Geleneksel tıraşa başlamak istiyorum
Yardımcı olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum.
Blogu ve forumu güzelce inceleyeceğim.
İlk başta uygun fiyatlı ürünlerle başlamak istiyorum daha sonra tıraşa alışınca farklı ürünlere geçiş yapacağım.
Rimei alet, Omega fırça, Nivea sabun (krem), Astra jilet bence.

Hoşgeldiniz

SeckinB
(12/12/2017, Saat: 19:29)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rimei alet, Omega fırça, Nivea sabun (krem),  Astra jilet bence.

Hoşgeldiniz

SeckinB

Extrashaving sitesini inceliyorum şuan oradan almayı düşünüyorum. Dediklerinize bakacağım. Teşekkür ederim.
Extrashaving sitesini inceledim almak istediklerim şunlar
Rimei 3 parça tıraş aleti
Omega tıraş fırçası domuz 10066 orta-ivory
Omega metal görünümlü plastik tıraş tası gümüş
Perma-sharp super stainless çift kenar tıraş jileti 5li
Arko tıraş sabunu 75gr
Sizce bunları almalı mıyım?
(13/12/2017, Saat: 00:38)Mb918 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Extrashaving sitesini inceledim almak istediklerim şunlar
Rimei 3 parça tıraş aleti
Omega tıraş fırçası domuz 10066 orta-ivory
Omega metal görünümlü plastik tıraş tası gümüş
Perma-sharp super stainless çift kenar tıraş jileti 5li
Arko tıraş sabunu 75gr
Sizce bunları almalı mıyım?

Rimei tamam. O fiyata daha iyi bir seçeceğiniz zaten yok. Kalitesi de hiç fena değil.

Omega konusunda ben çekimserim. Henüz 1 adet Omega fırça kullandım, ahkam kesmek istemiyorum ama en azından benim kullandığım model itibariyle ilk fırça bu olmamalı. Evet işçiliği ve görüntüsü bizim yerli fırçaların çok ötesinde ama kıllar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Fırçanın alışması çok zaman alıyor. İmpa'dan alacaksanız o 5 liralık cillop gibi duran Lider hiç fena görünmüyor. Jaguar'ın bir tık altı gibi görünüyor benim gözüme o fırça. Eğer öyleyse de başlangıç setinde gayet iyi iş görür. Ayrıca 15 lira para artırır.

Omega tas : hiç gerek yok buna. Bunun yerine 5 liralık çelik tas yine iş görür. Ne oldu 10 lira da burdan arttı.

Arko : Bunu alın itirazı olan olmaz. Zaten bedavadan biraz pahalı. Fırçayı alıştırmak için köpürtmede kullanırsınız hiç birşey yapmazsanız bile. Tastan ve fırçadan toplamda 25 lira artmıştı ya hani. İşte o 25 lirayla Cella, Proraso veya Haslinger sabun öneririm. Celle ve Proraso'yu ben kullanmadım ama bu konuda istisna olabilirim. Hemen hemen herkesin kullandığı ve büyük çoğunluğun memnun kaldığı ürünler. Haslinger'in de özellikle bazı çeşitleri çok beğeniliyor. Bu 3 sabundan 1 tanesini alabilirsiniz. Haslinger alırsanız bir de kapaklı çelik kase alın ki içine basabilesiniz.

Jilet için benim Favorim Polsilver. Ancak ikinci bir jilet almakta da fayda var. Mesela fazla para da harcamadan Yeşil Astra olabilir bu. Her jilet her sakala uymayabiliyor.
(13/12/2017, Saat: 00:58)pilotic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rimei tamam. O fiyata daha iyi bir seçeceğiniz zaten yok. Kalitesi de hiç fena değil.

Omega konusunda ben çekimserim. Henüz 1 adet Omega fırça kullandım, ahkam kesmek istemiyorum ama en azından benim kullandığım model itibariyle ilk fırça bu olmamalı. Evet işçiliği ve görüntüsü bizim yerli fırçaların çok ötesinde ama kıllar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Fırçanın alışması çok zaman alıyor. İmpa'dan alacaksanız o 5 liralık cillop gibi duran Lider hiç fena görünmüyor. Jaguar'ın bir tık altı gibi görünüyor benim gözüme o fırça. Eğer öyleyse de başlangıç setinde gayet iyi iş görür. Ayrıca 15 lira para artırır.

Omega tas : hiç gerek yok buna. Bunun yerine 5 liralık çelik tas yine iş görür. Ne oldu 10 lira da burdan arttı.

Arko : Bunu alın itirazı olan olmaz. Zaten bedavadan biraz pahalı. Fırçayı alıştırmak için köpürtmede kullanırsınız hiç birşey yapmazsanız bile. Tastan ve fırçadan toplamda 25 lira artmıştı ya hani. İşte o 25 lirayla Cella, Proraso veya Haslinger sabun öneririm. Celle ve Proraso'yu ben kullanmadım ama bu konuda istisna olabilirim. Hemen hemen herkesin kullandığı ve büyük çoğunluğun memnun kaldığı ürünler. Haslinger'in de özellikle bazı çeşitleri çok beğeniliyor. Bu 3 sabundan 1 tanesini alabilirsiniz. Haslinger alırsanız bir de kapaklı çelik kase alın ki içine basabilesiniz.

Jilet için benim Favorim Polsilver. Ancak ikinci bir jilet almakta da fayda var. Mesela fazla para da harcamadan Yeşil Astra olabilir bu. Her jilet her sakala uymayabiliyor.

Dediğiniz gibi yapacağım o zaman ancak sabun olarak ilk başta arko alacağım daha sonra farklı sabunları da deneyeceğim. Teşekkür ederim.
Lider fırçayı ben de hala kullanıyorum. Oldukça yumuşak, kullanması kolay bir fırça. Yine bu nedenlerle krem ve tas ikilisi ile daha iyi iş yapıyor diyebilirim. Atmışken sepete 3-5TL'lik bir de krem atın derim, ben.

SeckinB

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dört aylık geleneksel tıraşçı levtrotsky 11 2,921 29/09/2021, Saat: 16:28
Son Yorum: Schumi
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,439 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama Perseus 56 18,946 21/09/2020, Saat: 23:36
Son Yorum: element
  Geleneksel tıraş dünyasına merhaba Fenotip 49 12,527 06/04/2020, Saat: 09:46
Son Yorum: BuraKaya55
  Merhaba memleketimin geleneksel traş severleri... dante 22 6,816 23/02/2020, Saat: 14:18
Son Yorum: Jaguar Paw
  bende geleneksel tıraş severim mrden 29 8,176 08/10/2019, Saat: 17:57
Son Yorum: FearOfATG
  Geleneksel Tıraş Tavsiye Silentsv 43 17,963 25/06/2019, Saat: 10:24
Son Yorum: ugur10
  Geleneksel tıraşa başlamayı düşünüyorum Tunaykanb59 8 4,296 22/03/2019, Saat: 23:19
Son Yorum: 3RD1
  Merhaba geleneksel tıraş! tundralower 10 4,465 22/03/2019, Saat: 13:02
Son Yorum: FearOfATG
  Geleneksel tıraş sayesinde traşı sevdim yalico20 10 4,215 02/03/2019, Saat: 10:44
Son Yorum: ekilic2

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: