Geltir üyeleri için ustura projesi
(12/09/2017, Saat: 23:37)Dr.Fahrenheit Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de bu fikre katılıyorum, set halinde alabilrim, ilk çelik usturam olmuş olur.

(13/09/2017, Saat: 00:07)marek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli geltır ahalisi ;
Ustura konusunda hiç deneyimi olmayan fakat etkinilğe katılmak isteyen benim gibi komşular için konunun ehli olan üstadlardan yardım istiyoruz.5/8  6/8   kayış genişliği son bileme nasıl olacak, hepimiz bileme taşımı satın almalıyız.?
Beni GELTIR üstadlarına emanet ediniz.

ustura ve özellikleri konusunda (çelik türü, sertlik, ağız yapısı vb, ölçüsü ) konusunda bilgim olmadığı için bir yorum da bulunmak istemiyorum, İyi bir ustura alma fikri bana sıcak geliyor, özellikle de konu hakkında bilgili olan komşuların gözetiminde olması, ama ilk çelik ustura olacağı için bende forumdaki diğer komşularıma uyabilirim.
Celik hakkinda kendimi fazla uzatmiyacagim.

Fakat benim bilgime ya tecrübeme dayali çelik ustura imalatina uygundur. Ralf Aust, Boker, Revisor, Gissen & Forsthoff o ayni çeligi kullaniyor. Daha özel bir yapiya dayali çelik ustura istiyorsaniz tabii ki mûmkunu vardi, fakat bu is 200TL dusunulmez ya da ben bunu yapamam.

Usturalar Almanyada sertlestirme islemini görüyor

Tabii bengenmiyorsaniz bu projeyi iptal edelim.

Elimde 100c6 çelik usturasi da var, Fransiz dövme . Fiyati ayni olamaz
Ayni kriterlere göre plastik sapi ustura

Yarim bukey 6/8 : 300TL
Tam oluklanmis 6/8 : 350TL

websiteme bakarak benzerisi var:http://rasoir-sabre.com/en/232-forge-francais
Kullanışlı ve uygun olan her çeliğe açığım.

Hem bu illa bir seferlik olmak zorunda değil ki, daha farklı, premium partiler de yapılabilir. Tabi, bu seferkini doğmadan boğmazsak Wink

Son tarih, minimum-maximum adet gibi bizi kısıtlayan bilgileri de belirtebilir misiniz?
(13/09/2017, Saat: 15:08)Kubilay Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Celik hakkinda kendimi fazla uzatmiyacagim.

Fakat benim bilgime ya tecrübeme dayali çelik ustura imalatina uygundur. Ralf Aust, Boker, Revisor, Gissen & Forsthoff o ayni çeligi kullaniyor. Daha özel bir yapiya dayali çelik ustura istiyorsaniz tabii ki mûmkunu vardi, fakat bu is 200TL dusunulmez ya da ben bunu yapamam.

Usturalar Almanyada sertlestirme islemini görüyor

Tabii bengenmiyorsaniz bu projeyi iptal edelim.

Elimde 100c6 çelik usturasi da var, Fransiz dövme . Fiyati ayni olamaz
Ayni kriterlere göre plastik sapi ustura

Yarim bukey 6/8 : 300TL
Tam oluklanmis 6/8  :  350TL

websiteme bakarak benzerisi var:http://rasoir-sabre.com/en/232-forge-francais

komşum, proje fikri çok güzel vazgeçmek nereden çıktı.. benim ve zannederim ki Lord üstadın amacı Çeliğin diğer çeliklere göre üstün ve eksik yanlarını belirtmekti yoksa bu çelik usturaya uygun olmasa zaten söyler geçerdik öyle bir şey yok söylediklerimzde .. Zaten Lord üstad solingende başka firmaların kullandığını da söyledi.. Bu arada iyi ki de konuşmuşuz 100c6 çelik olayı açıldı. ben full hollow 100c6 çelikten bir ustura yaptırmayı istiyorum.. Proje olursa logolu olur, projede yeterli katılım olmazsa bile ben bir tane isteyeceğim, geçen yıl straghtrazorplace de görmüştüm o zaman not almıştım, geçen dönem sağlığım için pek iyi geçmedi ihmal etmiştim, fırsat oldu böylece.. Selamlar
@Kubilay Hocam konu dışı olacak ama sitenizde Geltir üyelerine özel indirim var mı? Var ise hangi kalemlerde ve ne kadar? Teşekkür ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(13/09/2017, Saat: 16:05)taskind Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum, proje fikri çok güzel vazgeçmek nereden çıktı.. benim ve zannederim ki Lord üstadın amacı Çeliğin diğer çeliklere göre üstün ve eksik yanlarını belirtmekti yoksa bu çelik usturaya uygun olmasa zaten söyler geçerdik öyle bir şey yok söylediklerimzde .. Zaten Lord üstad solingende başka firmaların kullandığını da söyledi.. Bu arada iyi ki de konuşmuşuz 100c6 çelik olayı açıldı. ben full hollow 100c6 çelikten bir ustura yaptırmayı istiyorum.. Proje olursa logolu olur, projede yeterli katılım olmazsa bile ben bir tane isteyeceğim, geçen yıl straghtrazorplace de görmüştüm o zaman not almıştım, geçen dönem sağlığım için pek iyi geçmedi ihmal etmiştim, fırsat oldu böylece.. Selamlar

+1

Evet, zaten şimdi öyle dövme çelik, full hollow falan deyince hafiften ağız sulanmaya başladı... Birinciyi bir kullanalım, gönül dahasını da ister muhakkak.
(13/09/2017, Saat: 16:19)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Kubilay Hocam konu dışı olacak ama sitenizde Geltir üyelerine özel indirim var mı? Var ise hangi kalemlerde ve ne kadar? Teşekkür ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Birde sitede yerli ürünler dahil fiyatlar euro üzerinden TL. ye çevriliyor mu acaba?
Kubilay komşum yanlış anlama, ben ne işine çomak sokmaya çalışıyorum, ne de civa çeliğini kötülüyorum. Nitekim usturada da yaygınlıkla kullanılabilen, standart paslanmaz alaşım çeliklerine göre bir takım çeliği olmasıyla daha pahalı olan iyi bir çeliktir. Ben orada çeliğin özelliklerini belirttim merak eden arkadaşlar için. Bir de kendi zevklerimi ifade ettim. Ben sade yapılı karbon çeliklerini seviyorum. Bunda da amacım yüksek keskinlikten ziyade rafinelik. Çelik ne kadar sade, saf olursa ağız da o kadar rafine ve geridönüşlü yani yüksek feedback'li oluyor. Bunun verdiği tıraş hissini paslanmaza ya da takım çeliklerine değişemiyorum. Yoksa okuyan arkadaşlar civa çeliği ustura için yeterli keskinliğe gelmez gibi bir fikir aldılarsa yazdıklarımdan yanlış anlamışlardır gayet yeterli keskinliğe ulaşır ısıl işlemi doğru yapıldığı taktirde. Daha önce dovonun silver steel usturalarını da biledim iyi ağız alıyorlar merak eden varsa.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Lord Sparhawk arkadas, cevabin için tesekkür ederim. Var olan malzeme ile yapmaga çalisalim.

Simdi az çok memleketi gördük ve tanidik. Yeterince kisi ugradi atölyeye, kimisi de foruma üyedir. Herkes ustura istiyor ama takilan nokta fiyat.
Beauty Eurasia fuarina da katildim, ve çok berber ugradi standima, fakat problem de fiyat.
Distribütörlerle görüstuk, anlasamadik çunku problem olan fiyat.

Simdi bunu da saklamiyayim, herkes ucuz istiyor, fakat malzemeler pahali ve isçilik çok.

Berberlerin cogu 25TL pakistan makas aliyor, biçakçilar 60TL cakma Solingen masat satiyor... . Burda gördük vatandas 700 000 TL para bir Maseratti ye verir ama 5.50€ Proraso bir sabuna pahali der (bu olan gerçek ve dukkanimda yasandi).
Neyse, fakat bunun yaninda 1300 -1500 TL kazanan kisiler de var, ve kimisi hakkaten, o tarz tras merak sariyor ama bûtçe musaade vermiyor.

Onun için bir sey yapalim dedim.

Eger 100C6 çelik tercih ederseniz benim için sorun yok, keskinlik olarak farklidir. Sertligini 59-60HRC aldik.
Le Grelot gibi firmalar o çeligi kullanmis hep, Noiretable (F42) daki olan anlastigim dövmeci firma o konuda epey uzmandir ve 2007 kadar Thiers-Issard'in usturalarini basmisti.

Simdi sizden karar beklerim 100c6 ise satin polisaj 350 TL gelir (Ayna=380), Solingen dôvme ise 200TL (ayna=230)

Saygilar
Sizin bu organizasyonu gerceklestirmeniz icin "en az su kadar sayı olmalıdır" gibi bir sorununuz varmı ustad.

Yani 10 kisi 100c6 istese, 25 kisi solingen dovme istese, iki ayrı urun olarak organizasyonu yapamazmıyız. Hepsi tek cesit mi olmak zorunda.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Tongue Geltir 2020 Deri Etkinligi İsmetaltan 169 58,131 21/08/2021, Saat: 09:09
Son Yorum: serkant2
Exclamation Çok Özledik: Ankara Geltir Buluşması ekindgn 22 6,146 13/06/2021, Saat: 01:02
Son Yorum: ahbap
Information geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel 3RD1 590 171,552 31/05/2021, Saat: 20:05
Son Yorum: osaka23
  Geltir 34 Soner 30 14,964 17/03/2021, Saat: 23:05
Son Yorum: Soner
Star 7. Geleneksel Geltir Yılbaşı Hediye Organizasyonu (2020-2021) onurcakmak 61 19,002 01/01/2021, Saat: 20:27
Son Yorum: forevermore07
  Ankara Geleneksel Geltir Buluşması Vol.03-2020 ekindgn 10 5,616 26/06/2020, Saat: 15:59
Son Yorum: Efrasyab
  Geltir Faena 2017 LE Tıraş Sabunu, Balm ve Losyon / Katılım Konusu ckeskin 134 69,698 09/06/2020, Saat: 12:08
Son Yorum: Perseus
  Elden Ele Ustura ArdıçKatranı 57 25,272 07/05/2020, Saat: 18:57
Son Yorum: dimitraki
  Geleneksel Ankara Geltir Buluşması Vol.02-2020 (27 Şubat - London Pub Tunalı) ekindgn 44 19,076 29/02/2020, Saat: 02:50
Son Yorum: umok
  11.11.2019 saat 22.22 Geltir Online Rekoru Denemesi mustbe 216 53,574 26/02/2020, Saat: 13:25
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: