Rex Ambassador
Ben neden hatalarla dolu M serisine N parasi verdim o zaman yav Big Grin yakin zamanda aldim bi de, benimkinin de hatalari duzeltilsin
Hijyene önem veren elit bey
(18/05/2018, Saat: 13:43)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bunlar butik üretim aletler, aralarında fire veren mutlaka olacaktır. Ama genel olarak ilk çıkan modele gelen güncellemeyle üretim kalitesinde ciddi iyileştirmeler yapıldı. O nedenle tümden seriye hatalı demek haksızlık olur.

@onurcakmak üstadım zaten aksine bir düşüncemiz olacaksa hiçbir markadan hiçbir mal almamak lazım. Özel veya seri üretim mutlaka fire verir.
M serisinden Rex alan arkadaşlar bu eleştiriler ortaya çıkıncaya kadar makinalarından memnun kullanmışlarsa, yine güle güle - sağlıkla kullansınlar.
Elimdeki Rexten çok memnunum ve halen de M mi N mi bakmış değilim.
(18/05/2018, Saat: 14:04)AKadir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @onurcakmak üstadım zaten aksine bir düşüncemiz olacaksa hiçbir markadan hiçbir mal almamak lazım. Özel veya seri üretim mutlaka fire verir.
M serisinden Rex alan arkadaşlar bu eleştiriler ortaya çıkıncaya kadar makinalarından memnun kullanmışlarsa, yine güle güle - sağlıkla kullansınlar.
Elimdeki Rexten çok memnunum ve halen de M mi N mi bakmış değilim.

Haklısınız üstadım. Ben de M serisini bir yana bırakın üretilen ilk 24. aleti kullandım ve gerçekten çok beğendim.

@pundoe komşum günahınız varmış gibi düşünmeyin, bunlar sadece bazı kozmetik kusurlar. Kaldı ki ilk alanlardansınız, seri numarası itibariyle koleksiyon değeri yüksek olur.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Belkide elinden bu Rex düşmez
Dilin söylesede sakalın hissetmez
Köpürtsen bile benim için farketmez
Bir tek dileğim var tıraş ol yeter.

Bunu Rex'e yazdığımı bilmezsin
Bir yabancı şarkı gibi dinlersin
Benim için önce tanrı sonra Rex'sin

Kimse dolduramaz Rex'in yerini
Bu şarkıda aşkımızın yemini
Hiç düşünme artizan mıyım deli mi

Bu şarkımda Rex'imi anlattım sana
Duymazsan sakallım üzülmem buna
Alıştım yıllardır ben ayarlıya
Bir tek dileğim var mutlu ol yeter.

Yani arkadaşlar siz mutluysanız gerisi teferruattır. Takılmayın bu kadar herşeye. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(18/05/2018, Saat: 15:40)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Belkide elinden bu Rex düşmez
Dilin söylesede sakalın hissetmez
Köpürtsen bile benim için farketmez

Bunu Rex'e yazdığımı bilmezsin
Bir yabancı şarkı gibi dinlersin
Benim için önce tanrı sonra Rex'sin

Kimse dolduramaz Rex'in yerini
Bu şarkıda aşkımızın yemini
Hiç düşünme artizan mıyım deli mi

Bu şarkımda Rex'imi anlattım sana
Duymazsan sakallım üzülmem buna
Alıştım yıllardır ben ayarlıya
Bir tek dileğim var mutlu ol yeter.

Yani arkadaşlar siz mutluysanız gerisi teferruattır. Takılmayın bu kadar herşeye. Smile

Big Grin Big Grin gayet memnunum komsum rex'imden, simdilik en iyi tiras aletim, paradigm titanium uretime girerse ve ben bir cilginlik yapip satin alirsam, belki pabucunu dama atar. Cobra'dan umitliydim ama hayallerimi suya dusurdu
Hijyene önem veren elit bey
Güzel bir inceleme gerek bu alete. Bekliyoruz.
Aşağıda arkadaş ikisini yan yana incelemiş. Aralarında öyle devrimsel bir fark yok gördüğüm kadarıyla. Sözün özü elinizdeki Rex jileti düz tutuyorsa M olmuş N olmuş pek bir fark yok :

https://www.youtube.com/watch?v=Usaxt1R-gYc&t=62s

Not : Bu alet geldiğinden beri IMPA'ya gitmeye korkuyorum. Evde banyo sabunu bitti, elim mahkum uğrayacağım gerçi ama kendimi "O" veya "P" serilisi çıkana kadar tutmayı planlıyorum Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Bu alete sahip birçok forumdaşımız var. Ben de almaya niyetlendim birkaç soru sormak istiyorum. Aslında bir inceleme olsa güzel olurdu. Belki de bana kısmet olur bu incelemeyi yapmak.

1- 316L çelik ne kadar paslanmaz? Ben tıraştan sonra aletin kafasını gevşetip sabun köpük vs. kalmayana dek iyice suluyorum aleti. Jileti çıkarmıyorum ve aleti kurulamak için özel bir çabam yok. Banyo nemli ve koyacağım bir dolap olmadığı için odamda bir rafta duruyor öylece. Bu alete de aynı şekilde davranırsam ömrü kısa olur mu?

2-Ayar mekanizması Futur gibi agresiften daha agresife doğru mu gidiyor yoksa vintage Gillette ayarlılar gibi mild bir ayar aralığı mı var? DE89 agresifliği bu alette yaklaşık kaçıncı ayara tekabül eder?

Teşekkür ederim.
(23/05/2018, Saat: 01:33)Gentleman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu alete sahip birçok forumdaşımız var. Ben de almaya niyetlendim birkaç soru sormak istiyorum. Aslında bir inceleme olsa güzel olurdu. Belki de bana kısmet olur bu incelemeyi yapmak.

1- 316L çelik ne kadar paslanmaz? Ben tıraştan sonra aletin kafasını gevşetip sabun köpük vs. kalmayana dek iyice suluyorum aleti. Jileti çıkarmıyorum ve aleti kurulamak için özel bir çabam yok. Banyo nemli ve koyacağım bir dolap olmadığı için odamda bir rafta duruyor öylece. Bu alete de aynı şekilde davranırsam ömrü kısa olur mu?

2-Ayar mekanizması Futur gibi agresiften daha agresife doğru mu gidiyor yoksa vintage Gillette ayarlılar gibi mild bir ayar aralığı mı var? DE89 agresifliği bu alette yaklaşık kaçıncı ayara tekabül eder?

Teşekkür ederim.

316L bildiğim kadarıyla kaynak yerleri hariç pek paslanmıyor. Yapısını etkileyecek kadar paslanmasını sağlamak için krom oksit tabakasını uzun süre baskılayacak ciddi bir asidik ortamda uzun süre durması gerekiyor.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
(23/05/2018, Saat: 01:33)Gentleman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu alete sahip birçok forumdaşımız var. Ben de almaya niyetlendim birkaç soru sormak istiyorum. Aslında bir inceleme olsa güzel olurdu. Belki de bana kısmet olur bu incelemeyi yapmak.

Teşekkür ederim.

İkinci sorunuzu ben de merak ediyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rex Ambassador İnceleme Aedan 28 14,304 22/12/2023, Saat: 14:10
Son Yorum: layken
  Rex Ambassador; Öznel bir bakış. paspartu 62 26,739 02/10/2020, Saat: 09:44
Son Yorum: FearOfATG

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: