Günlük sakal-tıraş süresi
Komşum bu sakalı çok rahat traş edebilmesi gerekiyor gibime geliyor herhangi bir DE aletin. Sanırım kök kıllarınız da çok kalın siyah görünüyor çok.
Bence önce bir dermatolog'a gidin,hem boyun hem de yanak bölgenizde sorun var.İmkan varsa birkaç gün tıraş olmayın,sonra oturup teknik üzerine konuşalım.Geçmiş olsun.
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
@husmenusta hocam DE alet wtg ile almıyor bu sakalı mach 3 de almıyor. Galiba cildim ince olduğu için böyle gözüküyor ama elime sakal geliyor sonuçta.

@ahraz hocam doktora gittim zaten antibiyotikli bi krem verdi bi de sensibio forte diye bi krem tavsiye etti bunları kullan olmazsa yine gel duruma göre bakalım dedi.
Resimden gördüğüm kadarıyla cildinizi fazlasıyla tahriş etmişsiniz. Buna benzer bir durumu bende açıkcası yaşadım.
Sakalınız elinize geliyorsa kesilmeye de uygun olacağını düşünüyorum. Öncelikle yüzünüzü dinledirin.
Birkaç gün sonra cilt kendisini toparlayacaktır. Tıraş ekipmanlarınızı ve tıraşa hazırlık sürecinizi lütfen tekrar gözden geçirin.
Kendi adıma şunu söyleyebilirim aylarca hatalı köpük hazırlıyormuşum ve bu sebeple her tıraş sonrası benim için sorunlarla doluydu. Şuçu her daim jilette aradım Smile meğer sorun jilette değil bendeymiş çünkü köpüğün kıvamını tutturamıyormuşum.
Forumu okuyarak komşuların değerli paylaşımlardan faydalanarak doğru yolu buldum.
Köpüğün kıvamı bence çok çok önemli. Köpüğün kıvamını kavradıktan sonra tıraş konforum artı.
İlk aylarda aleti bastırmadığıma yemin ederdim meğer bastırıyormuşum Smile
Tıraş aletini yüzde kendi ağırlığında gezdirmek sakalı kesmek için yeterli olduğunu öğrendim.

Saygılarımla,
Geleneksel tıraşa başlayalı iki hafta oldu. Tıraş için ayırdığım süre gerçekten -vaat edildiği gibi- can sıkıcı bir süre olmaktan çıkıp keyif aldığım bir zaman dilimine dönüştü. Eski usul tıraş en fazla 5 dakika sürmesine rağmen hoşlanmıyordum kendilerinden. Şu anda tıraşım yaklaşık yarım saat sürüyor.

-ilk tıraşımda duş alıp tıraş olmuştum. ama sonrakilerde yüzümü bir iki dakika sıcak suyla yıkayarak başladım işe. porsuk fırçayı sıcak suda ilkinde ıslatmıştım, ama zaten yumuşak olduğu için daha da yumuşuyor güzel olmuyor. biraz sert kalması yüze masaj için daha iyi. ama bu konuyu sentetik fırça ile çözmeye karar verdim. iki fırça kullanacağım bundan sonra. ilk perdede sentetik, ikinci (+üçüncü) perdede porsuk.

benim süreler şu şekilde;

-banyoya girdikten itibaren kronometreyi başlatıyorum. yüzümü yıkıyorum sıcak suyla. sabun kasesinden köpük kaldırıp köpük hazırlama kasesine alıyorum köpükleri. köpük hazırlama kasesindeki köpüğü kıvama getiriyorum. oradan köpük alıp yüzüme sakallarıma sürüyorum. bu aşamalar yaklaşık 9 dakika sürüyor.
-ilk perde tıraş artı yüzü yıkama yaklaşık 7 dakika sürüyor.
-ikinci perde tıraş artı yüzü yıkama yaklaşık 6 dakika sürüyor.
-üçüncü perde tıraş artı yüzü yıkama yaklaşık 4 dakika sürüyor.
-2-3 dakikada da rötuşları yapıyorum. bıyıklarımın burnumla birleştiği noktalarda eksiğim var, oraları iyi alamıyorum. en çok orayla uğraşıyorum bu aşamada. biraz da alt çene uğraşıırıyor.
-birkaç dakikada da yıkama ve havluyla kurulama safhası var.

toplamda yaklaşık 30 dakika sürüyor bu aşamalar. her aşama sonunda kronometreye baktım ve genelde hep böyleydi.

tıraştan sonra yüze bir şeyler sürme ihtiyacı hissediyorum. bu konuda bilgim az olduğu için en basitinden nivea tıraş sonrası losyonu sipariş ettim bugün, onunla başlayacağım. bu konuyu da araştıracağım forumdan. ama "tablet tarzı" hazır bilgilere de yok demem Smile

tıraşınız keyifli olsun.
@ForrestGump komşum, tıraş olmaktan keyif alıyorsanız bence süreye çok fazla takılmayın. Benim tıraş ritüelim de yaklaşık yarım saat sürüyor Smile
Burun altı ve çene bölgesi için size önerim tıraş aletini yukardan aşağıda yerine yandan çekişlerle gezdirin. Tıraş sonrasında cildinizi rahatlatmak ve dinlendirmek için mutlaka bir tıraş sonrası ürünü kullanın derim.
Merkür 34c ile 20 dakika. Edwin Jagger de89 ile 17 dakika muhle r41 ile 10 dakika şeklinde tıraş olabiliyorum. Bunda en önemli faktör sertliğe bağlı perde sayısı azalması. Düzeltme ihtiyacı duymamam.
Hiç süre tutmadım doğrusu ama ustura ile sadece tıraş esnası 15 dakika falan sürer diye tahmin ediyorum. Açılış, günün anlam ve önemini belirten ürünler seçimi, korteji, kapanışı derken yarım saati buluyordur.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Ağustos ayında ilk tıraşımı olmuştum usturayla, neredeyse 1 saat sürmüştü (jileti usturaya takmam bile en az 5 dk sürmüştü). Bugün ise tüm evreleriyle 20-25 dk da tamam.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
Mesajınızdan anladığım, sanki tüm tıraşlarınızı üç perde yapıyor gibisiniz.

Eğer jileti ilk kez kullanıyorsanız tek yerde
İkinci kez kullanıyorsanız 2 perde
3 ncü kez kullanıyorsanız 3 perde
Yeterli diye düşünüyorum.

Sakalınızın yoğunluk ve sertliği ile jiletin kalite ve keskinlik durumu da bu tıraş sayılarını azalan veya artalan şekilde etkileyebilir.

(11/04/2019, Saat: 19:33)ForrestGump Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tıraşa başlayalı iki hafta oldu. Tıraş için ayırdığım süre gerçekten -vaat edildiği gibi- can sıkıcı bir süre olmaktan çıkıp keyif aldığım bir zaman dilimine dönüştü. Eski usul tıraş en fazla 5 dakika sürmesine rağmen hoşlanmıyordum kendilerinden. Şu anda tıraşım yaklaşık yarım saat sürüyor.

-ilk tıraşımda duş alıp tıraş olmuştum. ama sonrakilerde yüzümü bir iki dakika sıcak suyla yıkayarak başladım işe. porsuk fırçayı sıcak suda ilkinde ıslatmıştım, ama zaten yumuşak olduğu için daha da yumuşuyor güzel olmuyor. biraz sert kalması yüze masaj için daha iyi. ama bu konuyu sentetik fırça ile çözmeye karar verdim. iki fırça kullanacağım bundan sonra. ilk perdede sentetik, ikinci (+üçüncü) perdede porsuk.

benim süreler şu şekilde;

-banyoya girdikten itibaren kronometreyi başlatıyorum. yüzümü yıkıyorum sıcak suyla. sabun kasesinden köpük kaldırıp köpük hazırlama kasesine alıyorum köpükleri. köpük hazırlama kasesindeki köpüğü kıvama getiriyorum. oradan köpük alıp yüzüme sakallarıma sürüyorum. bu aşamalar yaklaşık 9 dakika sürüyor.
-ilk perde tıraş artı yüzü yıkama yaklaşık 7 dakika sürüyor.
-ikinci perde tıraş artı yüzü yıkama yaklaşık 6 dakika sürüyor.
-üçüncü perde tıraş artı yüzü yıkama yaklaşık 4 dakika sürüyor.
-2-3 dakikada da rötuşları yapıyorum. bıyıklarımın burnumla birleştiği noktalarda eksiğim var, oraları iyi alamıyorum. en çok orayla uğraşıyorum bu aşamada. biraz da alt çene uğraşıırıyor.
-birkaç dakikada da yıkama ve havluyla kurulama safhası var.

toplamda yaklaşık 30 dakika sürüyor bu aşamalar. her aşama sonunda kronometreye baktım ve genelde hep böyleydi.

tıraştan sonra yüze bir şeyler sürme ihtiyacı hissediyorum. bu konuda bilgim az olduğu için en basitinden nivea tıraş sonrası losyonu sipariş ettim bugün, onunla başlayacağım. bu konuyu da araştıracağım forumdan. ama "tablet tarzı" hazır bilgilere de yok demem Smile

tıraşınız keyifli olsun.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,726 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Bölge bölge sakal dökülmeleri clausewitz 30 11,341 28/08/2023, Saat: 18:05
Son Yorum: simsek
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,171 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 884 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,445 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,218 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 1,996 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: