Ekipmanını seç
Muhle R 89
Lujin porsuk
Yeşil Astra
Bebak acı badem sütü.
Merhaba arkadaşlar daha evvel tek bir jilet olsa hangisi olurdu diye bir konu vardı ama tüm ekipmanı içeren bir baslık yok sanırım yada ben göremedim. Sorum şu, sadece bir tıraş seti seçmek soz konusu olsaydı nasıl bir set yapardınız? Ben kendi setim ile başlıyorum

Sabun Proraso
Krem Tobs sandalwood
DE EJ 89
Jilet Polsilver iridium
Fırca Fs 24 mm
After shave treatment proraso pre,post
After shave lotion henüz emin değilim Smile
benim seçimim şu an için;

crabtree & evelyn yahut geo f. trumper sabun
sedef usutra
gilette 7 o' clock sharp edge jilet
aqua velva ice blue aftershave (özellikle yaz için)
geo f. trumper coral skin food (kış için)

bir de yeni başlayan ve tahriş yaşayan dostlar, afrtershave losyonu tıraş öncesi de uygularlarsa farkı görecekler.
Hem sabun hem krem yazacaksak;
Simpson Manchurian 3 fırça,
Cella kilolarca sabun,
Penhaligons shaving cream,
İKON 2PB,
Feather jilet,
Özel yapım ayaklı genişçe seramik kase,
Huzurlu bir dağ gölünün kıyısında büyük verandalı, içinde şömineli ağaçtan ev,
Kapıda büyük bir 4x4,
Shakespeare tek bilyeli olta vs...
Son üç maddeye ilave edebileceğim 100 lerce istek Smile

Ama tek setim olsaydı bunlardan bakasını eve sokmazdım. İş güç hızlı bazen değişiklik isteği, sert fırçalar, cildin durumuna göre bazen yumuşak jiletler, toz duman, egsoz gazları cilde verdiği zararlar hesaba katılırsa evlerimizde bulundurduğumuz bu çeşitliliğe ihtiyacımız var gibi..
(07/07/2013, Saat: 14:16)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hem sabun hem krem yazacaksak;
Simpson Manchurian 3 fırça,
Cella kilolarca sabun,
Penhaligons shaving cream,
İKON 2PB,
Feather jilet,
Özel yapım ayaklı genişçe seramik kase,
Huzurlu bir dağ gölünün kıyısında büyük verandalı, içinde şömineli ağaçtan ev,
Kapıda büyük bir 4x4,
Shakespeare tek bilyeli olta vs...
Son üç maddeye ilave edebileceğim 100 lerce istek Smile

Ama tek setim olsaydı bunlardan bakasını eve sokmazdım. İş güç hızlı bazen değişiklik isteği, sert fırçalar, cildin durumuna göre bazen yumuşak jiletler, toz duman, egsoz gazları cilde verdiği zararlar hesaba katılırsa evlerimizde bulundurduğumuz bu çeşitliliğe ihtiyacımız var gibi..

Hocam bir set seçin dedim siz araya 4x4 le verandalı ağaçtan evide sıkıştırmışsınızBig Grin
Ama üstad onlar da olmadan ne anlamı var tıraş olmanın. Aslında yazmadığım diğer şeylerin çoğu esmer, sarışın ve diğer renklerden oluşuyordu Big GrinBig Grin
Benmkisi hayal işte Big GrinWinkWink
(07/07/2013, Saat: 14:42)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayat boyu alternatifsiz olacak olsaydım şayet;

Merkür 34C HD

LS 26mm. Finest Fırça

ARKO sabun

Astra Yeşil

AS; "TARİŞ" limon/tütün

34c HD sevdamın sebebisiniz üstadım Smile
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
O da bir şey mi Sertaç komşu üstadımız Lijun marifetini alım satımlarda gördükten sonra hepsinde tühh bunu da kaçırmışım, ne kadar geç kalmışım dedim foruma üye olmakta. Üstad sayesinde pek çok malzemem oldu. Evim şenlendi. Cildim düzeldi, inanmayacaksınız hanımı benim sabunları koklarken yakaladım geçen. Ne güzelmiş dedi, alırken çok kızmıştı küçücük sabuna bu kadar para mı verilir diye. Her şey için çok çok tşk ediyorum hala üstadımıza..
Lıjun hocam sizim tavsiyeleriniz üzerine R41 almıştım su 2011 kafa olan. Oldukça memnunum hatta makinanın hayranıyım diyebilirim zira hergün tıraş olması gereken biriyim ve R41 bazen cildimi yormak bu sebepten dolayı EJ 89 hergünün makinası olarak seçtim Merkur 34 c hd nasıl sapı bana biraz kısa geldi sanki. Ej89 la kıyaslarsanız?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Haftalık Olarak Tıraş Ekipmanını Seçmek Dragon 3 3,226 01/02/2018, Saat: 18:55
Son Yorum: Dragon

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: