Kendi tıraş losyonunu yap
Arkadaşlar kısa zaman önce doğal yaplarla ilgili epey bir araştırma yaptım ve kendime bir yüz toniği hazırladım. Gece yatmadan kullanıyorum ve memnunum. Şuan elimde bulunan tıraş losyonu bitince de kendi losyonumu hazırlayıp kullanacağım ve hoşuma giderse doğal yağlarla yapacağım losyonlarla yoluma devam edeceğim. Hem doğal hem de hesaplı olacak. Tabii hangi yağın özellikleri nelerdir, sabit yağ, uçucu yağ, karıştırma oranları vs bunları bilmek gerekiyor. Benim hazırlayacağım losyonun formülü şu şekilde olacak belki denemek isteyen olur.
100 ml gül suyu, sabit yağ olarak iki tatlı kaşığı jojoba yağı, 10 damla sandal ağacı yağı, 10 damla macadamia fındığı yağı, 5 damla gliserin ve 5 damla lavanta yağı.
Bu oranlar denedikçe ufak tefek artırılıp azaltılabilir. Yağların da damlalıklı olanlarından alırsanız ölçüm için kolay olur. Bu konularda daha detaylı bilgisi olan arkadaşlar varsa onların da bilgilerinden faydalanmak isteriz ama dediğim gibi ben epey araştırdım ve şuan hazırladığım tonikten memnunum. Tonikte sabit yağ olarak kuşburnu çekirdeği yağı kullandım. Ayrıca, uçucu yağ olarak çay ağacı yağı, sığla yağı ve lavanta yağı kullandım. Sıvı olarak su yerine gül suyu kullanıyorum. Tonik için kullanım kolaylığı açısından spreyli şişe kullandım. Zamanla özel ve güzel bir formül tuttturusam hep onunla devam ederim. Herkes kendi cildine uygun yağları deneyip bir karışım yaparsa daha tatmin edici sonuçlar alır diye düşünüyorum ama benim losyon için kullandığım yağlar zaten cilt için faydalı yağlardan oluşuyor. İsteyen Aloe Vera yağı vs ekleyip diğerini çıkarabilir artık size kalmış. Burada önemli olan çok fazla yağı bir arada kullanmamak.
TemeT NoscE
Güzel konu komşum
Piyasadaki Gül suyu diye satılan ürünlerin çoğu pek doğal değil diye bir Bilgi okumuştum biryerlerde
Kullanacağınız yağlar biraz fazla gelebilir
Ben etik alkole %4 esans , 3 damla gliserin ve çok az mentol kristali karıştırıp bir iki hafta karıştırıyorum , daha sonra saf su ekliyorum . Bir süre daha karıştırıp kullanıyorum
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
4d0594f957209e9c6774d940bf60c1e1.jpg

Ben gıda boyasıda ekledim Smile pek doğal sayılmaz benimkiler ama çok ferahlatıcı oldu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
(06/06/2020, Saat: 00:37)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel konu komşum
Piyasadaki Gül suyu diye satılan ürünlerin çoğu pek doğal değil diye bir Bilgi okumuştum biryerlerde
Kullanacağınız yağlar biraz fazla gelebilir
Ben etik alkole %4 esans , 3 damla gliserin ve çok az mentol kristali karıştırıp bir iki hafta karıştırıyorum , daha sonra saf su ekliyorum . Bir süre daha karıştırıp kullanıyorum

Alkolsüz losyon istediğim için gül suyunu hiç olmazsa normal sudan iyidir diyerek kullanıyorum. Ayrıca, gül suyu da cilt için faydalı. Tabi en ucuzunu almamak lazım. Aldığım yağlar doğal ama sanırım bir miktar seyreltilmiş çünkü benim aldığım 20 ml bir yağ ortalama 35 TL ise tamamen saf olanların aynı miktarı on katı fiyatında satılıyor, bu nedenle kullandığım miktarın çok geleceğini sanmıyorum. Dediğim gibi deneyerek ideal oran bulunabilir. Sonuçta çok maliyetli bir işlem değil.
TemeT NoscE
(06/06/2020, Saat: 00:42)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 4d0594f957209e9c6774d940bf60c1e1.jpg

Ben gıda boyasıda ekledim Smile pek doğal sayılmaz benimkiler ama çok ferahlatıcı oldu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Piyasada tamamen doğal içerik bulmak zaten imkansız gibi bir şey. Bozulmaması için vs birtakım katkı maddelerinin illaki konulması gerekir. Biz evde yaptığımız için az az yapıp tüketince sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Bu tip karışımların bir yıl kadar dayandığını izledim bir yayında. Ortalama 100 ml bir şişeye hazırlatmak tüketmemiz o kadar sürmez zaten.
TemeT NoscE
(05/06/2020, Saat: 23:34)sudüşleri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar kısa zaman önce doğal yaplarla ilgili epey bir araştırma yaptım ve kendime bir yüz toniği hazırladım. Gece yatmadan kullanıyorum ve memnunum. Şuan elimde bulunan tıraş losyonu bitince de kendi losyonumu hazırlayıp kullanacağım ve hoşuma giderse doğal yağlarla yapacağım losyonlarla yoluma devam edeceğim. Hem doğal hem de hesaplı olacak. Tabii hangi yağın özellikleri nelerdir, sabit yağ, uçucu yağ, karıştırma oranları vs bunları bilmek gerekiyor. Benim hazırlayacağım losyonun formülü şu şekilde olacak belki denemek isteyen olur.
100 ml gül suyu, sabit yağ olarak iki tatlı kaşığı jojoba yağı, 10 damla sandal ağacı yağı, 10 damla macadamia fındığı yağı, 5 damla gliserin ve 5 damla lavanta yağı.
Bu oranlar denedikçe ufak tefek artırılıp azaltılabilir. Yağların da damlalıklı olanlarından alırsanız ölçüm için kolay olur. Bu konularda daha detaylı bilgisi olan arkadaşlar varsa onların da bilgilerinden faydalanmak isteriz ama dediğim gibi ben epey araştırdım ve şuan hazırladığım tonikten memnunum. Tonikte sabit yağ olarak kuşburnu çekirdeği yağı kullandım. Ayrıca, uçucu yağ olarak çay ağacı yağı, sığla yağı ve lavanta yağı kullandım. Sıvı olarak su yerine gül suyu kullanıyorum. Tonik için kullanım kolaylığı açısından spreyli şişe kullandım. Zamanla özel ve güzel bir formül tuttturusam hep onunla devam ederim. Herkes kendi cildine uygun yağları deneyip bir karışım yaparsa daha tatmin edici sonuçlar alır diye düşünüyorum ama benim losyon için kullandığım yağlar zaten cilt için faydalı yağlardan oluşuyor. İsteyen Aloe Vera yağı vs ekleyip diğerini çıkarabilir artık size kalmış. Burada önemli olan çok fazla yağı bir arada kullanmamak.

Komsum yaglari su icerisinde emulsifiye etmek icin bir islem uyguluyor musunuz? Bunun icin genellikle urun bilesiminde bir miktar alkol kullaniliyor.
(06/06/2020, Saat: 12:08)Dumanus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum yaglari su icerisinde emulsifiye etmek icin bir islem uyguluyor musunuz? Bunun icin genellikle urun bilesiminde bir miktar alkol kullaniliyor.

Sabit yağlar taşıyıcılık görevi görüyor komşum. İzlediğim videolarda bu şekilde hazırlanıyordu ama siz ne ölçüde kullanılacağını biliyorsanız ayrıca etil alkol de koyabilirsiniz. Ben alkolsüz tercih ettin.
TemeT NoscE

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kullanılmış Tıraş Aletleri Nasıl Temizlenmeli? baduruk 434 450,670 18/10/2023, Saat: 23:18
Son Yorum: Zayn
  El Yapımı Tıraş Kremleri Efrasyab 35 14,359 09/10/2023, Saat: 23:39
Son Yorum: DeaKeN
  Dove shea butter katı sabunu tıraş sabununa dönüştürme SertAdam 6 3,057 05/06/2023, Saat: 18:54
Son Yorum: mustafa03
  Tıraş Aleti Sapı İmalatı habaz 24 7,738 26/03/2023, Saat: 03:44
  Tıraş Aleti ve Ekipman İmalatı hk. Kasis Medya 5 2,295 26/03/2023, Saat: 03:41
  Tıraş sabunu Yapımı. SertAdam 35 10,335 11/12/2021, Saat: 16:15
Son Yorum: serboser
  Kendi Tıraş Sabunumu Yaptım klasik63 17 7,824 15/10/2021, Saat: 01:33
Son Yorum: SertAdam
  Hazır Tıraş Dolabı Önerisi dikdik_s 69 62,644 07/09/2021, Saat: 19:38
Son Yorum: fatiherol54
  DIY - Kolonya, Tıraş Kolonyası ve Tıraş Losyonu Yapımı Straht 51 58,860 25/06/2021, Saat: 18:19
Son Yorum: XauPau
  Yuma ve SJ Tıraş Aleti Boyama Ömer t. Katı 7 3,891 23/11/2020, Saat: 14:03
Son Yorum: Ömer t. Katı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: