Semouge 620 Düğüm'ü Jaguar 236 Sapına Takmak
Pek el yapımı sayılmaz belki fakat yaptığımı paylaşayım.
Jaguar 236 fırçanın minik fıçı şeklini sevmemden dolayı aklımdaydı, daha önceki semogue 830 un sapının çıkmasından sonra kıl boyunu ve performansını çok beğendiğim 620 nin gevșemesini bekliyordum. Semoguelarda bu ayrılma oluyor fakat düğüm, altındaki metal tabla ile beraber çıktığı için başka bir sapa ya da kendi sapına yerleştirmek için çok uygun.
8af2112bcfa26a7a84f10a3af89d397c.jpg
Üstteki fotoğraf benim değil
Ardından iş jaguar 236 nin düğümünü çıkarmak kaldı. YouTube sağolsun. Tencere içine su, onun içine bir kase, onun içine fırça. 20dk yeterli diyor yapanlar. Bana yetmedi. Bir 20dk daha... Yok yine çıkmıyor. Bi yarım saat daha... I ıh ... Çıkmıyor. Biraz daha su ve 1 saatlik alarm kurma sonrasına kaynamaya bıraktım. Bi ara evde hoş kokular duymaya başladım. Böyle Single malt gibi hoş bir koku... Suyunu çekmiş tencere, bizim jaguar alttan hafif yanmış. Neyse en azından artık kolay çıkacak düğüm.
Zannediyordum ki ancak pense ile yolarak çıkarttım kılları. O da büyük çoğunluğu çıktıktan sonra sakal bırakmış Çinli gibi tek tük kıllar hala üzerinde duruyordu.
Matkapa ahşap ucu takıp içerisini yavaş yavaş oyarak ancak çıkartabildim kılları. Düzgün bir zemin oluşturduktan sonra epoksi ile semogue düğümünü yapıştırmak en kolay kısmı oldu.
Her ne kadar zor ve bir o kadar öğretici olsa da sonuçtan garip bir şekilde çok memnun kaldım.
Sürecin fotoğraflarını çekmediğim için kusura bakmayın, son hali ise aşağıda
988a41225687aa14115ddfe3ce049dce.jpg
62a03db01ebab0e0b834ffe79f65a578.jpg
fa4361774941f6085a6fd2dae8022c77.jpg

Sonuç, jaguar fırçaları ne ile yapıştırıyorlarsa sağlam iş yapıyorlar Smile

Sent from my SM-G930W8 using Tapatalk
Tebrikler @Rayko komşum, Doğan görünümlü Şahin misali güzel bir çalışma olmuş.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Iyi deneme olmuş komşum elinize sağlık.
Tebrikler komşum, güzel bir çalışma olmuş.
Çok sıkı bir formu var bu tip fırça sapının. 830 fırçasıyla güzel bir ikili olmuşlar. Elinize sağlık.
"A Samurai always wears two swords."
Elinize sağlık.
Eline sağlık komşum çok güzel bir iş çıkarmışsın ortaya güzel günlerde kullanın, insan böyle şeyleri daha bir zevkle kullanıyor tadı bir başka
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
@Rayko
Komsun elinize saglık, bizim yerli ureticiler artık epoksi fiyatından dolayımı bilmiyorum, loftları harc gibi birseyle yapıstırıyorlar bazen. Bizim forumda bir konu icinde fotosu olacaktı bahsettigim harç'ın. Var olan knotu kullanılmayıp degisim yapılacaksa, makasla kılları kesip, dibini bir matkap veya dremelle almak daha kolay olacaktır yapmayı dusunen arkadaslar olursa.
Adamların sitelerinde ,ürün tanıtımında yazdıkları kadar varmış yapıştırıcı işiSmile Takdir ettim.
İşin şakası bi yana Dikdik üstadım; sizin dediğiniz gibi, harç sıfatlı bir epoksi var piyasada, bizim hırdavatcıda görüyordum. Aldım makina üzerinde bir iş için kullandım. Manyaklık seviyesinde bir epoksi çıktı, hemde İran menşeli. Epoksi piyasasının gizli çılgınları Farsi kardeşlerimizmiş meğersemSmile ( Hırdavatçı ben loktite, 3m felan bakarken söyledi, “aga boşver sen onları al şu iki tüpü 6 tl “ diye verdi)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
@Aersin
Abi haberimiz yok, paylasın boyle entresan seyleri bilgimiz olsun. Musait oldugunda bir foto vs. cekermisin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  JAGUAR 117 11 Alman gümüşü kelepçe ulaş2626 9 6,291 08/09/2020, Saat: 20:06
Son Yorum: Ali192
  Mühle Sapı Kartuşlu Sapına Çevirmek akaysakarya 15 6,612 27/02/2020, Saat: 16:05
Son Yorum: mustbe
  Knot (Düğüm) Tavsiyesi İstiyorum papazerigi 51 61,828 27/08/2012, Saat: 16:27
Son Yorum: papazerigi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: