l...rvp_widget

~SB
Teşekkür ederim, bahsettiğiniz usturalari gördüm ben de AliExpress'te fakat henüz çok yorum ve satış yok gibi duruyordu dediğiniz gibi. Vermiş olduğunuz link de uygun gözüküyor ona da bakacağım teşekkür ederim.
ShearsDirect Kai Captain'in birebir aynısı gibi ama üretim olarak tamamen farklı bir malzemeden Smile Yani sonuçta çabuk bolalan, kaplaması atan bir ustura olmuş. Çok memnun olanlar var ama uzun ömürlü bir alet olmadığı için ben tavsiye etmem doğrusu. Beraberinde gelen jiletlerden birini kullanayım dedim de iki çekişten sonra atıp Feather Pro takmam gerekti.

Hrico usturanın nasıl birşey olacağını sanki biliyor gibi olduğum için almadım. Zamak döküm olarak yapılmış olduğu zaten yazıyor ve bu özelliği ile Feather AC SS'lere ne kadar benzetilmiş olsa da bir Feather olamayacağı apaçık. Hrico'nun 6cm jiletler için yaptığı birkaç usturasından almıştım zamanında ve döküm kalitesi içler acısıydı. Yine yay sorunları yaşattı ve döküm malzeme çabuk attı. Ben bunların şekli biraz daha iyidir belki ama yine de pek umut vaadedecek ürünler olmadığını düşünüyorum.

Ama neredeyse sadece Aliexpress'te bulunabilen, Dovo Shavette jiletlerine benzese de farklı bir formatta üretilmiş 6cm'lik Çin jiletleri var ve onların keskinliği de dayanımları da gayet güzel. Bunu yapan adamların Feather AC uyumlu bir jiletle de çıkmaları çok uzak olmamalı.
https://s.click.aliexpress.com/e/LYWakec
Linkte hem Feather benzeri bir ustura var hem de jiletleri de satılıyor sanırım ama jilet ne markadır kalitesi nedir bilemiyorum.
quasimodo Adlı Kullanıcıdan Alıntı:https://s.click.aliexpress.com/e/LYWakec
Linkte hem Feather benzeri bir ustura var hem de jiletleri de satılıyor sanırım ama jilet ne markadır kalitesi nedir bilemiyorum.

Bunu görmemiştim komşum, sağolun. Ama bu neredeyse ShearsDirect ustura ile aynı. 36USD istediği fiyat için biraz riskli bir kumar gibi. EBay üzerinde Feather AC SS usturalar da 65-70 USD'ye gidiyordu zaten.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  American Line - Bu jiletler gem için uygunmudur? kral arthur 8 6,276 31/10/2019, Saat: 22:09
Son Yorum: kadir.tbk
  Bilenebilir Çelik Jiletler Köse123 6 9,078 05/10/2016, Saat: 00:05
Son Yorum: Köse123

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: