Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi
@Noyan

Ustad tabi ben mancurian icin oyle deyince, dusunemedim burada FS yetkilisi siz oldugunuz icin, ustunuze alınıp acıklama yaptınız.
Acıklamalar hepimizi bilgilendirdi o ayrı, onun icin degerli vaktinizi ayırıp yazdıgınız icin cok tesekkur ederim/ederiz. İnanın ben yazarken hic aklımdan gecmedi fs/razorus baglantısı, ben yurt dısından alındı gibi dusunup, genel porsuk dunyası icin yazmıstım.
Amerikadan artisian fırcacı, finest diye loft gonderiyor, gelince bakıyoruz ki mancurian, yada en azından ben mancurian ile farkını goremiyorum. Yine bazı cinliler dediginiz gibi mancurian lafını kullanmıyor. Bazı cinli/amerikalı satıcılar, neredeyse herseye mancurian diyor araya hmw yerlestiriyor vs. vs.
Sahsen artık pek uzerinde durmuyorum, loftu yakından resimlerine bakmaya calısıyorum, satıcı; ama 2 band desin, ama high mountain white desin, ama finest desin yada mancurian desin, loft guzelse cok cok buyuk farklar goremiyorum ben aralarında, en azından verdigi zevk ve hissiyat bakımından. Bu isimlerden cok batch farkları daha buyuk fark yaratıyor, paladin i paladin yapan ilk loftları cok guzelken sonraki loftlarda o kalite gorulmedi, diger marka ve satıcılar icinde gecerli aynı sey. Komsular o yuzden cok isimlere takılmasın diye arada yazdıydım.
Loftu inceledin-guzel geldiyse, fırcanın sapını rengini vs. begendiysen, al gitsin komsum.
Fırcanın sapı senin eline kısa geliyorsa, rahat tutamıyorsan isterse kus sutu ile beslenmis porsuk kılı olsun, zevk vermez.
Kimsenin yuzune bakmadıgı en dandik pure loftlu fırcanın hissiyatını seversin, agırlıgına alısırsın, veya sana bir anısı vardır, bir sevdiginden hediyedir, valla chubby3 super le takas teklif etseler vermezsin.
Umarım demek istedigimi anlatabilmisimdir.
Tekrar tesekkkurler noyan bey degerli acıklamalarınız icin. Saygılar.
(27/09/2017, Saat: 14:03)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Noyan

Ustad tabi ben mancurian icin oyle deyince, dusunemedim burada FS yetkilisi siz oldugunuz icin, ustunuze alınıp acıklama yaptınız.
Acıklamalar hepimizi bilgilendirdi o ayrı, onun icin degerli vaktinizi ayırıp yazdıgınız icin cok tesekkur ederim/ederiz.  İnanın ben yazarken hic aklımdan gecmedi fs/razorus baglantısı, ben yurt dısından alındı gibi dusunup, genel porsuk dunyası icin yazmıstım.
Amerikadan artisian fırcacı, finest diye loft gonderiyor, gelince bakıyoruz ki mancurian, yada en azından ben mancurian ile farkını goremiyorum. Yine bazı cinliler dediginiz gibi mancurian lafını kullanmıyor. Bazı cinli/amerikalı satıcılar, neredeyse herseye mancurian diyor araya hmw yerlestiriyor vs. vs.
Sahsen artık pek uzerinde durmuyorum, loftu yakından resimlerine bakmaya calısıyorum, satıcı; ama 2 band desin, ama high mountain white desin, ama finest desin yada mancurian desin, loft guzelse cok cok buyuk farklar goremiyorum ben aralarında, en azından verdigi zevk ve hissiyat bakımından. Bu isimlerden cok batch farkları daha buyuk fark yaratıyor, paladin i paladin yapan ilk loftları cok guzelken sonraki loftlarda o kalite gorulmedi, diger marka ve satıcılar icinde gecerli aynı sey. Komsular o yuzden cok isimlere takılmasın diye arada yazdıydım.
Loftu inceledin-guzel geldiyse, fırcanın sapını rengini vs. begendiysen, al gitsin komsum.
Fırcanın sapı senin eline kısa geliyorsa, rahat tutamıyorsan isterse kus sutu ile beslenmis porsuk kılı olsun, zevk vermez.
Kimsenin yuzune bakmadıgı en dandik pure loftlu fırcanın hissiyatını seversin, agırlıgına alısırsın, veya sana bir anısı vardır, bir sevdiginden hediyedir, valla chubby3 super le takas teklif etseler vermezsin.
Umarım demek istedigimi anlatabilmisimdir.
Tekrar tesekkkurler noyan bey degerli acıklamalarınız icin. Saygılar.

