Selam
Hoşgeldiniz.Eminim herkes güzel tavsiyelerde bulunacaktır.Şahsen bundan altı ay önce bana sorsanız Ej89 alın derdim.Şimdi ise;

A.Cilt tipinizi tanımlayın,bilin.Bilmiyorsanız bi uzmanla da görüşebilirsiniz.
B.Sakal tipinizi ve çıkış yönlerini bilin.Forumda konuyla alakalı post var,aratın,okuyun.
C.Bütçe sorun olmayabilir ama belki de sevmeyeceksiniz bu hobiyi.Gidin bir yuma alın,piyasada kolay bulunabilen jiletler ile önce tahrişsiz,kesiksiz Sonra ise bebek poposu kıvamında tıraş olmayı tecrübe edin.Kabaca 3 ay sürer,bunun bir ayı cildin alışmasıdır.Sonraki süre sizin el becerinize ve tıraş olma sıklığınıza göre değişir.
Ç.Teknik oturduğunda tıraş aletleri bölümünü okuyun,gelin,oturup almak istediğiniz alet hakkında konuşalım.Fırça bölümünü okuyun,hangi fırçayı istiyorsunuz yardımcı olalım.Sabun,krem zaten kolay.
E.Jilet konusu en son konu.Deneme yanılma ile zamanla bulursunuz.

Tekrar hoşgeldiniz.Keyifli forumlar dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
tesekkur ederim komşularım bütçe olarak toplam 300 TL ayırdım Smile fırça olarakta önceden aldığım niva marka fırça var önerileriniz ne olur komsularım.
Hey adamım !!!!
Hoş geldiniz. Saydığınız aletler arasından Progress öneririm ancak yukarda @ahraz üstadın önerisine katılıyorum. Ucuzundan Rimei, Yuma gibi 1-2 farklı alet deneyip size hitap eden türü anlamak, artan bütçeyi kaliteli bir fırça, sabun & jiletlerde harcamak da mantıklı. Keyifli tıraşlar, hoş sohbetler dilerim.
Hoşgeldiniz,
Bende düşük maliyetli aletlerden ( bir süre sonra atıl durumda kalacaklar bence) ziyade kalıcı bir alet arayışınıza girmenizi tavsiye ediyorum Slim ,Blackbeauty ,Progres gibi tüm camiada tavsiye edilen vede kalıcı olacak ayarlı aletler . Sabun olarakda Cella ,Fırça olarakda elinizdeki ile devam edebilirsiniz benim ilk önerilerim bunlar olacaktır,zaten virüs  Smile tüm vücudu sarmaya başlayınca kendi yolunuzu bulacaksınz,
Daha önceleri ekonomik aletlerle başlangıç yapmayı öneren biri olarak geldiğim nokta , geleneksel tıraştan keyif ve verim almak için bir başlangıç bütçesi oluşturup cogunlugumuzun hemfikir olduğu ekipmanları edinmek.
Merkür Progress
Semogue fırça ya da FS Porsuk
Cella, Tabac gibi orta fiyat segmentinde olan ama performans olarak üst kabul edilebilecek bir sabun.
Tabi çeşitli jiletler.
Araştırıp bu foruma gelen kimse Wsc,rimei, yuma ile yetinemez bence.
Ve gördüğüm kadarıyla yeni üyelerimizin çoğu çok daha bilinçli.
Bir progress sever olarak söyleyebilecegim, her DE aletin kendine göre keyfi olsa da Progress efektif kesimi ve iyi ayar skalasıyla birçok aleti ıskartaya çıkarabilir. Yani kısa zamanda rotasyonu ele geçirebilir. En azından bende böyle oldu.
Ahraz üstadın slant fırtınası etkisiyle ben de bir RR German 37 sipariş ettim. Bakalım Progress'i yerinden eder mi ?
(20/12/2017, Saat: 15:29)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha önceleri ekonomik aletlerle başlangıç yapmayı öneren biri olarak geldiğim nokta , geleneksel tıraştan keyif ve verim almak için bir başlangıç bütçesi oluşturup cogunlugumuzun hemfikir olduğu ekipmanları edinmek.
Merkür Progress
Semogue fırça ya da FS Porsuk
Cella, Tabac gibi orta fiyat segmentinde olan ama performans olarak üst kabul edilebilecek bir sabun.
Tabi çeşitli jiletler.
Araştırıp bu foruma gelen kimse Wsc,rimei, yuma ile yetinemez bence.
Ve gördüğüm kadarıyla yeni üyelerimizin çoğu çok daha bilinçli.
Bir progress sever olarak söyleyebilecegim, her DE aletin kendine göre keyfi olsa da Progress efektif kesimi ve iyi ayar skalasıyla birçok aleti ıskartaya çıkarabilir. Yani kısa zamanda rotasyonu ele geçirebilir. En azından bende böyle oldu.
Ahraz üstadın slant fırtınası etkisiyle ben de bir RR German 37 sipariş ettim. Bakalım Progress'i yerinden eder mi ?

Slantlara saygım sonsuz ama konu Progress olunca iki kere hatta daha fazla düşünmek gerek.German 37 kesim hissiyatını bilmiyorum lakin progressi tahtından edebilecek slantlar var elbet

bir yıl daha bitiyor
insan yaşlanırken?
Şu slantlara forumda bir tek ben mi ısınamadım yaw? X3 ünden 37 sine; 39 undan Hoffritz e yanlış hatırlamıyorsam 4 adet slant denedim hiçbirini beğenmedim. Bana göre değiller.
(20/12/2017, Saat: 15:42)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu slantlara forumda bir tek ben mi ısınamadım yaw? X3 ünden 37 sine; 39 undan Hoffritz e yanlış hatırlamıyorsam 4 adet slant denedim hiçbirini beğenmedim. Bana göre değiller.

Tanıdığım başka ısınamamış arkadaşlar var @izbe başkan.O kadar özel hissetmeyin kendinizi

bir yıl daha bitiyor
insan yaşlanırken?
(20/12/2017, Saat: 15:54)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tanıdığım başka ısınamamış arkadaşlar var @izbe başkan.O kadar özel hissetmeyin kendinizi

SmileSmileSmile Gitti güzelim hissiyat.
37 c nin sonuçları ile EJ89 un sonucu arasında kayda değer hiçbir fark göremedim ben. Değdiğinde hissiyat farkı olabilir, onunla da ilgilendiğimi söyleyemeyeceğim. Keyifsiz buluyorum. Ayrıca EJ elde duruşu yüzdeki stabilizasyonu çok daha kuvvetli.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,384 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
Big Grin Selam Keyifçiler Tayyare Pilotu 9 2,229 09/05/2022, Saat: 18:01
Son Yorum: dramahlas
  Selam! Aristo 13 3,820 07/04/2022, Saat: 02:54
Son Yorum: Aristo
  Ankara'dan selam talkan 10 2,961 19/04/2021, Saat: 11:32
Son Yorum: V4Vamık
  Selam, herkese merhaba CemBarlas 6 2,351 17/04/2021, Saat: 19:04
Son Yorum: ekindgn
  herkese selam ozgozt 19 5,441 26/12/2020, Saat: 12:06
Son Yorum: smltrpn
  Herkese selam Matta 13 4,988 07/11/2020, Saat: 14:28
Son Yorum: Matta
Smile selam mustbe 26 7,633 29/03/2020, Saat: 00:07
Son Yorum: mustbe
Thumbs Up afyondan herkes e selam ve dua ile KRAL 17 4,965 17/03/2020, Saat: 13:33
Son Yorum: blueshadov
  Ankara'dan Selam ve Saygılar Rob Bobstein 30 8,188 22/02/2020, Saat: 03:13
Son Yorum: dimitraki

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: