Boyundaki Yatık Sakallar
(08/08/2020, Saat: 19:20)Asktm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim bütün boyun bölgem adem elmasının üstünden itibaren hem ters hem yatık. Bir yıl önce ıslak tıraşa ilk başladığımda hiç tahrissiz tıraş olamıyordum. Boyun bölgemi temizlemek için en az üç perde + en az 3 düzeltme ile tıraş olmam gerekiyordu. Arko sabun ws tıraş aleti ve 20 den fazla çeşit jilet ile başladım denemelere. Ws olmadi rimei aldım. Bu jiletle olmadı digerine geçtim. Arkonun derbinin niveanin kremlerini denedim hiçbiri çare olmadı. Bu süreç 3 ay kadar sürdü.
Sonra ne oldu da tahrissiz temiz tıraş olmaya başladım. Tabac cella ossman gibi koruyuculuğu arko dan üstün sabunlara geçtim. Silvertip porsuk fırça alıp yüzde kopurtme yapmaya başladım. Cildime uyan jiletleri bulup jilet denemelerini bıraktım. En önemlisi de bastirmamayi öğrendim.
Bence sizde o sorunlu bölgeyi konforlu jiletlerle koruyuculuğu iyi sabunlarla bastırmadan tıraş ederek tahrişi önleyebilirsiniz. Sabredin bence.
Kesinlikle katılıyorum komşum, sabun çok önemli. Benim de boynumun sağ tarafında bir bölge var, normalde top sakalım olmasa çengel hareketi ile sinekkaydı alabiliyorum. Ama sakal olunca tek yönden almam gerekiyor. Sabun ve köpük iyi olmazsa alet veya jilet fark etmeksizin tahriş oluyor. Yada o bölgeyi fazla zorlamıyorum. Ama MdC, Speick SV gibi sabunlarla 2-3 perde den sonra 2-3 kere de rötuş da yapsam (tabi muhakkak köpük sürerek elimle) tahriş olmuyor.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Konudaki Yorumlar
Boyundaki Yatık Sakallar - Yazar: AsakiR - 08/08/2020, Saat: 16:54
RE: Cvp: Boyundaki yatik sakal yuzunden boyle guzel bir hobiden vazgecmek uzereyim - Yazar: tarkaner - 08/08/2020, Saat: 21:25

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yatik sakal seiko 98 81,191 17/11/2019, Saat: 00:04
Son Yorum: TheCurseOfCurl

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: