kayış derisi
(02/06/2012, Saat: 15:26)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sen bilirsin error komşu. Kendim bileyeceğim diye elindeki usturaları iyice kullanılmaz hale getirebilirsin. Öyle he deyince öğrenilmiyor, ayrıca en az 500 liralık bileme ekipmanı lazım. Onun yerine sadece kargosunu ödeyip düzgün bilenmiş ustura nasıl olmalı görebilirsin. Teklif var ısrar yok.

Ben eskişehirdeyim.

ısrarlık bişey yok zaten kardeşim safi benim yararıma konuşuyorsun vesselam.
ben şimdi iyi bilenmiş bir usturadan ziyade kendim nasıl öğrenirimi merak ediyorum
usturaları bozmamak için zaten elimi değmiyorum bir tane traşa ayırdığım var ucuz bir ustura onunla öğrenmeye çalışıcam
mesela senden bir şey rica etsem hem forumada yararlı olur.bana o 500 tl lik ekipmanları sıralaya bilir misin
bu arada yıllardır çelik ustura kullanıyorum bir kez bile senin gibi bir üstat bilemedi hep bıçakçı yada evde amatörce ben biledim buna rağmen traşı fenadeğilşimdi merak ettim en üst seviyesi neder bu işin
(02/06/2012, Saat: 15:59)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02/06/2012, Saat: 15:26)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sen bilirsin error komşu. Kendim bileyeceğim diye elindeki usturaları iyice kullanılmaz hale getirebilirsin. Öyle he deyince öğrenilmiyor, ayrıca en az 500 liralık bileme ekipmanı lazım. Onun yerine sadece kargosunu ödeyip düzgün bilenmiş ustura nasıl olmalı görebilirsin. Teklif var ısrar yok.

Ben eskişehirdeyim.

ısrarlık bişey yok zaten kardeşim safi benim yararıma konuşuyorsun vesselam.
ben şimdi iyi bilenmiş bir usturadan ziyade kendim nasıl öğrenirimi merak ediyorum
usturaları bozmamak için zaten elimi değmiyorum bir tane traşa ayırdığım var ucuz bir ustura onunla öğrenmeye çalışıcam
mesela senden bir şey rica etsem hem forumada yararlı olur.bana o 500 tl lik ekipmanları sıralaya bilir misin
bu arada yıllardır çelik ustura kullanıyorum bir kez bile senin gibi bir üstat bilemedi hep bıçakçı yada evde amatörce ben biledim buna rağmen traşı fenadeğilşimdi merak ettim en üst seviyesi neder bu işin

Basit bir ekipman olarak

-dmt xc/fine elmas taş
-naniwa chosera 1k taş
-naniwa ss 3k taş
-coticule
-deri kayış
-krom oksit

Bu set tahmini 300-350 dolar + kargo civarlarına gelir diye düşünüyorum.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
benim celik usturayla tanismam lordun askerlik zamanina rastlamisti o yuzden soramamis ve yabanci forumlardan ogrenmeye calismistim. yabanci forumlarda bileme isi cok buyutuluyor. sanki yapamazmisim hissine kapilmistim. tesadufen elime kotikul gecince sagolsun unicot yontemi diye birsey var dedi. ilk denemede bileyip cok da guzel tiras oldum. hala forumlari takip ederim adamlar yillardir kotikulu kullanmasina ragmen anladigim kadariyla hala yeterli keskinlige ulastiramiyorlar.
bence usturayi bozmak ya da bileyememek kolay bir is degil usturalara neler neler yaptigim forumdaki mesajlarimda yaziyor. yine de kullanilmaz hale getiremedim eger kaliteli usturalariniz varsa zaten sadece bileyeceksiniz benim gibi bicakcida tasa vurdurmayacak, caydanlikcida parlattirmayacak ya da celigine kimyasallar dokup yakmayacaksiniz topu topu hafifce ince bir tasa sureceksiniz. endiselenecek bir sey olmadigini goreceksiniz. benim bileme ekipmanim cok pahali da degil. 50 liraya buldugum bir kotikul, yeni buldugum 10 liralik bir tas (kotikulden daha iyi sonuc aliyorum) bir de 20 liraya malolan yesil bir yagtasi(bu tas super sonuclar veriyor ama gerekli degil).
saydigim taslarimin her birini tek basina kullansam dahi jilet keskinligine ulasiyorum. biri rapira digeri perma oteki feather gibi diyelim. ama bunlara harcayacak param olsaydi shapton 16-30 ve jnat imda olsun isterdim ama gerek yok.
in bahsettigi kayis elime gecti. bendeki ayakkabici ve kosumcudan aldigim derilerden cok cok daha kaliteli ayrica oldukca sert. hem de "strop" gorunumunde. daha kalitelisini gormedigim icin kiyas yapamam ama usturalarima bir level atlatti diyebilirim.
Lord'um iyi diyorsun da o dmt taş 300$ civarı Smile ben işin kolayını sayende keşfettim valla, sana yolladım,süper oldular, yeniden baltama döndüm, şu an yüzüm bayram halinde sayende. 4 usturanın yeniden bilenmesine daha 1 yıl var, o zamana kadar nasılsa tam öğrenirim Smile))

Error kardeşim sana tavsiyem bu bileme işine uğraş, ama elinde kullanmaya kıyamadığın ama en çok kullanmak istediğin usturayı da Lord'a yolla, diğer bir usturayı da sen adam et, aradaki farkı görerek eksiklerini öğrenir çare bulursun.

Lord'um,
bi de o kromoksit dediğini memlekette nasıl buluruz ki, en son medikal malzeme satan yerlere bile bakındım, ama bulamadım, sen nerden temin ediyorsun sorması ayıp.

onu temin edecek olursam sonra da kardeşimden bir macunkayışı isteyecem, nitekim elimdeki dovoXL ya da SRP no:3'e macun sürecek kadar zengin değilim.Smile
memleket kurtulana kadar siyah
Yok 300 dolar değil, yanlış taşa bakmışsın sen. Krom oksit bence gerekli, her usturanın çeliği farklı, elimizde onlarca taş yok, her zaman her taşa iyi tepkime vermeyebiliyorlar, krom oksit bu konuda çok iyi bir ağız yatıştırıcısı. Ağız biraz sert mi olmuş, sürün biraz hemen kibarlaşsın. Her krom oksit olmaz, piyasadaki krom oksitlerin çok saf ve düşük mikronlusunu bulmak lazım. En iyisi hand american 0,5 micron olan. Diğerleri de iş görür ama daha az verimle.

Ayrıca sadece bunlarla bitmiyor, elmas macun yada spreyler de çok yararlı. Önümüzdeki ay kübik bor nitrür'e geçişlere başlamayı planlıyorum. Kendi balzalarımı da kendim hazırlayacağım, bakalım.

Ben B&b' den bir arkadaş sayesinde az bir miktar edindim krom oksit, zaten çok fazla almaya da gerek yok, çok az kullanılıyor.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
yok ondan değil, usturanın ucuna parlaklık veriyor, Lord'un bakımından önce de usturanın ucu elbette ki farkediliyordu ama Kromoksitle kayışlamış sağolsun, çok göz alıcı olmuşlar.

kayışta sorunum yok çok şükür, SRP'nin arkasında pamuklu bişey var,o kumaşın yaptığını yapıyor, ama parlaklık verici etki yok elbet.
memleket kurtulana kadar siyah
sIk dokunmus kumas derken neyi kastediyorsunuz? bildigim en sIk kumas mikrofiber bez. cm2 de 9000 dugum var
(02/06/2012, Saat: 19:58) Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02/06/2012, Saat: 19:51)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sIk dokunmus kumas derken neyi kastediyorsunuz? bildigim en sIk kumas mikrofiber bez. cm2 de 9000 dugum var

Farklı bir şey resim koyarım da resimden anlaşılmaz. Yazın görüşürsek yanımda getiririm bakman için.

iyi birseyse bolca getir:d
hayirlisi bakalim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Antika Kayış tamer26 6 14,067 25/07/2017, Saat: 17:15
Son Yorum: gr00v3r
  kayış bakımı error... 23 36,884 05/10/2014, Saat: 16:01
Son Yorum: Chinaski
  Hasarlı Kayış Chinaski 3 8,026 16/08/2014, Saat: 17:54
Son Yorum: Chinaski
  Ciftebas kayis macunu linguist 3 11,131 13/06/2014, Saat: 02:35
Son Yorum: HorizoN