Yok, rica ederim; inanın en ufacık alınganlıktan yazmadım. Tam tersine söylediklerinizde %100 haklısınız. Maalesef tıraş fırçası endüstrisinde standartlaşmış bir isimlendirme şekli bulunmuyor. Hani bakarsanız işte, bendeniz bile bir isim koydum; oldu. Bundan dolayı biz de zorlanıyoruz. “Superfine” diye aldığımız fırça, bir başka markanın pure badger modelini bile yakalayamayabiliyor. Birinin super’i öbürünün best’inin gerisinde kalıyor vs.. Ama “manchurian” genellikle kıl türü olarak olarak “finest” veya “two band” ile aynı anlama geliyor.  Enteresan kısım aslında şu ki, bu kılların çok büyük bir kısmı aynı veya çok yakın kaynaklardan çıkıyor. Markalar arasında fark eden şey, genellikle kıların ne kadar elendiği, nasıl bir işlemden geçirildiği ve ne yoğunlukta bir düğüm oluşturulabildiği gibi konularda. Yani fırçayı isimlendirirken kıl türünü belirtmek, aslında ikincil önem taşıyan bir hususu anlatıyor. Bu nedenle yazdığınız gibi isme fazla takılmadan, loftu güzelse almak gerekir  Smile. Saygılar, selamlar.
Bilmeden nede güzel bir fırça almışım Smile Razorus.com sayesinde.
fırçayı bir aydan uzun bir süredir kullanıyorum. fakat her tıraşta 3-4 kılı köpürtme kasesinde bırakması normal midir? diğer sentetik fırçamda böyle bir kıl dökme görmemiştim. yani belli bir kullanım sonrası kıl dökmesi durur mu?
Piyasadaki fırçaların üst düzey markalar hariç genelinde var. Bir iki de olsa sürekli dökmeye devam edecektir.
https://www.instagram.com/u1071/
(26/02/2018, Saat: 18:32)mermize Adlı Kullanıcıdan Alıntı: fırçayı bir aydan uzun bir süredir kullanıyorum. fakat her tıraşta 3-4 kılı köpürtme kasesinde bırakması normal midir? diğer sentetik fırçamda böyle bir kıl dökme görmemiştim. yani belli bir kullanım sonrası kıl dökmesi durur mu?

25-30 taneden sonra filan tamamen durması beklenir, halen daha dökerse normal karşılanmaz. Sonrasında arada bir 1 tane filan dökebilir. Aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz ki, onlar 5-10 tane yazmış. Benim SOC 2 band, 40’a yakın döküp durmuştu, az daha dökeydi söyleyecektim.

https://www.razorus.com/sayfa/porsuk-fir...nda-hersey
yanıtlar için teşekkürler.
Ben de bu güzellikten sipariş verdim bugün Razorus üzerinden. Sabırsızlıkla bekliyorum. Rolleyes
"A Samurai always wears two swords."
FS mancurian tıraş fırçası almak istiyorum. Razours sitesinden araştırdım. Ellerinde yok. Stokta olunca mesajla haber verecekler. Gelme olasılığı var mı? Yoksa o zaman bir furyamı oldu. Teşekkürler Komşum.
Bu fırçayı alabileceğimiz herhangi bir yurt dışı sitesi var mı? Razorus tan Noyan bey ile irtibata geçtim yaz sonu getirme ihtimalleri varmış. Kendisi çok yardımcı oldu aynı kalitede başka ürünler de önerdi ama şimdilik bu fırça daha çok tercih sebebim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,593 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  Chubby 1 Super Badger - Chubby 2 Super Badger mertcanartan 7 2,524 04/06/2022, Saat: 02:58
Son Yorum: mertcanartan
  Vulfix 374 - Tipsoft HMW - Maseto Manchurian TheMadcap 2 1,700 27/02/2022, Saat: 13:58
Son Yorum: marv
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 375,845 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Kent BK8 Pure Badger Mutlucan 2 2,342 24/05/2021, Saat: 23:08
Son Yorum: Mutlucan
  Yaqi vs. Frank Shaving dr.akar 7 4,402 21/05/2021, Saat: 02:43
Son Yorum: dr.akar
  Yaqi Yıldızlı Gece 2 Band Badger onur7 17 10,249 27/10/2020, Saat: 22:23
Son Yorum: onur7
  Vie-Long Epsilon Tıraş Fırçaları adamentium 38 43,243 07/09/2020, Saat: 10:41
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,397 01/09/2020, Saat: 18:56
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 79,929 30/08/2020, Saat: 17:26