Bir şeyler ters gidiyor!
(14/02/2021, Saat: 22:56)Murathan Kurt Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese hayırlı akşamlar, tahrişsiz ve yakın tıraşlı günler dilerim. Forumda yeniyim ve geleneksel tıraşa da yeni başladım diyebilirim. Yaklaşık 8 belki 9 tıraş oldum bu yöntemle. Başlangıç için uygun fiyatlı bir makine seçerek kendimi denemek sonrasında profesyonel bir makine almak istedim. Bu sebeple rimei almaya karar verdim. Birkaç orta agresif jilet aldım hangisi yüzüme uyar denemek adına. Bunlar shark, derby usta, zaza gold, perma sharp jiletler.

Öncelikle aramıza hoş geldiniz, anladığım kadarıyla geleneksel tıraşa kartuşlu makinelerden geçiş yapmışsınız. Geleneksel tıraş için 8-10 tıraş kendinizi tanımak için çok fazla bir zaman değil bu nedenle yaşadığınız aksilikler için bu zaman sizin için bir ölçüt olmasın.

Şimdi gelelim neler yapabilir bu durum için.

Sakal yönü kimi zaman aynada baktığınız ya da elinizle dokunarak hissettiğiniz yön olmayabilir. Pamuk ile sakal yönünüzü tam olarak bulmayı denemenizi tavsiye ederim.
Ayrıca yukarıda belirttiğiniz jiletlerin içinde Permasharp hariç diğerleri, buradaki bir çok komşumun da hem fikir olduğu üzere tenekeden hallice jiletlerdir. Gillette Silver Blue, Gillette seven o'clock sarı ve yeşil paketler, Nacet, Persona gibi jiletleri denemenizi tavsiye ederim.
Ayrıca sakalınız ne derece sık ve sert bunu bilemiyoruz ama aldığınız Rimei makine sakalınız ile ne derece başa çıkabilecek agresiflikte onu da bir düşünmek gerek.
Şayet karma karışık bir sakal yapınız varsa cildinizin bir kısmı hassas bir kısmı değilse, sakal bir noktada yoğun, diğer bir noktada normal yoğunluktaysa sizin için en iyi makine ayarlı olanlardır. Progress ya da Variant sizi için uygun gibi durmakta.
Jiletin agresifliğini ayarlayarak hassas bölgelerden daha düşük ayarda diğer bölgelerde daha yüksek ayarda ya da sakal yönüne ters girerken düşük, sakal yönünde yüksek ayarlarda geçerek bu soruna çözüm bulabilirsiniz.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.

Bu Konudaki Yorumlar
Bir şeyler ters gidiyor! - Yazar: Murathan Kurt - 14/02/2021, Saat: 22:56
Cvp: Bir şeyler ters gidiyor! - Yazar: atmacao - 14/02/2021, Saat: 23:10
Cvp: Bir şeyler ters gidiyor! - Yazar: saintdumas - 14/02/2021, Saat: 23:48
Cvp: Bir şeyler ters gidiyor! - Yazar: Efrasyab - 15/02/2021, Saat: 01:01
Cvp: Bir şeyler ters gidiyor! - Yazar: Oldstyle - 15/02/2021, Saat: 09:58
Cvp: Bir şeyler ters gidiyor! - Yazar: mtcn77 - 15/02/2021, Saat: 14:43
Cvp: Bir şeyler ters gidiyor! - Yazar: Oldstyle - 15/02/2021, Saat: 14:49
Cvp: Bir şeyler ters gidiyor! - Yazar: edward - 15/02/2021, Saat: 15:04
Cvp: Bir şeyler ters gidiyor! - Yazar: iamcagri - 16/02/2021, Saat: 01:13

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Boyun bölgesindeki ters çıkan sakallar. Ceyrancı 8 3,163 13/03/2022, Saat: 19:47
Son Yorum: Ramo26
  Ters yönlü tıraş ve zorluğu.. _Olgun_ 14 17,595 25/02/2022, Saat: 14:19
Son Yorum: Hexciter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: