Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT
(15/07/2017, Saat: 15:45)KlasikTıras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yarın sabah, -Cumartesi belki açık olabilir- size en yakın PTT dağıtım merkezini arayın. Bir iki gün de geri gitmemesi lazım.

Bugün zaten Cumartesi @Klasik Tıras komşum Smile  Dağıtım merkezine sabah gittim bile; adamlar yememiş içmemiş jet hızıyla kargomu Başakşehir upim merkeze yollamışlar. Hem de kargo akşam geri gelir gelmez. Bu sabah da upim kabul etmiş. Pazartesi gitmeyi düşünüyorum artık; bunlar telefona filan da cevap vermezler çünkü.

Düzeltme: Takip numarası Ptt'de görünmüyor artık. Aynı hızla İngiltere sınırlarına girmiş olmalı. Canım memleketimin canım posta hizmetleri (!)
(15/07/2017, Saat: 18:31)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün zaten Cumartesi @Klasik Tıras komşum Smile  Dağıtım merkezine sabah gittim bile; adamlar yememiş içmemiş jet hızıyla kargomu Başakşehir upim merkeze yollamışlar. Hem de kargo akşam geri gelir gelmez. Bu sabah da upim kabul etmiş. Pazartesi gitmeyi düşünüyorum artık; bunlar telefona filan da cevap vermezler çünkü.

Düzeltme: Takip numarası Ptt'de görünmüyor artık. Aynı hızla İngiltere sınırlarına girmiş olmalı. Canım memleketimin canım posta hizmetleri (!)

Pardon, günleri karıştırdım. Smile
Bu söylediklerinizden PTT'nin ışık hızına geçmiş olduğu anlaşılıyor. İnşallah, Pazartesi günü problemi halledersiniz.
(15/07/2017, Saat: 19:11)KlasikTıras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pardon, günleri karıştırdım. Smile
Bu söylediklerinizden PTT'nin ışık hızına geçmiş olduğu anlaşılıyor. İnşallah, Pazartesi günü problemi halledersiniz.

Teşekkür ederim. Keşke aynı hızı dağıtım kanallarında da gösterebilseler.
31 Ekimde aliexp. siparişimi 13 Kasımda teslim aldım. 5 Kasımda hepsibur. sipariş ettiğim siparişim hala gelecek. Çinden gelenin kargosu bedava, diğeri parça başı kargosuna para ödedim...
PTT kargo son zamanlarda işin cılkını çıkardı iyice. Aliexp. siparişim 10 günde gelmiş. Ankara AVPİM bulunduğum yerdeki PTT şubesine bırakmış, adamlar aramaya tenezzül etmemiş ki zarfın üzerinde af edersiniz eşekler kadar İHBARLI ibaresi var. Arıyorum şubeyi açan da yok zaten. En son geçen sabah mesai saatinden 5 dk önce aradım birileri erken gelmiştir herhalde diye. "Aaa evet bize gelmiş." diyorlar. Tamam kargo takip alıcı sorumluluğudur ama bu kadar baştan savma olmamalı bazı şeyler.
Ptt de haklısınız bu aralar yogunluk var. Kedi kulubesi soylemistim n11 den, 4gun bayraklı dagıtım merkezde kaldı. 6ci gun umudumu kestigim anlarda getirdiler. Bosver ptt candır. Tıngır mıngır gec olsun ama guc olmasın getiriyolar.
Yurt içinde ptt kargo nedir o öyle ne imza ne kayıt bıraktığıyla kaçar gibi gitti . Eskiden postacı vardı herkes onu o da herkesi tanırdı. Üniforması şapkası olurdu. Bol bol köpek ısırırdı onları Smile Şimdilerde nereden bileceksin kim kargocuyum diyor çalıyor kapıyı tinerci mi çıkar kargocumu , postacımı şansına Smile
ehhvua.jpg

Kargo ile soruları cevaplaması için 2018 yılı boyunca Şevket Hocayla anlaşmış bulunmaktayız
Protti ptt de 2 farklı dagıtım var, bi yuruyerek dagıtanlar birde araba ile merkez dagıtım noktasından direk dagıtanlar.
Yuruyerek dagıtanlarda da 2 cesit paket var. Biri imza karsılıgı digeri imzasız. Size bu sefer imzasız verilen cins gonderi gelmis takipsiz.
Hani ptt'cilerle artık bir sohbet bir muhabbetim var, rabbim bozmasın, onlar evde yaptıkları tursuyu getiriyor bizim hanım biseyler veriyor falan, sohbetin dibiyiz. Smile
Az once ptt den geldim. 1 senedir 2ci kez buyuk zam gelmis ptt ye. Uzunca bir suredir 9 liraydı. Gecen ilk ceyreginde 12.5 olmustu. Yılbasında bir zam daha yapmıslar en ufak gonderi 16.5TL olmus bilginize.
Bunu sikayet etmek lazım aslında ptt ye yakısmayan fiyatlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yurtdışında bedava kargo seçeneği olan mağazalar? badgergagaci 0 428 16/01/2024, Saat: 01:15
Son Yorum: badgergagaci
  Kargo Kampanyaları pilotic 2 5,169 21/07/2022, Saat: 18:36
Son Yorum: memur603
Information Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap onurcakmak 159 101,587 29/03/2022, Saat: 02:25
Son Yorum: Burhan791
  Gümrükler Genel Müdürlüğü - Posta ve Hızlı Kargo Muafiyetleri izbe 43 28,765 26/09/2020, Saat: 13:27
Son Yorum: biryantin
  Yerli Sitelerden Yurtdışı Alışverişi mustbe 5 4,305 03/12/2019, Saat: 11:29
Son Yorum: 3RD1
  Yurtdışı Alışverişlerde %18 KDV Geliyor vintage 32 15,691 15/05/2018, Saat: 18:29
Son Yorum: kokopelli
  Uluslararası Kargo Seçenekleri ihtilaf 12 21,443 01/08/2014, Saat: 13:36
Son Yorum: onur98
  www.lookfantastic.com - Kargo Bedava theunnamed 79 99,151 29/12/2013, Saat: 14:25
Son Yorum: korhan
  Yurtdışı alışveriş gorkem2020 10 20,176 12/12/2013, Saat: 22:22
Son Yorum: onur98
  usps kargo takip sorunu mimaradam 4 12,082 25/06/2013, Saat: 16:23
Son Yorum: mimaradam

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: