Mild Aletle Çok Perde Mi Agresif Aletle Az Perde Mi
(31/05/2020, Saat: 22:00)Tony Soprano Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşum, şu anda elinizde orta agresif R89, orta-üstü agresif Parker 111W ve çok agresif R41 tıraş aletleriniz var. Bence hepsi gayet kaliteli ve şık ürünler. Bana kalırsa bir süre yeni bir makine edinmeyin. Eğer haftada 2-3 kere tıraş oluyorsanız ve verim de alıyorsanız R41'in sorun yaratacağını sanmam, kullanmaya devam edin. Eğer cildinizi yorarsa biraz ara verip Parker 111W ve R89'u farklı jiletlerle tekrar denersiniz. Bu aletler ucuz değil ve deneme isteğinin bir sınırı yok. Türkiye şartlarında insanların tamamına yakınının her ay yeni bir alet alma şansı da yok. Sizde farklı agresif seviyelerinde 3 makine var zaten. Uzun bir süre yeni ürün almadan bunları denemenizi öneririm. Yalnızca 1-2 kullanımda makine hakkında nihai kararı vermek bence biraz acele bir karar olur. Sürekli yeni ürün arayışı içerisinde olmak insanda büyük bir mutsuzluk kaynağı yaratıyor aslında. Umarım her şey gönlünüzce olur. Saygılar

Teşekkür ederim komşum. Parker kullanabilseydim zaten alet defterini kapatmış olacaktım. Amacım R89 3-4 günlük sakal için mild geliyordu ve R41 de sürekli kullanımda cildimde sıkıntı yapabilir endişesiyle R41 den biraz daha mild bir alet alarak sürekli onu kullanmaktı. R89 ve R41 de arada gerektikçe kullanacaktım. Bu şekilde de en azından bir süre idare edebilirim tabiki boşa masrafa gerek yok ama progress, mocca, ej 3one6 gibi bana uyacağını düşündüğüm aletlerle ilgili yorumları okuyunca da insan ister istemez deneyerek aradığı aleti elde etmek istiyor yoksa dedikleriniz kesinlikle doğru.

(31/05/2020, Saat: 22:11)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün R41 ile tek perde tıraş oldum, ikici perde tamamen protokol icabı bol köpük yaptığımdan
rötüş +  yüzümü sabunlayıp yıkadım,
bütün işlem köpük hazırlama + tıraş + durulama 4 dakika sürdü
geleneksel tıraşa başladığımdan beri bayaaa tıraş makinesi kullandım ama
R41 den alığım tat halen ilk 3'te

Hayırlı tıraşlar komşum Smile bende biraz pürüzsülük takıntısı var o yüzden tek perde ve rötuş yetmiyor. Gerçi üç perde de olsam uygun jiletle R41 bende pek tahriş yapmıyor ama endişem jileti tutuş şeklinden ötürü cildi daha fazla kazıyıp ileride cilt sağlığı için sorun oluşturması.
TemeT NoscE

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Mild aletle az perde mi agresif aletle çok perde mi - Yazar: sudüşleri - 31/05/2020, Saat: 22:19

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mild ve agresif kelimeleri DelikanliTiras 68 65,320 04/06/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: sfenks
  Agresif Tıraş Makinesi Öneri asunbul 36 16,102 11/08/2019, Saat: 21:45
Son Yorum: Denetcii
  Ayarlanabilir tıraş aleti mi, birer adet Mild + Agresif mi? sfenks 22 11,566 19/03/2019, Saat: 15:45
Son Yorum: donniebrasco
  Tek perde ATG Tıraş Mauser 14 17,952 09/04/2016, Saat: 20:22
Son Yorum: Onurper
  Mild mi? Agresif mi? ts9funk 61 55,437 20/02/2015, Saat: 11:56
Son Yorum: ts9funk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: