Avukatınız Cevaplıyor
Mornetto komsum turkiyede uygulanan ve bireylerin kisilik hakkini cigneyen internet sansurune karsi avukatlar olarak neden dava acmiyorsunuz? Avukatlarin kendi baslarina dava acma haklari yok mu,illa muvekkillerimi olmasi gerekiyor ki dava acilsin?
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(17/09/2013, Saat: 02:20)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mornetto komsum turkiyede uygulanan ve bireylerin kisilik hakkini cigneyen internet sansurune karsi avukatlar olarak neden dava acmiyorsunuz? Avukatlarin kendi baslarina dava acma haklari yok mu,illa muvekkillerimi olmasi gerekiyor ki dava acilsin?

Lordum biz adli organları ancak şikayet müessesesi ile tahrik edebiliyoruz, bunu resen C. Savcıları yapabilir. Onlar devletin memuru ve kamunun müddei sahibi olduklarından, hiç bir şikayet olmasa da yargılama mekanizmasını kendileri başlatabiliyorlar..

Sansürün dayanağı olan ilgili yasa, yönetmelik gibi düzenlemelerin kaldırılmasını istemek yerinde olur, bu da Meclis yahut Anayasa Mahkemesi yahut da yargılama makamlarının keyfiyetinde..

Dikkat ettim de size hukuken hiç faydalı olamadım lordum HuhHuh uygun görmediğim düzenlemelere karşı kanatlarını açıp, yükselmeye çalışan ben, size bu konuda yetişemiyorum Big Grin
Mornetto Üstadım
Eşi,babası tarafından şiddete maruz kalan çocuk yada kadını kurtarmak için şiddet gösteren şahsı azıcık tartaklamak bizi suçlu yapar mı?
Olaya hiç bulaşmayıp,kadının ''kocamdır döver'' humanist açılımına yada iş büyüyüp mahkemedeki mübaşirin bile '' karı da gözü var ondan karının kocasına saldırmış'' bakışlarına maruz kalmamak için olayı yılmaz kolluk kuvvetleri ve sarsılmaz yargıya mı havale etmek lazım.
Selamlar
(21/09/2013, Saat: 20:30)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mornetto Üstadım
Eşi,babası tarafından şiddete maruz kalan çocuk yada kadını kurtarmak için şiddet gösteren şahsı azıcık tartaklamak bizi suçlu yapar mı?
Olaya hiç bulaşmayıp,kadının ''kocamdır döver'' humanist açılımına yada iş büyüyüp mahkemedeki mübaşirin bile '' karı da gözü var ondan karının kocasına saldırmış'' bakışlarına maruz kalmamak için olayı yılmaz kolluk kuvvetleri ve sarsılmaz yargıya mı havale etmek lazım.
Selamlar

my hero Smile

asla elinizi sürmeyin derim, sizin üzerinize hiç ummadığınız şekilde suç kalır ve cezaya hükmolunur.. Onlar yine eski halde devam eder. Allah ıslah etsin deyip geçin..
Tabi Allah ıslah etsin diyerek en son temyiz makamına havale ettik.
(21/09/2013, Saat: 20:38)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabi Allah ıslah etsin diyerek en son temyiz makamına havale ettik.

Sad

Ne kadar yazdı? 3 ay?
Teşekkür ederim Hocam,Merakımdan sordum
Bulaşmıyorum öyle işlere 10/9 oranını hatırlıyorum Smile

(21/09/2013, Saat: 20:39)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21/09/2013, Saat: 20:38)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tabi Allah ıslah etsin diyerek en son temyiz makamına havale ettik.

Sad

Ne kadar yazdı? 3 ay?
(21/09/2013, Saat: 20:33)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21/09/2013, Saat: 20:30)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mornetto Üstadım
Selamlar

my hero Smile

asla elinizi sürmeyin derim, sizin üzerinize hiç ummadığınız şekilde suç kalır ve cezaya hükmolunur.. Onlar yine eski halde devam eder. Allah ıslah etsin deyip geçin..
ozellikle karı koca arasına aman, ben sözle müdahale ettim, adam kadını bayağı bir hırpalıyordu o sırada, karı koca üzerime yürüdüler, kaçtım hemen Big Grin

karı koca arasına aman
hocam merhaba

malumunuz bende köpek bakıyorum. tuvaletını yaptıgında posetle alır çöpe atarım. buralardaki her insanda öyle yapar. yıllardır sıkıntısız yaşar gideriz. şimdi apartmanımın etrafında bir tip peyda oldu köpeğini en olmayacak yerlere soktugu gibi (anaokulu giriş kapısı, apartman kapısı, cocuk parkı gibi) yerlere yaptırıp toplamadan gidiyor. gidip efendi efendi uyardım 5199 geregide insan olarak vazifende toplayıp poşetle çöpe atmak dedim. poşetde verdim. aynen tam gaz devam ediyor ortalıgı mahfetmeye. bunun gibiler yüzünden sokak köpeklerimiz zehirleniyor daha bir tanesi yeni silahla vuruldu. bizimde huzurumuz kalmadı.

duyduguma göre "birileri" bunun arabasının tüm kapı kollarının içine kendi köpeğinin pisligini tıkmıs. Smile bunun cezası nedır. kabahatlerden yırtabilirmi "o birileri" yakalanması halinde? Angel
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(05/10/2013, Saat: 17:54)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam merhaba

malumunuz bende köpek bakıyorum. tuvaletını yaptıgında posetle alır çöpe atarım. buralardaki her insanda öyle yapar. yıllardır sıkıntısız yaşar gideriz. şimdi apartmanımın etrafında bir tip peyda oldu köpeğini en olmayacak yerlere soktugu gibi (anaokulu giriş kapısı, apartman kapısı, cocuk parkı gibi) yerlere yaptırıp toplamadan gidiyor. gidip efendi efendi uyardım 5199 geregide insan olarak vazifende toplayıp poşetle çöpe atmak dedim. poşetde verdim. aynen tam gaz devam ediyor ortalıgı mahfetmeye. bunun gibiler yüzünden sokak köpeklerimiz zehirleniyor daha bir tanesi yeni silahla vuruldu. bizimde huzurumuz kalmadı.

duyduguma göre "birileri" bunun arabasının tüm kapı kollarının içine kendi köpeğinin pisligini tıkmıs. Smile bunun cezası nedır. kabahatlerden yırtabilirmi "o birileri" yakalanması halinde? Angel

Başkanım apartman yöneticiniz çok pasif. 75 TL gürültü yahut kirlilik için kessin cezayı her seferinde bak besmeleyle geçmiyo mu kapının önünden.. Bu yöneticinin görevi.. İşlenen suçun kanunda direkt bir karşılığını bulamadım Big Grin böyle bir suç sanırım yok Big Grin yani kameralardan uzak durmalı o arkadaşlar, ne olur ne olmaz Big Grin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: