El Yatkınlığı ya da Kabiliyet
Geleneksel Tıraş, bir noktaya kadar , sağlık ve daha iyi sonuç alma sebebi ile tercih ettiğimiz bir şey düşünceme göre. Fakat şu an bu forumda olmamızın sebebi bunun bir hobiye , bir keyfe  dönüştürme arzumuz. Değişik aletler, değişik kremler, losyonlar deniyoruz.Bir dolu para ve zaman harcıyoruz. Şu an yan odada oturan arkadaşım, yıllardır geleneksel tıraş oluyor. Aynı fırça, aynı jiletli ustura (Ali Bıyıklı) Arko Sabun ile, başka bir şey kullanmıyor. Merak etmiyor. O'na otuz lira'ya bile bir alet aldıramam. Ama bizim için bu bir zevkse kendi bütçemize göre uygun olanı hovardalık etmeden kullanmak bence önemli.Kullandığım Edwin Jagger'den memnunum ama bugünlerde jiletli usturalara merak saldım, bir Sedef v.s alıp geçebilirim fakat o alete sevgim olmayacak. Dün berberde Sedef'in erkek kardeşini gördüm, alıcı gözüyle inceledim ama hoşuma gitmedi .Bütçeme göre bir alet alacağım ama bu Feather olmayacak. Konuyu başlatan komşuma katılıyorum, inceleme araştırma yapmak halen istek devam ediyorsa, bütçe zorlamayacak bir ustura ile başlamak daha doğru. Ama kullanılan alete biraz sevgi, biraz saygı duymak ta bir hobi için önemli derim.

Bu Konudaki Yorumlar
El Yatkınlığı ya da Kabiliyet - Yazar: manuple - 20/02/2018, Saat: 15:26
El Yatkınlığı ya da Kabiliyet - Yazar: kokopelli - 20/02/2018, Saat: 15:48
RE: El Yatkınlığı ya da Kabiliyet - Yazar: arbenar - 20/02/2018, Saat: 16:13
El Yatkınlığı ya da Kabiliyet - Yazar: kokopelli - 20/02/2018, Saat: 16:34
El Yatkınlığı ya da Kabiliyet - Yazar: ardanadam - 20/02/2018, Saat: 17:08
Cvp: El Yatkınlığı ya da Kabiliyet - Yazar: F_16 - 24/04/2018, Saat: 23:26

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: