Hangi ustura?
Merhaba , saçımın önünde küçük tüyler çıktığından 2-3 günde bir berbere gidip saçımın önündeki küçük tüyleri aldırıyordum fakat bu hem maliyetli oluyor hem de sadece alnımdaki tüyler için gitmek istemiyorum.Bir mağazadan ustura aldım jletini takamadan elimi kestim Smile

En rahat hangi ustura ile saçımın önündeki tüyleri alabilirim ? Ve tüm usturalara jilet takmak mı gerek yoksa kendi jileti olan usturalar var mı?
(07/09/2018, Saat: 22:05)bulentaktepe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba , saçımın önünde küçük tüyler çıktığından 2-3 günde bir berbere gidip saçımın önündeki küçük tüyleri aldırıyordum fakat bu hem maliyetli oluyor hem de sadece alnımdaki tüyler için gitmek istemiyorum.Bir mağazadan ustura aldım jletini takamadan elimi kestim Smile

En rahat hangi ustura ile saçımın önündeki tüyleri alabilirim ? Ve tüm usturalara jilet takmak mı gerek yoksa kendi jileti olan usturalar var mı?
Merhaba
Çelik usturalar var jilet takılmıyor ama o saç önü işlemi için çok iddialı olur. Pratik jilet takılan usturalar var onlardan tercih edebilirsiniz.
Bu arada daha önce ustura kullandınız mı?

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Daha önce kullanmadım , jilet usturaya jilet bile takamadım Big Grin parmağımı kestim takarken
Jiletli usturadan kastınız Sedef veya Ali Bıyıklı ise belki de jilet takmanın en zor olduğu usturalardır diyebilirim. Parker veya Focus markalı usturalara jilet takmak da kullanmak da daha rahat olur.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bülent kardeşim öncelikle forumumuzda ustra kullanımı ile ilgili konu başlıkları mevcut baştan sona bir oku bu iş hemen ustraya elime alıyım deneyip işi değil sonra allah korusun tehlikeli olabilir senin için videolar izle evde provalar yap zamanla öğrenirsin
(07/09/2018, Saat: 22:34)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bülent kardeşim öncelikle forumumuzda ustra kullanımı ile ilgili konu başlıkları mevcut baştan sona bir oku bu iş hemen ustraya elime alıyım deneyip işi değil sonra allah korusun tehlikeli olabilir senin için videolar izle evde provalar yap zamanla öğrenirsin
Kesinlikle bu yüzden sordum ben de hocam. Allah korusun bir hata ömür boyu kalacak ize sebep olabilir..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
(07/09/2018, Saat: 22:11)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çelik usturalar var jilet takılmıyor ama o saç önü işlemi için çok iddialı olur.

Diğer usturalara göre keskinliği nasıl acaba? Bu arada evet ilk defa kullanıyorum bu yüzden jilet takılanlardan istemiyorum nedense daha zor geliyor Smile
@bulentaktepe berberiniz ustura kullanıyor diye sizin de ustura kullanmanıza gerek yok. Jileti takarken elinizi kestiniz diye çelik usturaya hiç gerek yok. Tek bıçaklı bi permatik alıp kullanırsanız işiniz görülür bence sizin. Çok heves ettiyseniz, jileti yüklediğiniz aralığı genişletip, jilet yüklemeyi daha kolay hale getirebilirsiniz. Fazla büyük olmayan tornavida veya kontrol kalemi vb. bi araç yardımıyla, jiletin yüklendiği aralığa ucunu sokup orayı genişletebilirsiniz. Ustura yeni olduğu için o kısım çok sıkı olabilir.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Tüy için ustura kullanmak bayağı radikal bir hareket gibi geldi bana, üstelik alın bölgesinde. Şu görseldeki zamazingo ile tüyleri almak çok daha pratik olacaktır. İşportada 2-3 tl gibi bir fiyatı var. Yanağımdaki tüyleri temizlemek için kullanıyorum ve işini iyi yaptığını söyleyebilirim.

t4u0b4.jpg
Jilet ve iplik ile alınmaz oralar çünkü orası saç az bulunduğu için tüy diyorum berberim uzat normal saçına karışsın diyor fakat uzatırken çok kötü görüntü oluşuyor düşünün saçınızın altında bir tabaka daha saç var aşağı doğru

https://i1.wp.com/ae01.alicdn.com/kf/HTB...ality=2880

Bu usturayı çok beğendim Türkiyede nerde bulabilirim acaba

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İlk (Son) Jiletli Ustura Tıraş Maceram Johny White 19 4,475 05/09/2022, Saat: 16:40
Son Yorum: Johny White
  Bugün Hangi Jilet Atık Kutusuna Gitti? broraso 224 49,334 16/06/2022, Saat: 00:08
Son Yorum: Amokachi
  Ustura Traşı Tahriş Hakkında yigit 11 3,299 07/09/2021, Saat: 15:23
Son Yorum: yigit
  Ustura İle Tıraşa Başlama ve İlgi Konusunda Azalma mı Var? manuple 34 14,010 11/05/2021, Saat: 18:20
Son Yorum: Laylaylom
  Tıraşta Tercihiniz: Ustura mı DE mi? mavi 37 21,229 03/05/2021, Saat: 00:56
Son Yorum: Alpp
  Babalarımız hangi malzemeleri kullanıyor/du? DelikanliTiras 43 17,482 08/04/2021, Saat: 02:58
Son Yorum: muhendisbey
  Enis Batur'dan Ustura'ya Dair ekindgn 11 5,452 08/09/2019, Saat: 10:13
Son Yorum: gr00v3r
  Ustura izi piresis 24 33,031 29/05/2019, Saat: 17:01
Son Yorum: dkn_05
  Böker 6,50TL'ye Ustura sfenks 23 9,705 09/05/2018, Saat: 23:33
Son Yorum: gidakontrol
  Jiletli ustura yüzümde aşırı yanma yaptı Marbi48 1 2,751 18/11/2017, Saat: 13:35
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: