Yeni Başlayan Birisi İçin Sabunla Tıraş
(01/02/2019, Saat: 14:23)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Wilkinson Sword classic tıraş aleti alma. Bir Rimei al, en azından sana gerçek bir jiletli tıraş aleti ile tıraş olduğunu hissettirir. Ayrıca sabunlar öyle 1 ayda bitecek bir şey değil. 75 gr'lık 1 arko sabunu 2 ay boyunca gün aşırı tıraşta bile ancak bitirebildim. Bir tıraş sabunu 100-150 gr arasında değişiyor, buradan hesap edin.
Haklısınız...

Elimde 3-4 arko çubuk sabun, 2 arko tıraş kremi, 1 nivea tıraş kremi vardı...
Buradaki modifiye önerilerinden yola çıkarak bunları bir kaba yerleştirerek kaynayan sıcak su da ve oluşan buhar eşliğinde kaynattım ve kapalı cam kaselere doldurdum.
Her bir kase yaklaşık 7 cm genişliğinde ve 5-6 cm yüksekliğinde..

Gözümde öyle büyüyorlar ki bunlar ne zaman bitebilir diye bir zaman veremiyorum.

Bir yandan da yeni gelecek olan sabunlar var... Gerisini siz düşünün.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Yorumlarınız için teşekkürler. Malum maddi bağımsızlığını kazanmaya çalışan bir öğrenci olarak tıraşımdan ödün vermeden kaliteli tıraş için mutlaka sabun kullanacağım. Wilkinson Sword önermeyen arkadaşların önerdiği markaları da araştırarak karat vereceğim.
Tıraş bağımlısı bir genç
(01/02/2019, Saat: 15:17)esatakgul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yorumlarınız için teşekkürler. Malum maddi bağımsızlığını kazanmaya çalışan bir öğrenci olarak tıraşımdan ödün vermeden kaliteli tıraş için mutlaka sabun kullanacağım. Wilkinson Sword önermeyen arkadaşların önerdiği markaları da araştırarak karat vereceğim.
Genç arkadaşım arko sabunun en kralı 5 liradır herhangi bir yerde. 2 ay işinizi görür kafadan. Açılışı yapın gerisi gelir muhakkak zaten sevdikçe.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Foruma hoşgeldiniz. İlk tıraş takımını oluşturmanız için komşularımız çok güzel önerilerde bulunmuşlar.
Yapılan öneriler arasından size yakın gelecek olanı tercih edebilirsiniz. Benim size tavsiyem şu sekilde olacak. Yaşınız gereği yeni tıraş olmaya başladığınız için sakalınızın yumusak ve seyrek olduğunu düşünüyorum. Bu sepeble satin alacağınız tıraş aletinin kesim hissiyatı mutlaka yumuşak (mild) olmalı.
Ekonomik olması isterseniz her yerde bulabileceğiniz YUMA marka tıraş aletini yercih edebilirsiniz. Sabun olarak da üstadlarla hemfikirim ARKO olabilir. Tıraş fırçası olarak da JAGUAR'ı seçebilirsiniz. Tıraş sonrası başlangıç ürünü olarak da birçok markete satılan FONEKS Balsam kullanabilirsiniz.

Tıraş takımı tamamlandı, tıraşın keyfini çıkartınSmile
(01/02/2019, Saat: 15:45)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoşgeldiniz. İlk tıraş takımını oluşturmanız için komşularımız çok güzel önerilerde bulunmuşlar.
Yapılan öneriler arasından size yakın gelecek olanı tercih edebilirsiniz. Benim size tavsiyem şu sekilde olacak. Yaşınız gereği yeni tıraş olmaya başladığınız için sakalınızın yumusak ve seyrek olduğunu düşünüyorum. Bu sepeble satin alacağınız tıraş aletinin kesim hissiyatı mutlaka yumuşak (mild) olmalı.
Ekonomik olması isterseniz her yerde bulabileceğiniz YUMA marka tıraş aletini yercih edebilirsiniz. Sabun olarak da üstadlarla hemfikirim ARKO olabilir. Tıraş fırçası olarak da JAGUAR'ı seçebilirsiniz. Tıraş sonrası başlangıç ürünü olarak da birçok markete satılan FONEKS Balsam kullanabilirsiniz.

Tıraş takımı tamamlandı, tıraşın keyfini çıkartınSmile

Aslında sakallarım pek de yumuşak ve seyrek değil. Oldukça gür bir sakala sahibim. Bunun yanında Arko üzerinde karar kıldım. Şu an tek üzerinde durduğum konu tıraş aleti. Rimei ve Wilkinson Sword önermiş üstadlar. Bunlar arasında araştırma yapıyorum.

(01/02/2019, Saat: 15:26)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Genç arkadaşım arko sabunun en kralı 5 liradır herhangi bir yerde. 2 ay işinizi görür kafadan. Açılışı yapın gerisi gelir muhakkak zaten sevdikçe.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi

Genelde 3 lira bandında. Haftada 2 defa tıraş oluyorum. Muhtemelen birkaç ay rahat bir şekilde götürecektir.
Tıraş bağımlısı bir genç
(01/02/2019, Saat: 16:03)esatakgul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında sakallarım pek de yumuşak ve seyrek değil. Oldukça gür bir sakala sahibim. Bunun yanında Arko üzerinde karar kıldım. Şu an tek üzerinde durduğum konu tıraş aleti. Rimei ve Wilkinson Sword önermiş üstadlar. Bunlar arasında araştırma yapıyorum.

Bu iki alet arasında karar verecekseniz. Rimei'yi tercih etmenizi tavsiye ederim.
(01/02/2019, Saat: 16:11)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu iki alet arasında karar verecekseniz. Rimei'yi tercih etmenizi tavsiye ederim.

Duyduğum kadarıyla Rimei biraz daha sert bir makineymiş. Fakat tecrübe etmeden bilinmez tabiki.
Tıraş bağımlısı bir genç
(01/02/2019, Saat: 16:20)esatakgul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Duyduğum kadarıyla Rimei biraz daha sert bir makineymiş. Fakat tecrübe etmeden bilinmez tabiki.

RiMei'in kesim hissiyatı bana göre orta agresif (sert) seyiyesinde. Bir diğer taraftan denemeden kullanmadan olmuyor maalesef. İki aleti de alıp denemenizde fayda var. Hangisi hoşunuza giderse onunla yolunuza devam edersiniz.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim.
Tıraş bağımlısı bir genç
Sakal yapınız mild alet kulllanmaya elverişli ise FEATHER POPULAR TTO iyi bir alternatif olabilir. Bütçenizi pazar, işporta, berber toptancısı gibi yerlerde çarçur etmeden, Cella veya Proraso sabun/krem seçenekleri ve Semouge 830 ile oldukça tatminkar bir başlangıç yapabilirsiniz. Jilet çok subjektif bir konu. Bol bol deneme yapmanız size uygun jileti bulmanıza yardımcı olacaktır. Şap taşı (Alum Block) mutlaka edinin. Tıraş sonrasında mutlaka yatıştırıcı ve nemlendirici özelliği olan kaliteli bir ürün kullanın.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba Tıraş Severler! yucelyilmaz 9 2,678 30/04/2022, Saat: 20:16
Son Yorum: muhendisbey
Photo ONDÜLA Tıraş Makinesi Mutlu68 4 2,229 04/01/2022, Saat: 13:38
Son Yorum: habaz
  Merhaba Tıraş Dostları(Tiyatrocu) Tiyatrocu 5 2,449 19/04/2021, Saat: 14:05
Son Yorum: Tiyatrocu
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,516 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  Yeni Bir Tıraşseverden Herkese Selamlar Tony Soprano 36 8,875 19/05/2020, Saat: 18:33
Son Yorum: Tony Soprano
  Yeni Tıraş Zidane 28 8,552 12/05/2020, Saat: 18:35
Son Yorum: V4Vamık
  Geleneksel tıraş dünyasına merhaba Fenotip 49 12,556 06/04/2020, Saat: 09:46
Son Yorum: BuraKaya55
  Merhaba / Ankara / Yeni Üye BalPorsuğu 29 7,357 13/03/2020, Saat: 12:27
Son Yorum: grknclk
  Yeni üye Gelenekseltraş 21 5,821 09/12/2019, Saat: 14:45
Son Yorum: tanios74
  Yeni üye Dorukbey 19 4,005 25/11/2019, Saat: 15:29
Son Yorum: U A K

Hızlı Menü: