Yeni taşındım
Merhaba komşular, İskenderun da yaşıyorum ismim Nevfel yaş 49 özel sektörde çalışıyorum.
Hafta da 2 kere tıraş olur onu da büyük bir meşakkat olarak görür(d)üm.
Benim tıraş yolculuğunda DE aletler hiç olmadı,
permatik ile başlayıp gillette 2 ve m3 ile devam etti ta ki bu forumu tanıyana kadar.

Yaklaşık 3 hafta önce arayışa girdim buradan öğrendiklerimle bir Wilkinson Classic DE sipariş ettim
zaten yıllardır arko sabun kullanırım ama fırçanın önemini bilmezdim. İlçede fazla seçenek olmadığı için bir markette satılan Banat Perfect fırça aldım yüzde köpürtme ve sabun tutuşunu beğendim.

Gelelim ilk tıraşa, biraz korkarak başladım acaba keser miyim fazla tahriş olur mu gibi sorular ilk perde ile bitti
iki ardından üçüncü perdeyi bile aldım, aklımdan geçen ilk düşünce (ulan ben şimdiye kadar hiç tıraş olmamışım) oldu. Ne kızarıklık ne tahriş m3 böyle değildi boğazım hep tahriş olurdu.

Derken benim tıraş aralığı kısalmaya 2 günde bir tıraşa döndü bu arada belirteyim wilkinson jiletle devam ediyorum. E o zaman bir adım daha atıp işi ileriye götürelim diyerek EJ DE89 aldım astra yeşil ile ilk traş oldukça başarılıydı. Yıllardır işkence olarak gördüğüm tıraş keyfe dönüştü içimde sakalım uzasa da tıraş olsam gibi bir his oluştu.

Hepinize teşekkür ediyorum, keyifli tıraşlar, sıhhatler olsun efendim.
Aramıza hoşgeldiniz,virüsü kapmışsınız hayırlı olsun Wink
Foruma hoşgeldiniz, keyifli tıraşlarınız olsun. Doğru yoldasınız Smile
Hoşgeldiniz keyifli forumlar.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Hosgeldiniz,keyifli sohbetler ve tahrissiz tiraslar dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hoşgeldiniz. Nice tahrişsiz tıraşlara.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Foruma hoşgeldiniz, bir diğer komşumuzun dediği gibi virüs bünyeye yerleşmiş artık Smile
Keyifli, tahrişsiz tıraşlarınız olsun.
"A Samurai always wears two swords."
hoşgeldiniz yaşınız itabariyle biraz geleneksel tıraşa başlamada geç kalınmış gibime geldi bu işi genc yaşda öğrenmek var birde 50 li yaşlarda öğrenenler daha bir dikkatli olmalı. Başlangıç seti olarak güzel bir başlangıc forumumuz ilk başlangıclarda tavsiye ettiği tıraş aleti bazılarımız wilkinson sword tıraş aletinin gillette mach 3 ün yaprak jiletli versiyonu olarak gördü burda tabiki en önemli kural ise bastırmamak wilkinsonla 2 bıçaklılardaki veya kartuşlularda ki bastırma alışkanlığı bundada devam etmekde Rimei tıraş aletinide düşünün cilt yapınızı ve sakal çıkış yönlerinizi iyi bilin maliyetli tıraş aleti almadan profesyonellere danışın sonradan hep görüyoruz yapamadık olmadı permatiklere döndük diyenler oldu çoğumuzun heveslendiği aletler oluyor çok para harcıyoruz tıraşda yaşanan sıkıntılar başlayınca köşeye atıyoruz bu durumla inşallah karşılaşmassınız keyifli tıraşlar diliyorum
Hoşbulduk komşular, sağolun varolun.
Komşum hoşgeldiniz keyfiniz katlanarak devam etsin .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,447 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  Yeni Bir Tıraşseverden Herkese Selamlar Tony Soprano 36 8,720 19/05/2020, Saat: 18:33
Son Yorum: Tony Soprano
  Yeni Tıraş Zidane 28 8,339 12/05/2020, Saat: 18:35
Son Yorum: V4Vamık
  Merhaba / Ankara / Yeni Üye BalPorsuğu 29 7,256 13/03/2020, Saat: 12:27
Son Yorum: grknclk
  Yeni üye Gelenekseltraş 21 5,755 09/12/2019, Saat: 14:45
Son Yorum: tanios74
  Yeni üye Dorukbey 19 3,974 25/11/2019, Saat: 15:29
Son Yorum: U A K
  kabul ederseniz yeni komşunuz..zorsakal..merhabalar :-) zorsakal 29 6,805 28/10/2019, Saat: 09:33
Son Yorum: 3RD1
  Yeni Komşunuz :) ErkanY. 39 16,215 24/10/2019, Saat: 07:56
Son Yorum: ErkanY.
  Yeni komşunuz... mvorun 23 6,066 12/10/2019, Saat: 11:35
Son Yorum: mvorun
  Merhaba yeni üye newbie 25 6,192 15/09/2019, Saat: 17:01
Son Yorum: Ratiere

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: