Delikanlı Tıraş
(05/04/2019, Saat: 19:31)BuraKaya55 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @starex selman hocam bir video talebinde de ben bulunmak istiyorum. Geleneksel tıraşta Kullandığımız malzemelerin uzun ömürlü olması için temizlikleri ve bakımı çok önemli bir konu.
Birçoğumuzun kullandığı makineler malzemeler maliyet olarak yüksek. Dolayısıyla uzun ömürlü olmasını istiyoruz. Kullandığımız tıraş aletleri suların kireçli olmasından dolayı zamanla parlaklığını kaybederek beyazlaşıyor. Aynı şekilde fırçaların temizliği. Tıraş sonrası fırçalarımızı nasıl ne şekilde temizlemeliyiz. Fırçalarımızı sıcak suyla mı yoksa soğuk suylamı temizlemeliyiz. Düğümün sapından ayrılmamasının önüne geçmek için nelere dikkat etmeliyiz. Az önce bahsettiğim tıraş makinelerindeki kireçle alakalı sorun fırçalarda da yaşanabiliyor. Konuyu toparlamak gerekirse geleneksel tıraşta kullanılan malzemelerin temizleri, bakımı bunlarla alakalı bir video çekme imkanınız olabilir mi acaba.
Tıraş sonrası bölümünde bahsetmeyi düşünüyorum, tavsiye için teşekkürler
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
Bu video Yeni Başlayanlar serisinin 3. ve son videosu. Tıraş sonrasında cildi rahatlatma, kaybettiği nemi geri verme ve tıraş sonrasında tıraş malzemelerinin temizliği üzerine konuştuk.

Bir sonraki videoda görüşmek üzere kendinize adam gibi bakın ?

#gelenekseltıraş #traditionalshaving

16. Haftada Türkiye turuna Bursa'dan devam ediyoruz. Bu hafta 2 yeni ürün var. @dikdik_s abimizin denemem için gönderdiği Merkür 39C Slant ve Phoenix Cavendish sabun. Slant tıraş aleti son derece verimli bir tıraş verdi.

Herkese kestane şekeri tadında bir hafta diliyorum, kapanışı Oğuz Aksaç sesinden bir Bursa türküsü ile yaptık.

Tıraş Öncesi: Sıcak Musluk Suyu / Hot Tap Water

Tıraş aleti / Razor: Merkur 39C Slant

Tıraş Fırçası / Brush: Omega Domuz Fırça / Boar Brush

Tıraş Bıçağı / Blade: Mavi/Blue Astra

Sabun / Soap:  Phoenix Cavendish

Tıraş Sonrası / AS: Afta Tıraş Sonrası Krem

#gelenekseltıraş #traditionalshaving #bursa #wetshaving #slant #merkur39c #phoenix #afta

Instagram https://instagram.com/delikanlitiras06/

Twitter https://twitter.com/delikanlitiras

Elinize saglik firsat bulunca hemen izleyecegim size birsey danismak istiyorum.Semogue 1460 veya 1470 almayi düşünüyorum.ozellikle killari boyasiz diye bunlari sectim yoksa 1438 e niyetim vardi ama boyali killardan sikayetleri okuyunca vazgectim bu konuda fikriniz nedir?bu iki fircanin kıl kalitesi semogue 830,620,1438,1305 gibi modellere kıyasla nasıldır uzun yillar kullanmak istiyorum ben simdiden sagolun
Sıhhatler olsun dostum. Nice zevkli tırasların olsun.
@starex Selman abi selamlar. Tıraş olmayı sizden öğrendim. Yanımda olan dostlarım bile sizi tanıyor ve ‘tıraşçı abiyi mi izliyorsun?’ diyorlar Smile
Sayenizde 2018 den bu yana yakın ve tahrişsiz tıraş oluyorum. Yeri gelmişken söylemek istedim. Haftalık paylaşımlarınızı büyük keyifle takip ediyorum. Sıhhatler olsun komşumSmile
@starex
Üstat her tıraş setinin hakkını veriyorsunuz. Keyifli tıraşlarınız ve delikanlı tıraş kanalınız daim olsun.

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
(15/04/2019, Saat: 15:25)00serkan4300 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize saglik firsat bulunca hemen izleyecegim size birsey danismak istiyorum.Semogue 1460 veya 1470 almayi düşünüyorum.ozellikle killari boyasiz diye bunlari sectim yoksa 1438 e niyetim vardi ama boyali killardan sikayetleri okuyunca vazgectim bu konuda fikriniz nedir?bu iki fircanin kıl kalitesi semogue 830,620,1438,1305 gibi modellere kıyasla nasıldır uzun yillar kullanmak istiyorum ben simdiden sagolun
Semogue tablosuna göre 1460 ve 70 arasında ahşap sapın boya farkı var. Fakat 830 ve 1305 premium kıllara sahipken 1460 ve 70 best dereceli kıllara sahip. Premium, porsuktaki silvertip karşılığı. Ben kıllardaki boya nedeniyle kırılma yaşamadım fakat tecrübe edenler var. Benim gördüğüm zamanla bu boyanın silinmesi durumu, bendekiler giderek siliniyor. 50 mm yüzde köpürmeye, 55 mm tasta köpürmeye daha uygun bence.

(15/04/2019, Saat: 21:54)Zeyes Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @starex
Üstat her tıraş setinin hakkını veriyorsunuz. Keyifli tıraşlarınız ve delikanlı tıraş kanalınız daim olsun.

———————
Nice and clean.
Sıhhatler olsun komşum

(15/04/2019, Saat: 21:41)fatihbyfah Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @starex Selman abi selamlar. Tıraş olmayı sizden öğrendim. Yanımda olan dostlarım bile sizi tanıyor ve ‘tıraşçı abiyi mi izliyorsun?’ diyorlar Smile
Sayenizde 2018 den bu yana yakın ve tahrişsiz tıraş oluyorum. Yeri gelmişken söylemek istedim. Haftalık paylaşımlarınızı büyük keyifle takip ediyorum. Sıhhatler olsun komşumSmile
Merhaba kardeşim, videoların faydalı olması beni de sevindiriyor. Keyifli tıraşlarının devamını dilerim.
Önceki yorumlarimda slant videosu talep etmiştim @dikdik_s abime de katkilarından oturu tesekkur ederim
(15/04/2019, Saat: 15:15)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 16. Haftada Türkiye turuna Bursa'dan devam ediyoruz. Bu hafta 2 yeni ürün var. @dikdik_s abimizin denemem için gönderdiği Merkür 39C Slant ve Phoenix Cavendish sabun. Slant tıraş aleti son derece verimli bir tıraş verdi.

Herkese kestane şekeri tadında bir hafta diliyorum, kapanışı Oğuz Aksaç sesinden bir Bursa türküsü ile yaptık.

Tıraş Öncesi: Sıcak Musluk Suyu / Hot Tap Water

Tıraş aleti / Razor: Merkur 39C Slant

Tıraş Fırçası / Brush: Omega Domuz Fırça / Boar Brush

Tıraş Bıçağı / Blade: Mavi/Blue Astra

Sabun / Soap:  Phoenix Cavendish

Tıraş Sonrası / AS: Afta Tıraş Sonrası Krem

#gelenekseltıraş #traditionalshaving #bursa #wetshaving #slant #merkur39c #phoenix #afta

Instagram https://instagram.com/delikanlitiras06/

Twitter https://twitter.com/delikanlitiras

Keyifle izledim abi eline sağlık mükemmel bir tıraş çıkardın yine bu aralar rotasyona bir slant eklemek istiyordum iyi denk geldi bakalım kısmetse 37 c almayı planlıyorum

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Neredeyse tam profesyonel tıraş izletileri Zireæl47 6 1,276 17/01/2024, Saat: 22:34
Son Yorum: Birole
  Altın Elbiseli Adam' ın Geleneksel Islak Tıraş ile tıraş olması. Ceyrancı 10 3,985 04/11/2023, Saat: 00:07
Son Yorum: bohemiantirad
  Tıraş Videoları eggman 336 214,320 03/10/2022, Saat: 20:32
Son Yorum: cavenaut
  Sinema Ve Geleneksel Tıraş mancho 152 163,676 17/09/2022, Saat: 01:38
Son Yorum: muhendisbey
  RAZORUS - Tıraş Eğitim Videoları MetsGo 109 62,186 14/03/2022, Saat: 13:21
Son Yorum: Ramo26
  Derby-Azmüsebat Hatalı Tıraş bıçağı İade Süreci Ömer t. Katı 2 2,909 05/05/2021, Saat: 01:31
Son Yorum: Ömer t. Katı
  "rewolwer_" Çelik Ustura Tıraş Videoları rewolwer_ 54 19,236 12/04/2021, Saat: 20:18
Son Yorum: muhendisbey
  esrarengiz tıraş videosu saintdumas 1 2,173 01/02/2021, Saat: 18:29
Son Yorum: ahbap
  Mühle Türkiye - Tıraş Eğitim Videoları DelikanliTiras 88 45,766 27/11/2020, Saat: 12:47
Son Yorum: DelikanliTiras
  Youtube Tıraş ve Tıraş Ürünleri Kanal Tavsiyeleri porsuk 46 69,649 03/06/2020, Saat: 22:44
Son Yorum: DelikanliTiras

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: